Urbański i Płacheta powołani do reprezentacji U-18, Mierzejewski nadal pamięta o Polonii.

PZPN ogłosił dzisiaj listę powołanych do kadr U-18 na turniej Hiroshima Cup, wśród nich znaleźli się Przemysław Płacheta Bartłomiej Urbański. Młodzi zawodnicy turniej rozpoczną 9 sierpnia meczem z Uzbekistanem, potem będzie ich czekać jeszcze rywalizacja z Reprezentacją Dystryktu Hiroszima i Japonią.

Adrian Mierzejewski
Adrian Mierzejewski (fot. Paula Duda)

Na stronie oficjalnej ukazał się wywiad z Adrianem Mierzejewskim, piłkarzem, który został wykupiony z Polonii Warszawa przez Trabzonspor za 5,25 mln €, zostając przy tym najdroższym sprzedanym zawodnikiem z Ekstraklasy. Mierzejewski jednak od roku nie gra już w Turcji, 11 czerwca 2014 przeszedł do saudyjskiego klubu – Al Nassr.

Mierzejewski, korzystając z wakacji, pierwszy raz od roku przyjechał do Polski. Zależało mu przede wszystkim na spędzeniu tego okresu z rodziną. Mierzejewski pomimo grania w odległym od Polski kraju, orientuje się w sytuacji Polonii. Informacje otrzymuje od Jacka Kosmalskiego, z którym Mierzejewski jest w kontakcie.

Nasz były zawodnik jest zadowolony z gry w Arabii Saudyjskiej. W zeszłym sezonie Al Nassr wygrał ligę, a Adrian otrzymał wiele indywidualnych nagród. Z tego powodu Mierzejewski zamierza wypełnić, trwający jeszcze 2 lata kontrakt. Myśli nawet o jego przedłużeniu. Jedynym, co martwi Mierzejewskiego, jest brak powołań do kadry. Wierzy jednak, że jego ciężka praca w końcu zostanie doceniona i będzie mógł ponownie założyć koszulkę z orzełkiem.

Źródła: własne/ kspolonia.pl/ PZPN

Author: muchomor

Dodaj komentarz