Polonia deklasuje Sokoła

W ostatnim meczu sezonu 2014/15 „Czarne Koszule” zdeklasowały drużynę Sokoła Aleksandrów Łódzki 5:0.

Marcin Bochenek
Marcin Bochenek (fot. Lugher / dumastolicy.pl)

Poloniści, którym wyniki meczy z przedostatniej kolejki zapewniły utrzymanie, zagrali w dzisiejszym meczu pozbawieni kilku najzdolniejszych juniorów grających półfinał CLJ z Lechem Poznań. Absencja między innymi Bartłomieja Urbańskiego, Grzegorza Janiszewskiego, Przemysława Płachety, Bazylego Kokota czy Bartosza Wybrańca nie przeszkodziła podopiecznym Igora Gołaszewskiego w zdeklasowaniu drużyny Sokoła i wbiciu rywalom pięciu goli.

Pierwszą bramkę poloniści zdobyli w ostatniej akcji I połowy,  strzał Aleksandra Tomaszewskiego odbił się od poprzeczki, a futbolówka weszła do bramki.

Drugą połowę od razu zdominowały „Czarne Koszule”. W 47. minucie po indywidualnej akcji Krystiana Pieczary, tor lotu piłki zmienił jeszcze Karol Kwiatkowski pakując futbolówkę do własnej siatki. W 62 minucie po rajdzie prawą stroną i strzale po długim rogu trzecią bramkę zdobył Marcin Bochenek. W 83 minucie bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Kamil Tomas. W 88 minucie Krystian Pieczara wykorzystał jedenastkę po ręce Kwiatkowskiego.

06.06.2015
Sokół Aleksandrów Łódzki – Polonia 0:5 (0:1)
bramki: Aleksandra Tomaszewski 45, Karol Kwiatkowski 47, Marcin Bochenek 62, Kamil Tomas 83, Krystian Pieczara 88 (k)

Polonia: Przemysław Kazimierczak – Kamil Tomas Ż, Grzegorz Wojdyga, Adam Grzybowski, Marcin Bochenek – Aleksander Tomaszewski (66. Michał Gwiazda), Donatas Nakrošius Ż – Bartosz Niksiński (62. Filip Kowalczyk), Michał Zapaśnik (74. Maksymilian Brzosko), Jan Dźwigała (72. Mateusz Weśniuk) – Krystian Pieczara