Lider za mocny na Polonię

Polonia przegrała dziś z liderem III ligi łódzko-mazowieckiej. Radomiak po nudnym meczu zdołał jedną ambitną akcją rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. 

Michał Zapaśnik
Michał Zapaśnik (fot. Lugher)

W 4 minucie Aleksander Tomaszewski popisał się świetnym strzałem z 18 metra z rzutu wolnego, piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczka. W 31 minucie kombinacyjna akcja Polonii, Marcin Bochenek został sfaulowany na 18 metrze, strzał Krystiana Pieczary z rzutu wolnego, po rykoszecie od muru, z trudem wybija na rzut rożny bramkarz Radomiaka. W 42 minucie delikatną przewagę miał Radomiak, akcja zakończyła się niecelnym strzałem zza pola karnego.

W 46 minucie Bazyli Kokot niedokładnie podał do Grzegorza Janiszewskiego, pomiędzy nich wbiegł zawodnik z Radomia, ale Przemysław Kazimierczak skutecznym wyjściem na linie pola karnego wybił piłkę, dobitkę zza pola karnego wybił głową z pustej bramki Grzegorz Wojdyga. Chwilę później ponownie Wojdyga wybił piłkę lecącą do bramki. W 50 min, słaby strzał Jana Dźwigały z dystansu bez problemu złapał bramkarz gości. W 52 minucie najgroźniejszą akcję przeprowadził zespół Radomiaka, z 3 metrów przed bramką napastnik rywali źle trafia w dośrodkowaną piłkę i ta wychodzi za boisko. W 60 minucie zawodnik „Gołębierzy” przebiegł około 40 metrów i wypuścił „sam na sam” napastnika, ale Kazimierczak był szybszy. W 61 minucie piłkę w pole karne wrzucił Pieczara, Michał Zapaśnik uderzył głową, ale piłka powędrowała metr obok bramki. W 64 minucie polonista strzelił po ładnym dryblingu prosto w bramkarza. W 73 minucie kontra Radomiaka okazała się zabójcza. Na lewym skrzydle uciekał napastnik rywali, podał do środka i niepilnowany zawodnik pokonał Kazimierczaka. W 80 minucie groźna akcja Radomiaka, ale strzał z dystansu zablokowany, a dobitka wybita na rożny. W 90 min, bramkarz z Radomia wyłapuje dośrodkowanie Bartłomieja Urbańskiego.

03.06.2015
Polonia – Radomiak Radom 0:1 (0:0)

Polonia: Przemysław Kazimierczak – Kamil Tomas, Grzegorz Wojdyga, Grzegorz Janiszewski, Bazyli Kokot (62. Bartosz Niksiński) – Marcin Kluska (55. Konrad Cichowski), Aleksander Tomaszewski Ż (79. Bartłomiej Urbański), Marcin Bochenek, Michał Zapaśnik – Jan Dźwigała (74. Bartosz Wybraniec) – Krystian Pieczara

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Lider za mocny na Polonię

Dodaj komentarz