Prasa po konferencji Engela

Po wczorajszej konferencji prasowej Jerzego Engela zaglądamy do prasy, która ochoczo przybyła do Business Centre Clubu.

Jerzy Engel, Radosław Majdan, Dariusz Góralczyk
Jerzy Engel, Radosław Majdan i Dariusz Góralczyk podczas konferencji (fot. Maciej Stolarczyk)

Poza potwierdzeniem przejęcia zarządu nad pierwszą drużyną „Czarnych Koszul” sporo było o przyszłości. MKS wróci do prowadzenia juniorów, a nowa spółka będzie odpowiadać za dorosłą drużynę.

Okazało się, że trzecia liga to absolutnie maksimum, co mógł zrobić MKS. Nadszedł więc czas, żeby przejąć ten zespół i budować coś, co byłoby zaczątkiem odnowy wielkiego klubu – cytuje „Rzeczpospolita”. Prezes Engel dodał, że prezes BCC Marek Goliszewski otworzył im bramy do współpracy i jest partnerem spółki, kibicującym mocno temu przedsięwzięciu.

Plany roztoczono piękne. Przy Konwiktorskiej ma powstać całkiem nowy stadion – z nowoczesnymi trybunami i zapleczem klubowym oraz rozbudowaną infrastrukturą. Obiekt ma być połączony z centrum biznesowym. – W ten sposób stworzymy setki miejsc pracy, a biznes będzie zarabiał na klub – przyznał, cytowany w „Gazecie Wyborczej” Engel.

Jerzy Engel zaprzeczył natomiast plotkom, by nowa spółka prowadziła rozmowy na temat odkupienia licencji od klubu z wyższej klasy rozgrywkowej. Zdradził jednakże, że po degradacji w 2013 roku do Polonii zgłosił się klub Ekstraklasy skłonny odsprzedać licencję. Podjęte zostały rozmowy, ale po wsparciu wspomnianego klubu przez miasto zostały one zerwane – czytamy w „Onecie”.

Nasz długofalowy plan opiera się na dwóch filarach. Pierwszy to infrastruktura, bo nie da się robić poważnej piłki na przestarzałym stadionie. Kibice przyzwyczaili się do pewnych standardów i my musimy im je zapewnić. Drugą sprawą jest filar sportowy. Igor Gołaszewski pozostaje trenerem i ma za zadanie jak najszybciej wprowadzić nas na należne miejsce w elicie – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”.

Nie planujemy rewolucji kadrowej. Najlepsi z tych którzy uratowali trzecią ligę pozostaną, a do tego sprowadzimy minimum pięciu piłkarzy, którzy ostatnio grali na wyższym poziomie. Zależy nam na tym, żeby to byli wychowankowie „Czarnych Koszul” – czytamy w „PS”.

A jak będzie z juniorami? – Mamy dokładnie spisaną umowę o współpracy. Obu stronom zależy na tym, żeby układała się ona jak najlepiej. Juniorzy będą do nas wypożyczani na rok, a następnie będziemy mieli prawo ich pierwokupu. Oczywiście o tym czy skorzystają z naszej oferty zadecydują sami zawodnicy, a wokół nich kręci się wielu menadżerów obiecujących świetlaną przyszłość – opowiada cytowany przez „Przegląd” prezes rady nadzorczej Polonia SA Robert Kuraszkiewicz.

Nowych piłkarzy szukał Jerzy Engel jr. Kto jeszcze będzie pomagał Gołaszewskiemu? – Wspierać go będą Jerzy Engel junior (ma odpowiadać za cały pion sportowy), Dariusz Góralczyk (będzie odpowiadał za współpracę z kibicami), Janusz Kopeć (kwestie administracyjne) oraz Radosław Majdan, który w nowej Polonii będzie dyrektorem ds. marketingu. – Jestem związany z Polonią już osiem lat i cieszę się na następne. Ten projekt musi się udać. Tak wiele wspaniałych ludzi firmuje to swoim nazwiskiem, że nie widzę innego rozwiązania – przyznał w „GW” były golkiper.

Przed Góralczykiem nie łatwe zadanie. Kibice niezbyt ochoczo zaglądali ostatnio na stadion Polonii. – Przede mną szereg spotkań z przedstawicielami środowisk kibicowskich, jestem przed nimi pełen optymizmu – powiedział „Wyborczej” Góralczyk, w przeszłości bramkarz, a dziś przedsiębiorca zaangażowany w odbudowę Polonii. – Kluby chcą współpracować z kibicami mniej lub bardziej. My chcemy bardziej. Dużo przyglądałem się, jak wygląda to na Zachodzie. Będę czerpał z tych wzorców – dodał. Pierwszym pretekstem do dyskusji z fanami będzie omówienie cen biletów. – Chcemy, by na stadion mógł wejść każdy, bez względu na zasobność portfela. Nasz stadion będzie otwarty dla każdego – powiedział Góralczyk. Otwarty dosłownie – kibice od nowego sezonu znów będą mogli zasiąść na trybunie „Kamiennej”.

Źródło: własne / Rzeczpospolita / Przegląd Sportowy / Gazeta Wyborcza / Onet

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

7 thoughts on “Prasa po konferencji Engela

  1. Igor Gołaszewski – wspaniały człowiek i szkoleniowiec. Już tęsknią za nim ci najmłodsi, których do niedawna uczył piłkarskiego abecadła. Nadszedł czas, aby wrócili do Polonii także Dariusz Dźwigała oraz Piotrek Dziewicki z Emilem Kotem.

Dodaj komentarz