Augustyniaka chcą w II lidze? 1000 kg karmy dla psiaków!

Podobno środkowym obrońcą warszawskiej Polonii Piotrem Augustyniakiem zainteresowane poważnie są zespoły Legionovii i Widzewa Łódź. 

Piotr Augustyniak
Piotr Augustyniak (fot. Robert)

Legionovia gra obecnie w II lidze 14 miejsce (ostatnie przed „kreską spadkową”). Widzew, który podobnie jak niedawno Polonia został zdegradowany na peryferia polskiej piłki występuje w IV lidze łódzkiej. RTS zajmuje 4 miejsce, ze stratą 9 punktów do prowadzącego KS Paradyż. Trenerem Łodzian jest Marcin Płuska (kiedyś trener grup młodzieżowych w MKS-ie)

Co na te rewelacje sam zainteresowany? – Nikt do mnie nie dzwonił! Zostaje na K6 nigdzie nie mam zamiaru się ruszać! Najwyższa pora zacząć grać! – dementuje i odważnie deklaruje „August”.

Augustyniak ostatnio na łamach strony oficjalnej nazywał siebie „ostatnim Mohikaninem”. Ostatni pamiętający IV-ligową Polonię jesieni nie może zaliczyć do udanych. Zagrał zaledwie 8 razy (tylko raz przez pełne 90 minut). Mamy nadzieję, że wiosną będzie lepiej…

Bartosz Wybraniec
Bartosz Wybraniec (fot. Robe)

Strona oficjalna sugeruje nam, że wiosną na swoje szanse może liczyć też Bartosz Wybraniec– Jestem po rozmowie z dyrektorem sportowym, z którym wspólnie doszliśmy do wniosku, że tylko w Polonii będę mógł konsekwentnie podnosić poziom gry i rozwijać umiejętności. Tym bardziej, że nie składam broni i zamierzam walczyć o miejsce w wyjściowym składzie „Czarnych Koszul” – powiedział młodzieżowiec, za którego wszyscy w redakcji trzymamy kciuki.

Podobne aspiracje zgłasza jedyny stranieri w barwach „Dumy Stolicy”. Donatas Nakrošius chce na dłużej zostać na K6. – (…) Przed trzema laty, również wiosną podpisałem z rzeszowską Stalą półtoraroczny kontrakt, a miałem wtedy dwadzieścia lat. Z Rzeszowa wróciłem na Litwę, ale po pół roku na kolejne pół roku zostałem zawodnikiem Odry Opole. Po raz trzeci przyjechałem do Polski, ale już do Warszawy i nie ukrywam, że chciałbym na dłużej związać się z zespołem „Czarnych Koszul”. Nie mam bariery językowej, natomiast mam tutaj wielu wspaniałych przyjaciół. Jestem Litwinem, ale Polska jest moją drugą ojczyzną, w której czuję się doskonale.

1000 kg karmy
1000 kg karmy

Na koniec informacja od Ultras Enigma o bardzo szczytnej akcji 1000 kg karmy dla czworonogów!

Grupa ULTRAS ENIGMA, ośrodek Kibice Razem oraz kibice Polonii Warszawa zapraszają wszystkich sympatyków do włączenia się w akcje pomocy dla zwierząt.

CEL? 1000kg karmy suchej lub mokrej. Potrzebne są również:

 • koce, kojce
 • gryzaki

Rzeczy można zostawiać w dwóch miejscach:

 • codziennie w „Czarnej Koszuli” 10-20
 • poniedziałek, czwartek 15-19 w ośrodku Kibice Razem

Możliwe są również wpłaty na konto: 89 116022020000000218318363 (w tytule: schronisko). Za wpłacone pieniądze zakupimy karmę.

AKCJA TRWA DO KOŃCA STYCZNIA! RAZEM DAMY RADĘ!

Źródło: własne / KS Polonia Warszawa / Ultras Enigma

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

4 thoughts on “Augustyniaka chcą w II lidze? 1000 kg karmy dla psiaków!

 1. Z tej Legionovii to chyba za parę miesięcy będzie już III liga, więc zapisywanie Augustyna do II ligi jest moim zdaniem sporo na wyrost.
  Obaj ( ? ) Panowie trenerzy nie widzieli go jesienią w składzie. I to przy notorycznie defensywnym ustawianiu zespołu.
  Czy Kosiec i Kosiorowski są od niego lepsi w środku pola ?
  Czy Nakrosius , Choroś i Worach na stoperze ? Ci dwaj ostatni na pewno potrzebniejsi, bo z papierami młodzieżowca.

 2. Moim zdaniem Augustyniak jest lepszy od Kośca , Kosiorowskiego i Marczaka razem wziętych. Marczakowi najlepiej wychodzą podania do tyłu i w bok a do przodu 90 % strat. Szkoda że nie zaufano większości chłopakom z IV ligi. Wypowiedzi trenera że obecni zawodnicy są zajebiści i maja sobie to powtarzać codziennie przed lustrem wyrządza im dużą krzywdę. Zamiast podnosić poziom grają antyfudbol. Jeśli nic się nie zmieni będzie cieniutko, a i kibiców coraz mniej bo wszyscy widzą co się dzieje tylko nie góra.

 3. Według mnie zarówno Kosiec jak i Kosiorowski są lepsi w środku od Augusta, który jest typowym przecinakiem, żeby nie było, bardzo lubię Piotrka i mam nadzieje że zostanie w drużynie. Natomiast porównanie go do Marczaka jest nie na miejscu bo jeden jest napastnikiem a drugi praktycznie obrońcą.

Dodaj komentarz