Lemanek prawie sportowcem roku 2014. Ciechański zagra w Gliwicach

W plebiscycie „Gazety Wyborczej” na „Sportowca roku 2014” drugie miejsce zajął Dominik Lemanek. Były pomocnika naszego zespołu uzyskał 34% głosów (1254 głosów).  

Dominik Lemanek
Dominik Lemanek (fot. Chojecki / polonia.waw.pl)

Lemanek trenuje w tej chwili z drużyną lidera III ligi warmińsko-mazursko-podlaskiej – Olimpią Zambrów.

Szanse „Czarnych Koszul” na utrzymanie w III lidze rosną. Według informacji, które od pewnego czasu krążą w internecie wynika, że dwa zespoły mogą niedługo wycofać się z rozgrywek.

Są nimi GKP Targówek i rezerwy Pogoni Siedlce. W obu przypadkach chodzi o problemy finansowe. Pogoń rozważa wycofanie zespołu rezerw, bo chce ratować budżet pierwszej drużyny. Trener Targówka Sergiusz Wiechowski i piłkarze dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych miejsc pracy. GKP nie zaplanował zimowego okresu przygotowawczego, co potwierdza znikome nadzieje na ratunek dla klubu.

19-letni napastnik Daniel Ciechański, który w grudniu trenował z piłkarzami Polonii, podpisał wczoraj roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne półtora roku z Piastem Gliwice.

Jacek Kiełb
Jacek Kiełb (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

„Przegląd Sportowy” rozmawiał z Jackiem Kiełbem. Kiełb gra obecnie w Koronie Kielce. Były skrzydłowy „Czarnych Koszul” wspomina czas spędzony w Warszawie. – Przy Konwiktorskiej zebrała się wtedy grupa piłkarzy, która świetnie się rozumiała. Chyba nigdy nie zapomnę tego, jak, pomimo tych wszystkich kłopotów potrafiliśmy się cieszyć z gry. Treningi sprawiały nam sporą radochę, były odskocznią od kłopotów. Aż nie chciało się wychodzić z szatni. Wierzę, że w Kielcach będzie podobnie. Wiadomo, że atmosfera nie jest taka jak chociażby pod koniec rundy jesiennej, ale trudno, żeby było inaczej. Na pierwszym treningu było jednak sporo śmiechu, więc wygląda na to, że drużyna w tych trudnych chwilach potrafi się zjednoczyć. Pozostało nam się trzymać razem i dalej trenować. Może to brzmi jak banał, ale taka jest prawda. Najgorsze co moglibyśmy zrobić, to zakopać się pod ziemię i przestać wierzyć, trenować. W Polonii udało się dograć sezon do końca i to z niezłym wynikiem, więc wierzę, że teraz też nam się to uda.

César Alexis Cortés Pinto
César Cortés (fot. Weszło!)

César Cortés stał się natomiast bohaterem artykułu na portalu 2×45.com.pl.  – Trafi do nas topowy snajper z Chile. José Bakero dobrze go zna, nie musi on więc przechodzić żadnych testów, od razu podpiszemy z nim 2,5-letni kontrakt – w taki sposób Józef Wojciechowski zapowiadał przybycie Cortésa.

Chilijczyk nie sprawdził się w Polonii. W polskiej lidze wystąpił czterokrotnie, spędzając łącznie na boisku tylko 131 minut. Poza debiutem z Lechem Poznań, gdy zmarnował stuprocentową sytuację, absolutnie niczym się nie wyróżnił. Pobyt w Polsce był dla Cortésa bardzo traumatyczny, przez co rozwiązał kontrakt już w lipcu 2010 roku, biorąc pieniądze za cztery miesiące i zapominając o reszcie zaległości.

Po powrocie do kraju zagrał w swojej reprezentacji trzy razy. 30-letni piłkarz od dwóch lat występuje w rodzimym Universidad de Chile – drużynie, która w ostatniej odsłonie Copa Libertadores omal nie uzyskała awansu do 1/8 finału kosztem brazylijskiego Cruzeiro.

Źródło: własne / Przegląd Sportowy / 2×45.com.pl / Mazowieckapilka.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

4 thoughts on “Lemanek prawie sportowcem roku 2014. Ciechański zagra w Gliwicach

 1. Sorry, ale nie mogę się powstrzymać…
  Dominik Lemanek, to fajny chłopak, Polonista, ale… on nie jest najlepszym sportowcem roku w Warszawie.

  Niedawno Polscy kibice, tak dla jaj, o mało nie uczynili największym talentem globu Arkadiusza Milika. Teraz ten Lemanek. Nie mogę zrozumieć, czym się ludzie kierują w tych wszystkich plebiscytach. Ja jestem prosty człowiek, jeśli się wypowiadam, to formułując w mowie lub na piśmie własne zdanie na zadany temat. Własne zdanie, z którym się zgadzam. Czy klikając na opcję Lemanek najlepszym sportowcem, zgadzacie się z własnym zdaniem?

  Zbyt często w obecnych czasach ludzie wypowiadają mniej lub bardziej kategoryczne kwestie na najprzeróżniejsze tematy, nie zgadzając się z własnym zdaniem. Od polityków sie nauczyli, a?

  PS. Jeśli z rozgrywek wycofa się 17 klubów, to możemy, nawet awansować!

  1. To zależy. Każdy ma swoje subiektywne zdanie.
   Dla mnie ze sportów liczy się tylko piłka nożna, w Warszawie dla mnie liczy się tylko Polonia.
   I tym się kierowałem oddając swój głos, pozostałym sportowcom życzę jak najlepiej ale z całym szacunkiem mało mnie oni interesują.

  2. Nie możemy Mountasie awansować, bo gdy reszta się wycofa to wtedy w tabeli zajmiemy ostatnie miejsce. A nie było na świecie przypadku, aby ostatni awansował. Chyba …

Dodaj komentarz