Polonia jest zwierciadłem tego co się tutaj dzieje w Polsce

Kilka tygodni temu na stronie zapraszaliśmy kandydatów w wyborach samorządowych do rozmowy lub zaprezentowania swoich postulatów na łamach naszego serwisu. Zainteresowanie niestety nie było duże. Wczoraj Jardel przygotował dla was małe zestawienie. Dziś prezentujemy wywiad z jedynym kandydatem, który postanowił z nami porozmawiać. 

Paweł Abramczuk
Paweł Abramczuk

Spora część z nas go zna, przychodzi na Polonię od wielu lat. Teraz jest kandydatem do sejmiku wojewódzkiego w nadchodzących wyborach. Paweł Abramczuk, bo o nim mowa, odpowiedział na kilka naszych pytań.

Co jest Twoim głównym punktem programowym, oczywiście poza chęcią pomocy Polonii?
– Radykalne obniżenie podatku od podstawowej własności: domów, mieszkań działek i ruchomości. Chcę żyć w państwie obywatelskim a nie fiskalnym.

Ostatnio słyszymy wiele głosów krytycznych pod adresem Straży Miejskiej. Jaki jest Twój stosunek do tego problemu?
– Straż Miejska nie spełnia swoich zadań, zajmuje się kupczeniem, donosicielstwem i gnębieniem mieszkańców a tylko w minimalny sposób bezpieczeństwem – reasumując, likwidacja straży w tej formie w jakiej działa obecnie.

Czy łączy Cię coś z Polonią?
– Historia rodziny. Dziadkowie od strony mamy  mieli przed II wojną dom na Zakroczymskiej 13, dziadek był piłkarzem Drukarza i Polonii, a kuzyn nawet mistrzem Polski z 2000 roku. No i jeszcze Mama, która trenowała nawet lekkoatletykę na Konwiktorskiej – więc zostałem wyznaczony do dbania o tradycje jako najstarszy wśród rodzeństwa, mimo iż dziadek Abramczuk grał w Grochowie przed wojną i ja także kopałem później w „Harpagonach”. Pozostali bracia kibicują Legii. Ale w rodzinie, mimo tego, wszyscy jesteśmy nauczeni kibicować wszystkim warszawskim klubom, bo to forma naszego lokalnego patriotyzmu.

Dlaczego Polonia potrzebuje pomocy i wsparcia finansowego?
– Bo jej czasy jeszcze nie nadeszły. Polonia jest zwierciadłem aktualnej sytuacji w kraju – gdy jest prawdziwa wolność, to i Polonia ma sukcesy, gdy kraj udaje praworządne, demokratyczne państwo to wtedy Polonia potrzebuje pomocy. Bo Polonia to Polska, więc jest zwierciadłem tego co się tutaj dzieje.

Twoi znajomi mówią, że kupujesz karnet VIPa, a rzadko bywasz….
– Faktycznie w tym sezonie i poprzednim z powodów rodzinnych nie wykupiłem karnetu VIP, który jest od prawie dwudziestu lat moją cegiełką na wsparcie klubu. Kupuję zamiast tego bilety VIP na te mecze, które mogę obejrzeć.

Sponsorem Polonii byłeś w Ekstraklasie, czy III ligowa KSP jest mniej atrakcyjna? Odczucia?
– Byłem i będę sponsorem Polonii niezależnie czy będzie Ona w Ekstraklasie czy w III lidze. Akurat teraz nie mogę wspomóc mojego ukochanego klubu, ale robię wszystko by jak najszybciej wszystko wróciło do normy.

Stosunek władz do KSP? Dobry czy zły?
– Jeśli dobrze zrozumiałem pytanie to chodzi Ci o obecne władze z ratusza. Niestety wystawiam tutaj zdecydowanie żółtą kartkę. Ratusz traktuje zresztą źle nie tylko Polonię w Warszawie ale także kilka innych klubów sportowych, pomagając inwestycyjnie tylko jednej marce i w dodatku nie tej miejskiej, lecz spółce prywatnej. To krótko mówiąc skandal i mam nadzieję, że to się zmieni, nie tylko w radzie Miasta ale i w sejmiku – bo to tam zapada większość decyzji finansowych.

Kupisz akcję spółki?
– Wykupiłem kiedyś baner na sezon, krzesełko (nawet 2), kupię i akcje. Zawsze wspieram wszystkie akcje które mogą pomóc klubowi.

Co przyciąga ludzi do Polonii?
– Tradycje i wyzwania, oprócz tego ludzi nowoczesnych pociągają też sporty ekstremalne, a kibicowanie Polonii do takich należy.

Zabawna anegdotka o Polonii?
– Impreza zamknięta, oglądanie meczu Real vs. Barcelona w tv, męskie grono. Znany trener i piłkarz Legii Warszawa w żartach mówi „Paweł, wiem że jesteś kibicem Polonii ale Was nie ma w Warszawie wielu. – Przepraszam, ale ja też kibicuję Polonii – odzywa się kolega stary warszawiak. Po chwili okazuje się, że Polonii kibicuje 5 na 10 z nas, a Legii tylko 4, jeden okazał się być kibicem ŁKS-u. I tak to czasami bywa że można się poczuć w Warszawie jak jakiś Londyńczyk”.

Przypominamy – Paweł Abramczuk, kandydat do Sejmiku Mazowieckiego, okręg wyborczy nr 1, z listy PiS (z dopiskiem Prawica RP). Paweł rekomenduje także kibickę Polonii Agnieszkę Soin, kandydatkę do Rady miasta Warszawa (też Prawica RP).

Author: trickywoo

Dodaj komentarz