Dźwigała zastąpi Szczechowicza

Strona oficjalna poinformowała dziś, że Dariusz Dźwigała objął rolę trenera drużyny „Czarnych Koszul”. Funkcję tę będzie pełnił do końca roku z możliwością przedłużenia. Pomagać będą byli zawodnicy Polonii: asystent Sebastian Kęska, trener bramkarzy Bartłomiej Gołaszewski oraz Jacek Kosmalski

Dariusz Dźwigała
Dariusz Dźwigała (fot. Wielka Polonia)

Dwaj ostatni pracowali razem z Piotrem Szczechowiczem, Gołaszewski jako szkoleniowiec bramkarzy, a Kosmalski jako trener napastników. Kęska to wychowanek „Czarnych Koszul”. Grał w Polonii w latach 1996 – 2005. W 57 meczach w ekstraklasie zdobył 5 goli. Zdobył z zespołem Puchar Ligi Polskiej 1999/00. Ostatnio grał w Przyszłości Włochy.

Dźwigała to prawdziwy polonista. Pierwsze w Polonii kroki stawiał w 1985 roku. Ostatnio prowadził I-ligową Arkę Gdynia.

Źródło: własne / MKS Polonia Warszawa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

26 thoughts on “Dźwigała zastąpi Szczechowicza

 1. Bardzo dobry wybór, prawdziwy polonista!!
  Oby udało mu się odpowiednio zmotywować grajków i poukładać szatnię, bo umiejętności piłkarskie mają na pewno wyższe niż pozostałe ekipy z ligi.
  W tej chwili największym zmartwieniem, oczywiście w kwestiach czysto piłkarskich, jest brak bramkarza! Niestety ale nasz najzdolniejszy junior Brudnicki w tej rundzie nie zagrał jeszcze ani jednego przyzwoitego meczu. Wygląda na to, że to wszystko co się dzieje w klubie przerasta w tej chwili Michała i nie pozwala mu pokazać pełni umiejętności na boisku. Błesznowski mimo kilku klopsów mimo wszystko dawał więcej pewności w bramce

  1. Przemek, interesuje, ale i tak się nie dowiemy, więc nie ma sensu się pytać, już się przyzwyczaiłem

 2. Pan Sebastian jako grający trener-asystent?
  Zaś Szanowny Pan Dariusz wchodzący w ostatnich 10 minutach na wolne wyrabiane przez jego
  asystenta w okolicach 16-18 metra. Mam wrażenie, że taka taktyka przyniosłaby większą ilość bramek niż wprowadzona przez poprzednika.
  Powodzenia

  -powiew optymizmu

 3. Zobaczmy co zdziała Dźwigała. Oczywiście życzę punktowania od pierwszego meczu choć do łatwych ani to spotkanie ani sytuacja nie należą. Trzeba liczyć ze poukłada drużynę przez te parę dni, oraz do końca rundy porobi odpowiednie porządki.

 4. Oli23 pisz o rzeczach realnych lub np. zapytaj piłkarzy jak spędzają czas wolny? Darkowi życzę jak najlepiej bo to dwa ciężkie mecze na koniec jesieni. 4 punkty będę uważał za sukces. Solidnie przepracowana przerwa zimowa powinna pozwolić na optymizm ale trzeba ją jeszcze PRZEPRACOWAĆ. Optymizm tzn. o górną część tabeli co w naszej grupie jest to na spokojnie do zrealizowania. :tablica:

 5. Wybór b. dobry bo Darek Dźwigała to dobry trener. Niestety nie jest to tak jak ktoś tu napisał: „… umiejętności piłkarskie mają na pewno wyższe niż pozostałe ekipy z ligi. … „. Otóż poza Lemankiem i Szymankiem umiejętności naszych skórokopów są na poziomie ligi okręgowej. W ich wieku nawet najlepszy trener niczego już ich nie nauczy.

  1. Yanku, ja użyłem tego stwierdzenia o umiejętnościach i nadal uważam, że jest ono jak najbardziej na miejscu. Podkreślam, że chodziło mi tylko i wyłącznie o umiejętności indywidualne. Jak wiadomo te nie zawsze wystarczają by „zespół” osiągał zadowalające wyniki.
   Co do tych indywidualnych umiejętności, to w tej rundzie nie widziałem jedynie meczu z Ursusem(wygranego) i obserwując samą technikę użytkową piłkarzy tj. Przjęcie piłki, zastawianie się, strzał z dystansu, drybling, to na prawdę nie zauważyłem żeby któraś ekipa miała w składzie lepszych w tym elemencie graczy. Większość drużyn w meczach z nami muruje bramke i gra długą pałe, a gole tracimy w większości po głupich błędach, lub przez chwilowe momenty dekoncentracji poszczególnych zawodników,a nie po jakichś super składnych akcjach rywali lub np atomowych strzałach z dystansu itp.
   Kolejna sprawa to pokaż mi proszę ekipe w naszej lidze której gracze mają lepsze piłkarskie CV niż nasi. Występy w E-klasie, pierwszej lidze itd, to doświadczenie jednak nasi gdzieś zdobyli i coś tam w tej naszej piłce klubowej grali, na pewno więcej niż inni.
   Jak wspomniałem wcześniej, te wszystkie cechy nie muszą gwarantować sukcesu, jednak na papierze wyglądamy na prawdę najmocniej w tej lidze i mam nadzieje, że Darek Dźwigała da rade poukładać szatnie i zawodnikom w głowach!

 6. No dobrze, niby to jakiś krok. Za Pana Darka trzymam kciuki i za to, że faktycznie poustawia zespół i tchnie w piłkarzy wiarę we własne siły. Byc może w obecnej sytuacji jest to najlepsze wyjście.
  Problem w tym, ze to nie jest zmiana strukturalna – jeśli chodzi o sytuację w Polonii. Nawet 6 punktów zdobytych jesienią tego nie zmieni.
  Nie wiem dlaczego w pierwszych słowach na fb pan Darek apeluje o wsparcie dla władz klubu. Piłkarzy należy wspierać – to jasne, ale dlaczego władze klubu? Dlaczego TE władze klubu?

  I dlaczego Paweł został skreślony z drużyny po wsze czasy? Zna ktoś przyczynę?

 7. DD apeluje o wsparcie piłkarzy, a dopiero w drugiej kolejności dla władz klubu. Trochę nie rozumiem, @76, Twojego żalu w sprawie tych władz. Przecież oni go zatrudnili, jaka jest atmosfera każdy wie, więc trudno się dziwić, że oczekiwali, aby Polonista z krwi i kości, szanowany przez nas wszystkich, powiedział coś pozytywnego o nich samych. Trudno się również dziwić, ze na to przystał, nie zaczynasz chyba pracy od zdystansowania się wobec szefa?
  Dorzucę swoje trzy grosze a propos przychodzenie bądź nie na K6. APELUJE: PRZYCHODŹCIE wszyscy na mecze, a raczej już tylko na ostatni mecz z Sokołem 15 listopada. Nie możemy pozwolić, żeby do dołującej gry piłkarzy, dorzucić dołujący doping. Przykro to pisać, ale mała grupka zarzucała z Pilicą niepotrzebne wulgaryzmy, co przelało czarę goryczy. Jeszcze nigdy nie wychodziłem z K6 tak zdołowany.
  Sprawmy, żeby powrócili CZARNI KULTURALNI; Noblesse oblige.

  1. 100% poparcia, choć ostatni mecz zbojkotowałem, to na ten idę. Trzeba wesprzeć nowego trenera

  2. @Nowy_2012
   tez mam zamiar przyjść i tez mam zamiar wspierać drużynę. Ale proszę nie oczekiwać ode mnie że będę wspierał władze MKS, nawet w drugiej kolejności.

  1. WP nie sprawuje pieczy nad dopingiem. Chyba wszyscy wiążą nadzieje że Darek to poskłada od strony pilakrskiej, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Sama zmiana trenera to jednak tylko kosmetyka…

 8. Na pytanie: „Co na to WP?” odpowiedź brzmi: WP jest pochłonięta zwalczaniem MKSu, ogłaszaniem bojkotu spotkań Polonii na K6 i wewnętrznymi walkami frakcyjnymi. Jest to w jakimś sensie logiczne skoro po murawie kopytkują zawodnicy MKS Polonia Warszawa a nie WP Polonia Warszawa … .

  1. Yanku, jakbyś może nie wiedział WP jest jednym z nieliczych sponsorów koptykujących pilkarzy z MKS, ponadto jest jedyną formacją która jest otwarta na wszystkich polonistów, także Ciebie (chyba że polonistą nie jesteś, co bardzo możliwe, sądząc po prowokacyjnym charakterze twoich wpisów) a to że wewnątrz prowadozna jest dyskusja jest normalne w demokratycznej organizacji. Gdyby nie WP to by nie było Polonii w III lidze, możliwe że i w IV by nie było. Także szanuj bajerę.

 9. Dlaczego Dżwigała? (jako trener żałosny, to że Kiedyś nosił Czarne barwy). Dlaczego nie nasz Były…też Kiedyś nosił barwy Czarne (a jako trener był zwycięski, mimo że budował zespół od….każdy chyba pamięta). Myślę że by powrócił …. A tak to widać wyraznie że to kolejna zagrywka PANA. O. Tak wybrany ten Nowy trener …bo były Polonista
  Niestety ta zmina to lipa (moje zdanie)…..myślę że jak wróci normalnosc to…. Dziś jej jeszcze nie ma (moje zdanie). :papa: :papa:

 10. Lepszy Darek niż Szczechowicz. Przynajmniej nasz. Rozumiem, że na dzień dzisiejszy powrót Piotrka nie jest możliwy. Ale może już niedługo…
  Bardzo bym chciał wierzyć w to, że ta nowa SA faktycznie będzie w stanie przejąć drużynę od MKS-u, bo ta partyzantka ludzi przyzwyczajonych od lat do żebrania o śmieszne grosze od miasta, załatwiania pieniędzy na lewo, bez pojęcia o nowoczesnym biznesie i organizacji sportu jest nie do zniesienia.

Dodaj komentarz