MKS Polonia Warszawa na swoim profilu facebookowym podał dziś informację, że w przeciągu kilku dni rozwiąże umowę z jednym z zawodników Polonii. 

Adrian Ligienza

Adrian Ligienza (fot. Lugher77 / dumastolicy.pl)

Chodzi o Adriana Ligienzę, który pozytywnie przeszedł testy w szwedzkim Gullringens GoIF. Ewentualne spełnienie przez Klub prośby Adriana Ligienzy o rozwiązanie kontraktu pokrzyżuje trenerowi Końko plany przygotowań do walki o wiosenne punkty. Środkowy ofensywny pomocnik brany był pod uwagę w składzie Polonii na rundę rewanżową. Propozycja opuszczenia Klubu, którą złożył Adrian, skutkuje pojawieniem się poważnego wyłomu w środku pola. Klub nie chcąc „blokować” zawodnika prawdopodobnie przystanie na tą nagłą propozycję – czytamy w komunikacie.

W klubie, do którego aspiruje Ligienza gra na piątym poziomie ligowym w Szwecji. Grał w nim Adrian Stępień, który był przymierzany do Polonii. Swoją szansę ma także Bartosz Kozakiewicz, który również wywołał pozytywne wrażenie. Nasze źródła okołoklubowe twierdzą jednak, że „Kozak” wiosną będzie nadal grał w Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Testy w Polonii zakończył Dominik Płaza, który w środę zagrał w sparingu z Bzurą Chodaków. Napastnik OKS-u Oława (9/0 jesienią w III lidze) z niewyjaśnionych przyczyn postanowił nie próbować przekonywać trenera Marka Końko i zrezygnował z obserwacji.

Wiosną barwy Pogoni Grodzisk Mazowiecki będzie reprezentował Mateusz Gliński. W III-ligowcu gra już Michał Strzałkowski i Maciej Tataj.

Źródło: własne / MKS Polonia Warszawa