Dziś decyzja w sprawie Dźwigały. Lemanek w Zambrowie. Trójka do odstrzału…

Według informacji, które uzyskaliśmy w klubie dziś rozstrzygnął się najprawdopodobniej losy Dariusza Dźwigały. Popularny „DD” ma dziś spotkać się z działaczami Dolcanu Ząbki i podpisać kontrakt.

Dariusz Dźwigała
Dariusz Dźwigała (fot. Luk / dumastolicy.pl)

To życiowa szansa dla Darka. Nie zależy mu tak bardzo na finansach, ale wie pan jeśli chce się rozwijać, to musi być trenerem w liczących się ligach – powiedział nam jeden z kolegów Dźwigały. „DD” z Polonią był związany do dzisiaj. Oferta z jedenastego zespołu I-ligi nadeszła po tym jak klub z Ząbek opuścił Marcin Sasal.

Emil Kot poinformował, że Dominik Lemanek zwiąże się z Olimpią Zambrów. W tym klubie spotka byłego kolegę z „Czarnych Koszul” Kacpra Lachowicza. Olimpia po rundzie jesiennej prowadzi w swojej grupie (podlasko-warmińsko-mazurska).

Potwierdzają się doniesienia Kota w sprawie trójki piłkarzy. Ze źródeł około-klubowych dowiedzieliśmy się, że klub zamierza renegocjować umowy z Dawidem Klepczyńskim, Michałem Steciem i Piotrem Tyburskim. Ten ostatni jest już praktycznie zdecydowany na przeprowadzkę do KS-u Konstancin. Pozostała dwójka ma czas do namysłu.

Adrian Mierzejewski
Adrian Mierzejewski (fot. Paula Duda)

Działająca w ramach FIFA Izba ds. Rozwiązywania Sporów – Dispute Resolution Board (DRB) zadecydowała, że Trabzonspor musi przelać część kwoty, jaką uzyskał z transferu Adriana Mierzejewskiego do Al-Nassr. Wisła Płock i Naki Olsztyn nie otrzymały jednak całej kwoty.

Podczas toczącego się postępowania przedstawiciele Trabzonsporu zwrócili uwagę na dokument, w którym zawarli porozumienie z ostatnim polskim pracodawcą Mierzejewskiego – Polonią Warszawa. Zgodnie z jego treścią klub z Konwiktorskiej miał partycypować we wspomnianej wyżej opłacie, jeżeli Trabzonspor sprzeda polskiego zawodnika za granicę. W związku z tym DRB zasądziła, że Polonia ma zapłacić Wiśle i Naki 169 415 euro. Problem jednak w tym, że klub z Warszawy po sezonie 2012/2013 zgłosił wniosek o upadłość, a obecna drużyna z Konwiktorskiej, występująca w trzeciej lidze, w świetle prawa nie ma nic wspólnego z grającą na tym samym stadionie poprzedniczką. Sprawą ma zająć się PZPN.

Portal „Sportowe Fakty” w rankingu na „największych przegranych roku 2014” wymienia Pawła Wszołka. Wszołek już wiosną stracił miejsce w składzie Sampdorii, ale wtedy jeszcze sporadycznie pojawiał się na boisku. Jesienią natomiast Siniša Mihajlović nie skorzystał z jego usług ani razu tak w Serie A, jak i w Coppa Italia – czytamy w tekście.

Źródło: własne / Onet / Sportowe Fakty

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Dziś decyzja w sprawie Dźwigały. Lemanek w Zambrowie. Trójka do odstrzału…

  1. Nikt o zdrowych zmysłach nie powinien mieć pretensji do Dariusza Dźwigały. Pozostanie w Polonii i degradacja do IV ligi byłaby dla niego niezasłużoną karą za „miłość” do naszego klubu. To byłoby trenerskie harakiri. Powodzenia.

    Kiedy nastąpi fuzja Dolcanu z Polonią, będzie jak znalazł…

Dodaj komentarz