Dobry start Polonii w Sielance

Polonia Warszawa wygrała swój pierwszy sparingowy mecz na obozie w Sielance. Swoich ligowych rywali – Start Otwock – pokonaliśmy wynikiem 3:1.

Aleksander Tomaszewski
Aleksander Tomaszewski (fot. Lugher / dumastolicy.pl)

Bardzo szybko, bo już w 8 minucie „Czarne Koszule” straciły bramkę po pierwszym strzale Startu na bramkę Przemysława Kazimierczaka. Odrabianie strat jednak nie trwało zbyt długo. Świetną akcję w 15 minucie przeprowadził Zbigniew Obłuski, który najpierw położył bramkarza Startu Otwock a następnie świetnie podał to Aleksandra Tomaszewskiego, który strzałem do pustej bramki doprowadził do wyrównania. Od tej chwili Polonia spokojnie prowadziła grę i to przyniosło oczekiwany efekt. W 29 minucie Mariusz Marczak uruchomił Tomaszewskiego, który strzelił wprost w golkipera Startu, jednak dobitka Marcina Kluski dała „Czarnym Koszulom” prowadzenie. Przewaga Polonii wciąż rosła. W 36 minucie świetnym rajdem pod pole karne popisał się Mateusz Jaroszewski, piłkę otrzymał Marczak, jednak w sytuacji sam na sam górą w tym pojedynku okazał się golkiper Startu.

W 62 minucie pierwszą okazję do strzelenia bramki w tym meczu miał Krystian Pieczara, jednak ponownie w sytuacji sam na sam lepszy był bramkarz Startu Otwock. Podwyższenie wyniku było jednak kwestią czasu, co udokumentował Michał Zapaśnik w 74 minucie, po dośrodkowaniu Bazylego Kokota. Zaledwie dwie minuty później Polonia mogła mieć na swoim koncie już cztery gole, jednak po składnej akcji tercetu Zapaśnik – Marcin Truszkowski – Marczak piłka niewiele minęła poprzeczkę zespołu spod Warszawy. W 78 minucie Gołaszewski dokonał ostatnich zmian w składzie. W 78 minucie na boisku pojawił się Piotr Augustyniak, zmieniając Litwina Donatasa Nakrošiusa, a Hubert Gołąbek zastąpił kontuzjowanego Michała Zapaśnika. W 82 minucie Polonia zagroziła jeszcze Startowi po strzale Sebastiana Pindora z dystansu, jednak piłka nie znalazła miejsca w siatce. Wynik nie uległ już zmianie i Polonia Warszawa w swoim pierwszym meczu sparingowym odniosła cenne zwycięstwo na obozie w Sielance.

18.07.2015 – Sielanka
Start Otwock – Polonia 1:3 (1:2)
bramki: Aleksander Tomaszewski 15, Marcin Kluska 29, Michał Zapaśnik 74

Polonia (I połowa): Przemysław Kazimierczak – Marcin Bochenek, Karol Worach, Donatas Nakrošius, Grzegorz Wojdyga – Mariusz Marczak, Piotr Kosiorowski, Mateusz Jaroszewski, Marcin Kluska – Aleksander Tomaszewski Ż – Zbigniew Obłuski. (II połowa): Jan Balawejder – Bazyli Kokot, Daniel Choroś, Donatas Nakrošius (78. Piotr Augustyniak), Bartosz Wybraniec – Mariusz Marczak, Rafał Kosiec, Sebastian Pindor, Michał Zapaśnik (80. Hubert Gołąbek) – Marcin Truszkowski – Krystian Pieczara.

Author: Edwards