Stanowisko DS w sprawie komentarzy i maili

W związku z Waszymi licznymi komentarzami i pytaniami postanowiliśmy rozwiać wszelkie niejasności w poniższym stanowisku.

asterix3Jest to stanowisko nasze i tylko nasze. Mamy nadzieję, że wyjaśni ono wszelkie wątpliwości i odpowie na najważniejsze pytania, których coraz więcej pojawia się w ostatnim czasie.

Misją „Dumy Stolicy”, portalu stricte informacyjnego. Jest właśnie przekazywanie informacji. Takich informacji, które uda nam się zdobyć, a nie takich, jakie chcielibyśmy wszyscy na co dzień czytać. A przede wszystkim – informacji prawdziwych, sprawdzonych, zweryfikowanych w miarę możliwości, jak najbardziej obiektywnych i przekazujących racje oraz wersje wszystkich stron. Poza felietonami, które są formą specyficzną, ocenę faktów pozostawiamy Wam – naszym czytelnikom. Zawsze uważaliśmy, że tak jest uczciwiej i nadal tak uważamy.

Mimo mobilnej sytuacji w naszym ukochanym Klubie, licznych zwrotów akcji, zmian stanowisk, zawirowań i przetasowań, staramy się z całych sił, żeby nasz przekaz był w najwyższym możliwym stopniu obiektywny i pełny. Staramy się nie szkodzić Polonii, ani żadnej z grup i frakcji, z których wszystkie – wierzymy w to głęboko – mimo różnych stanowisk i zdań, mają jeden cel – dobro naszej Polonii.

Dlatego staramy się zamieszczać stanowiska wszystkich stron, często w jednym tekście. W miarę możliwości publikujemy lub staramy się publikować wywiady i rozmowy z przedstawicielami każdej z grup. Kładziemy nacisk na to, żeby przekazywane przez nas treści w żaden sposób nie odstręczały ludzi od naszego Klubu i nie zniechęcały do aktywności na stadionie. Stąd również nasza dbałość o standardy dyskusji i wypowiedzi. Stąd prośba do Was, naszych czytelników, a zarazem braci po szalu – szanujmy się wzajemnie, starajmy nie obrażać i podejmujmy rozmowę w sposób, w jaki chcielibyśmy, żeby inni zwracali się do nas. Tak, jak wszyscy razem budujemy ten klub, tak wspólnie tworzymy też jego wizerunek na zewnątrz. Pamiętajmy, że dla ludzi nam niechętnych nie ma większej przyjemności od czytania wulgarnych awantur pomiędzy nami.

Pamiętajmy, że jesteśmy dopiero na początku drogi. Przed nami wiele pracy, wiele kompromisów do zawarcia i dotrzymania, wiele decyzji do podjęcia. Dbajmy o to, żeby te decyzje były podejmowane w przyjaznej atmosferze pełnej zaufania, a nie wzajemnej niechęci i podejrzliwości. Starajmy się, żeby wspólna praca na rzecz ukochanego Klubu była dla nas wszystkich przyjemnym obowiązkiem, a nie tylko próbą postawienia na swoim i zrobienia na złość innej grupie. I pamiętajmy, że tylko kompromis spowoduje, że będzie nas więcej; że będziemy silniejsi; że dzięki temu silniejsza będzie Polonia.

Chcemy też Was zapewnić, że niezależnie od zarzutów pod naszym adresem – które przyjmujemy z pokorą i do których pretekstów będziemy się starali dostarczać jak najmniej – naszym celem pozostaje jak najszersza promocja klubu i zapewnienie każdemu kibicowi Polonii Warszawa dostępu do jak najszerszej informacji o ukochanym Klubie w jednym miejscu. Dlatego będziemy nadal w sposób maksymalnie obiektywny i uczciwy informować o każdym przejawie klubowej aktywności, o którym będziemy wiedzieli i bez uszczerbku dla interesu klubu i społeczności będziemy mogli poinformować. Będziemy nadal starali się przedstawiać stanowiska różnych stron, prezentować różne racje i zachęcać do wypowiedzi każdego, kto ma do powiedzenia coś ważnego lub ciekawego. Będziemy też nadal zachęcać inne polonijne strony do powielania, prezentacji i wykorzystywania naszych materiałów. Wszystkie one mają bowiem służyć jednemu celowi: budowaniu jeszcze lepszej, jeszcze piękniejszej i jeszcze bardziej przez nas kochanej Polonii.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz