Polonia cios za ciosem ze Zniczem

Poloniści zagrali dziś ze Zniczem Pruszków. Zespół II-ligowca podjął nas na bocznym boisku. Po zaciętym boju Polonia uległa 4:3.

Adrian Ligienza
Adrian Ligienza (fot. polonia.waw.pl)

Rywale mieli pierwszą groźną sytuację, ale główka z 6 metrów została pewnie zatrzymana przez Michała Brudnickiego. Chwilę później za sprawą strzału z dystansu powracającego z norweskich testów Adriana Ligienzy, padła bramka pod dobitce Adama Czerkasa. Niestety arbiter odgwizdał spalony. Pierwsza bramka dla „Czarnych Koszul” padła po rzucie wolnym z 17 metra po faulu na szybkim Bartoszu Niksińskim. Kamil Tomas uderzył lewą nogą w poprzeczkę, dobitka Niksińskiego dała prowadzenie. Później po rajdzie lewą stronę Igora Jaszczaka i zagraniu w tempo Niksiński hokejowo wbił piłkę do bramki. Po tych dwóch golach odpowiedział Znicz. Padła po wrzutce z lewej strony i główce., padła z ewidentnego spalonego. Wyrównani padło z rzutu karnego, który sędzia odgwizdał po faulu Gerarda Borunia. Potem obudziła się Polonia, Niksiński po rajdzie prawą stroną, strzelił, ale golkiper gospodarzy obronił, dopitka Ligienzy nie trafiła do pustej bramki. Kolejny karny dla Znicza, tym razem po faulu Piotra Augustyniaka po przegranym pojedynku „1 na 1”, nie trafia jednak do siatki „Czarnych Koszul” (słupek).

Tuż po wznowieniu padł gol dla Znicza. Chwilę później Grzegorz Janiszewski fauluje w sytuacji „sam na sam” i trzeci karny dla Znicza. Po chwili Aleksander Tomaszewski podał z rogu, Bochenek uderzył z pierwszej piłki i mamy 4:3.

31.01.2015
Znicz Pruszków – Polonia 4:3 (2:2)
bramki: Bartosz Niksiński (2), Michał Bochenek

Polonia (I połowa): Michał Brudnicki – Andrzej Krajewski, Grzegorz Janiszewski, Tychon Szewcow (Piotr Augustyniak), Kamil Tomas – Gerard Boruń, Bartosz Niksiński, Adrian Ligienza, Grzegorz Arłukowicz, Igor Jaszczak – Adam Czerkas; (II połowa): Mateusz Oszust – Michał Bochenek, Piotr Augustyniak, Grzegorz Janiszewski, Kamil Tomas – Michał Zapaśnik, Gerard Boruń, Igor Sapala, Bartosz Niksiński – Aleksander Tomaszewski – Adam Czerkas.

Źródło: Polonijna kawiarnia Czarna Koszula

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Polonia cios za ciosem ze Zniczem

Dodaj komentarz