Truszkowski przymierzany do gry w Polonii. Pierwsze zajęcia ekipy „Konika”

Według kolejnych doniesień bardzo prawdopodobne jest, że Polonia wzmocni się siłę uderzeniową napastnikiem Siarki Tarnobrzeg Marcinem Truszkowskim

Marcin Truszkowski
Marcin Truszkowski (fot. Krzysztof Kapica/Nowiny)

O całej kwestii pisze echodnia.eu pisze: „Truszki” przyznał, że teraz przenosi się bliżej swojej rodzinnej Ostrołęki i prawdopodobnie będzie grał w trzecioligowej Polonii Warszawa. Mimo wszystko Siarkę ma w sercu i jeśli tylko będzie pozwalał na to czas na pewno pojawi się na meczach tarnobrzeżan, a także będzie odwiedzał swoich znajomych.

W czasie swojej 2,5-letniej przygody z Siarką, Marcin zagrał w 79 ligowych i pucharowych meczach, strzelił 35 goli. Jak sam przyznaje były chwile szczęścia i smutku. – Największy plus to atmosfera w szatni na początku mojej przygody w tej drużynie, wygrane ze Stalą Stalowa Wola. Minus to chyba fakt, że nie udało nam się awansować do pierwszej ligi – dodaje zawodnik.

Zawodnik w przeszłości grał z Marcinem Bochenkiem. Truszkowski w przeszłości grał w ekstraklasowych GKS Bełchatów (9/1) i Jagiellonii Białystok (8/1). Poza nim „Czarne Koszule” rozmawiają z Piotrem Kosiorowskim (Pogoń Siedlce 14/0; I liga), Patrykiem Koziarą (Świt Nowy Dwór Mazowiecki; 31/7, III liga) i Mariuszem Marczakiem (Broń Radom; 31/17, III liga).

Ciekawi Was pewnie kto pojawił się na dzisiejszych zajęciach. Igor Gołaszewski poprowadził je w asyście Bartosza Jastrzębskiego (trener przygotowania fizycznego), Wojciecha Szymanka. Wkrótce do sztabu dołączą także Jacek DąbrowskiJacek Kosmalski Piotr Wojdyga.

Zbigniew Obłuski
Zbigniew Obłuski (fot. Kwikster)

Podczas zajęć na murawie widzieliśmy starych znajomych, wzmocnionych juniorami. Zbigniew Obłuski, o którym pisaliśmy niedawno przyglądał się zajęciom z trybun.

W pierwszym treningu uczestniczyli: Przemysław KazimierczakPiotr Augustyniak, Marcin Bochenek, Daniel ChorośBazyli KokotGrzegorz WojdygaBartosz WybraniecMateusz JaroszewskiDonatas NakrošiusSebastian PindorAleksander Tomaszewski; Aleksander GiczelaMarcin KluskaKrystian Pieczara i Michał Zapaśnik.

Jan Dźwigała na pewno wraca do Victorii Sulejówek! Bardzo wątpliwe jest to, że w zespole zostanie zdolna młodzież odgrywająca ostatnio sporą rolę. Bliscy dogadania się z Legią są podobno Filip KowalczykPrzemysław Płacheta Bartłomiej Urbański. Do gry w Zniczu Pruszków aspiruje Grzegorz Janiszewski. Losy wspomnianych piłkarzy rozstrzygną się jutro…

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

4 thoughts on “Truszkowski przymierzany do gry w Polonii. Pierwsze zajęcia ekipy „Konika”

 1. Należy sobie zadać pytanie – po co Legii wyżej wymienieni piłkarze Polonii?

  Tak sobie myślę, że Filipa Kowalczyka nie potrafili wykorzystać pseudo-trenerzy, którzy bawili się w ubiegłym sezonie w prowadzenie Polonii w III lidze. On niestety nic nie pokazał, ale to nie musi być wyłącznie jego wina. Legia odtwarza na nowo skład drużyny rezerwowej (naszego rywala w III lidze) i Kowalczyk, były reprezentant Polski juniorów, sie im przydać może, a jak się nie przyda, to go wypieprzą w kosmos, jak wielu przed nim i wielu po nim….

  Przemek Płacheta i Bartek Urbański, to bez jakichkolwiek wątpliwości słynne działania znakomitej szkółki piłkarskiej Legii, której działalność nie polega na wychowaniu zawodnika od trampkarza, jeno sięganie po gotowych, ukształtowanych gdzie indziej juniorów, w celu chwalenia się, że mają świetnych „wychowanków”.

  Obaj chłopcy będą kupieni po to, aby w przyszłym roku, podobnie jak w tym roku, Legia wygrała mistrzostwo Polski juniorów z Lechem i mogła wystąpić w eliminacjach do juniorskiej „Ligi Mistrzów”.

  Na codzień, chłopaki będą oscylowali pomiędzy najważniejszymi meczami Centralnej Ligi Juniorów, a występami w III-ligowych rezerwach Legii (pod warunkiem, że pan Berg nie zechce akurat wystawić w tych rezerwach swoich rezerwowych (z ekstraklasy).

  Legia ma fajny system pracy z młodzieżą. Ściąga wszystko, co żywe i potrafi kopnąć prosto piłkę na Mazowszu i w okolicach, przejmuje status „wychowawcy talentów”, wykorzystuje tam, gdzie akurat jest taka potrzeba (nie koniecznie tam, gdzie to najlepsze dla rozwoju zawodnika), odsiewa ziarno od plew, plewy wypieprza na mazowiecki śmietnik, perełki wykorzystuje w ekstraklasowym składzie, a następnie sprzedaje z zyskiem.

  Czy ja to potępiam? No, nie – tej bezwzględności (wobec zawodników) i cwaniactwa (w sensie ogólnym) zabrakło na ten przykład, takiemu, jednemu wrogowi krokodyli (buty) w Polonii. On juniorów nie widział w ogóle, chyba, że mu ktoś jakiegoś juniora sprowadził z zewnątrz. Ot, skrajność – takie cóś, w które Polacy uwielbiają wpadać…

  Chcą chłopaki robić karierę w Legii? Niech robią. Ale niech sobie pomyślą, czy na obecnym etapie ich rozwoju, to nie lepiej dla nich by było pograć w seniorach klubu, który ewidentnie jest nastawiony na szybki awans, gdzie się będzie można wybić bezpośrednio na boisku, jak na przykład Mackiewicz z Jagiellonii w Wigrach Suwałki.

  No, ale jak widzę, magia Legii działa. Bartek, szkoda, że również na Ciebie…

  PS. Przed chwilą doczytałem, iż Grześ Janiszewski nie idzie do II-ligowego Znicza Pruszków, lecz do REZERW tego słynnego z wytransferowania (bo przecież, nie z wychowania) Roberta Lewandowskiego, klubu.
  Grzesiu, bądź mężczyzną i przyp…dol temu, kto ten ruch Tobie doradził…

 2. No to będziemy mieli druzyne opartą na wychowankach, fajnie brzmi ale widać łatwiej zatrudnic kogoś z zewnątrz niż utrzymac swojego, wypuszczać takich piłkarzy maaasakra. Co jak co ale nad kanał no Quuuuuu…a sadziłem ze nowy właściciel (czy kto kolwiek zarządzający) w końcu up….li tą trasę, co sezon w jakimś stopniu osłabjają druzynę jak nie zakręcą sie w okół kogoś z seoniorów (jak w czasach ekstraklasy) to nam co wartościowszych juniorów wyciagając z K6 w roznoraki sposob, aż zal patrzeć, czytać. Ciagle dziady rzucając kasę rodzicom sypną coś młodemu ciuch adika i mamią perspektywami tam już prawdziwa kolonia lepsza niż w Zagłębiu. Poza tą trochę lepszą infrastrukturą ta ich słynna szkółka wuj daje, to fabryka przede wszytkim widzów/konsumentów produktu z Łazienkowey3 mało który wołk sie przebije i zrobi karierę chociaż w tej CLJ . W piłkę pokopie trochę przesiąknie propagandą coś tam ugra w prasie wspomną bo wypada jak sie coś wygra a jak mu się znudzi albo go odstrzelą to na mecze bedzie taki przyłaził.
  Za diabła nie mogę skumać czemu oferty cska nie są od razu wywalane do kosza nie jesteśmy ich klubem satelickim jak reszta jełopaów z okolicy, juz lepiej było by za mniejsza kasę iść do lecha, jagielloni, kurde nawet zagłębia tam o wiele lepiej traktują i wprowadzaja do dorosłej pilki młodzierz.

Dodaj komentarz