Truszkowski i Gołaszewski o przygotowaniach.

Na oficjalnej stronie ukazał się wywiad z Marcinem Truszkowskim – piłkarzem, który do Polonii przyszedł z II-ligowej Siarki Tarnobrzeg. Zawodnik w Tarnobrzegu grał 2,5 roku – strzelił 35 bramek w 79 meczach.

Marcin Truszkowski
Marcin Truszkowski (Echo Dnia)

Truszkowski na początku wspomina jeszcze okres gry w Siarce. Był on dla niego udany, poznał tam wielu interesujących ludzi, a sam klub był dobrze zorganizowany. Teraz zawodnik jednak skupia się już na Polonii, z którą ma nadzieje w tym sezonie awansować. Truszkowski podczas gry w Siarce bardzo dobrze wypadał w derbach Podkarpacia – meczach Siarki Tarnobrzeg ze Stalą Stalowa Wola. Teraz jednak jeszcze nie myśli o rywalizacji z Legią II i jej klubach satelickich. Skupia się na solidnym przygotowaniu, choć jest świadomy, że każdy rywal będzie robił wszystko, żeby uprzykrzyć życie Polonii. Piłkarzowi bardzo podobają się przygotowania do sezonu, uważa, że są bliskie ekstraklasowemu poziomu. Jedyną trudnością dla Truszkowskiego jest nowa pozycja. Wcześniej występował jako ofensywny pomocnik, albo cofnięty napastnik, teraz ma być najbardziej wysuniętym piłkarzem.

W aklimatyzacji na pewno pomaga mu wcześniejsza znajomość z Marcinem Bochenkiem, Rafałem Kośćcem i Mariuszem Marczakiem (z nim Truszkowski zna się od 3 roku życia).

Igor Gołaszewski
Igor Gołaszewski (Jerzy Kleszcz / newspix.pl)

Portal sporteuro.pl przepytał natomiast naszego trenera – Igora Gołaszewskiego. Gołaszewski wyjaśnił dlaczego przygotowania do nadchodzącego sezonu są tak intensywne. Powodem było późniejsze rozpoczęcie przygotowań – dopiero 1 lipca, podczas gdy większość ligowych rywali wtedy trenowała już od tygodnia. Późniejszy powrót do treningów spowodowane było zamieszaniem z przejęciem klubu przez spółkę. Gołaszewski zapewnia jednak, że wszystkie treningi zostały zaplanowane tak, aby nadrobić stracony czas.

Po raz kolejny pokreślił też świetnie przygotowane transfery, zawodnicy byli obserwowani od zimy, więc sztab nie tracił czasu na testy. Ściągnięcie tylu doświadczonych gracz ma też pomóc polonijnym juniorom, którzy mają się uczyć od starszych zawodników.

Gołaszewski potwierdza, że celem Polonii awans. Wg niego największymi rywalami będzie: Pelikan Łowicz, ŁKS i Ursus Warszawa, Broń Radom i Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Podkreśla jednak, że ze względu na reformę, każdy mecz będzie bardzo ciężki.

Źródło: własne/ kspolonia.pl/ sporteuro.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz