Ligienza i Kozakiewicz rozpoczną testy w Szwecji. Zapaśnik pierwszym transferem Końki?

Emil Kot poinformował, że dwaj zawodnicy Polonii pojadą na testy do szwedzkiego zespołu Gullringens GoIF .

Bartosz Kozakiewicz
Bartosz Kozakiewicz (fot. Lugher77 / dumastolicy.pl)

Dziś już wiemy, że chodzi o Adriana Ligienzę i Bartosza Kozakiewicza. Popularny „Ligi” rozegrał w tym sezonie w III lidze 12 meczów, w których zdobył 5 goli.

Kozakiewicz zdążył zadebiutować jeszcze za trenera Piotra Dziewickiego. Później decyzją Piotra Szczechowicza został wypożyczony do Mazovii Mińsk Mazowiecki (IV liga).

Zespół Gullringens GOIF występuje w szwedzkiej Division III (piąty poziom rozgrywkowy w Szwecji). Piłkarzem tego klubu jest Adrian Stępień, pomocnik którego chciał Dziewicki na wiosnę sezonu 2013/14. W tamtym czasie do zespołu Polonii trafili wspomniani Ligienza i Kozakiewicz, natomiast Stępień zaczął podbijać rynki szwedzkie.

Ligienza otrzymał zgodę na tygodniowe testy w Szwecji. Kozakiewicz o taką zgodę prosił prawdopodobnie w Mazovii. W przypadku pozytywnego rozwoju zdarzeń muszą uzyskać zgodę MKS-u na transfer.

Z kolei Maciej Wąsowski (dziennikarz „Przeglądu Sportowego”) donosi, że: Michał Zapaśnik (ostatnio Znicz Pruszków) jest o krok od podpisania umowy z Polonią Warszawa. Będzie pierwszym transferem trenera Końki.

Zapaśnik w barwach Znicza jesienią zagrał zaledwie 8 meczów, w których tylko raz pokonał bramkarza rywali (w meczu z Siarką Tarnobrzeg). 26 latek, który jest wychowankiem Startu Otwock (z tego klubu do Polonii trafił trener Marek Końko) grał poprzednio w Zagłębiu Lubin, Dolcanie Ząbki i wspomnianym Zniczu.

Źródło: własne

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Ligienza i Kozakiewicz rozpoczną testy w Szwecji. Zapaśnik pierwszym transferem Końki?

    1. W piłkę jak widzisz zapaśnicy
      dlatego ja wolę na koszykarki grające w kosza chodzić

Dodaj komentarz