Polonia ograna przez Świt w sparingu.

Za nami kolejny sparing podopiecznych trenera Marka Końki. O ile w środę polonijna młodzież okazała się lepsza o 1 bramkę w sparingu z Bzurą Chodaków, o tyle dziś Czarne Koszule musiały w meczu towarzyskim uznać wyższość naszego III-ligowego rywala – Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Początek rozpoczęliśmy z jednym z testowanych zawodników składzie. Pierwszą połowę meczu groźnie rozpoczął Świt, ale za każdym razem na posterunku stawał bramkarz Polonii, Tomasz Kucz. Spotkanie wyglądało na dość wyrównane, ale prowadzenie w kolejnych minutach uzyskał Marcin Bochenek, dobijając swój poprzedni strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony. Swoje niemal stuprocentowe szanse na podwyższenie prowadzenia mieli Michał Zapaśnik i Jan Dźwigała. Pierwszy nie zdołał pokonać bramkarz Świtu z odległości 17 m, drugi nie wykorzystał podania Igora Jaszczaka na 8 m. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem zespołu „Czarnych Koszul”.

II połowę spotkania poloniści rozpoczęli w składzie w większości złożonym z zawodników występujących jeszcze u trenera Dariusza Dźwigały. W tej odsłonie spotkania nieznaczna przewaga była po stronie zespołu Świtu. Już w pierwszych minutach Polonia traci bramkę po mocnym dośrodkowaniu w pole bramkowe z lewej strony. W ostatnich minutach gracze przeciwnika wykorzystali niezrozumienie w środkowej formacji Polonii, wykańczając akcje bramkami. W ostatniej minucie spotkania gracze Świtu podwyższyli stan prowadzenia na 4:1.

Wynik mógł być wyższy, jednak napastnik Świtu nie wykorzystał kontrowersyjnego karnego, podyktowanego przez sędziego dla zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Następnym sparing-partnerem Polonii będzie zespół Legionovii Legionowo.

07.02.2015
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Polonia 4:1 (0:1)
bramki: Marcin Bochenek

Polonia: Tomasz Kucz (46. Michał Choroś) – Kamil Tomas (46. Grzegorz Wojdyga), Grzegorz Janiszewski (46. Gerard Boruń), Piotr Augustyniak, Marcin Bochenek (46. Andrzej Krajewski) – Bartosz Niksiński (46. Aleksander Giczela), Jan Dźwigała, zawodnik testowany (46. Krzysztof Możdżonek), Michał Gwiazda (46. Krystian Pieczara), Igor Jaszczak (46. Aleksander Tomaszewski) – Michał Zapaśnik (46. Adam Czerkas).

Źródło: własne / Kawiarnia „Czarna Koszula”

Author: Diesel