Dźwigała, Engel jr, Moleda, Papszun… a może Chmielewski? Kto nowym sternikiem?

Po meczu z Pilicą Białobrzegi do dyspozycji zarządu podał się trener Piotr Szczechowicz. Następca Piotra Dziewickiego decyzją władz MKS-u przestał pełnić obowiązki pierwszego szkoleniowca Polonii. 

Po słabych meczach została nadzieja, że wiosną „Czarne Koszule” utrzymają się w III lidze i zaczną powoli budować szkielet zespołu, który w przyszłym sezonie podejmie rękawice w walce o II ligę, a przynajmniej o utrzymanie w zreformowanej III lidze.

Jesteśmy świeżo po abdykacji trenera. Na razie nie wiadomo kto zastąpi Szczechowicza. Media powoli zaczynają zastanawiać się kto jako trzeci w tym sezonie poprowadzi zespół z ul. Konwiktorskiej.

Od jakiegoś czasu głośno mówiło się o Marku Papszunie, który niedawno święcił sukcesy z Legionovią Legionowo. Papszun w przeszłości prowadził Adama CzerkasaMarcina Stańczyka i… jak głosi jego reputacja jest w stanie sprawnie posprzątać po Szczechowiczu. Znany jest z charyzmy i silnej ręki. Możliwe, że taka roszada pomogłaby polonistom.

Dariusz Dźwigała
Dariusz Dźwigała w Arce Gdynia (fot.Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl)

Stałym gościem trybun Polonii jest także Dariusz Dźwigała. Popularny „DD” sporą część swojej kariery spędził przy ul. Konwiktorskiej. Grał w III, II ligowej ekipie „Czarnych Koszul”, walczył także o utrzymanie w Ekstraklasie. W klubie gra jego syn Jan. Dźwigała uchodzi za jednego z najlepszych obserwatorów lokalnych boisk. W przeszłości potrafił wypatrzyć m.in. Daniela Mąkę. W swojej metryczce ma prowadzenie Startu Otwock i Arki Gdynia. Był też asystentem Tomasza Hajty w Jagiellonii Białystok.

Władze MKS-u rozważają także zatrudnienie Cezarego Moledy, który prowadził Polonię w Ekstraklasie. Moleda przejmował w 2005 roku zespół po Dariuszu Kubickim. Za jego rządów „Czarne Koszule” po golach Adama Cichona Ensara Arifovicia sensacyjnie pokonały Lecha Poznań. Po zakończeniu rundy jesiennej „zdał” zespół Janowi Żurkowi. Moleda to jeden z najlepszych polskich specjalistów od przygotowania fizycznego.

Ostatnia kandydatura to Jerzy Engel jr. Syn byłego trenera Polonii i selekcjonera reprezentacji Polski prowadził na przełomie milenium III-ligowe rezerwy klubu. Za II-ligowych czasów Józefa Wojciechowskiego poprowadził także pierwszą drużynę Polonii. Przejął zespół od Andrzeja Wiśniewskiego, a oddał Waldemarowi Fornalikowi.

Prawdopodobne jest jednak rozwiązanie, że powyżsi dżentelmeni zwiążą się kontraktem z Polonią dopiero po zakończeniu rundy jesiennej. Łatwiej wtedy będzie im zaprowadzić swoje porządki. W takim wypadku możliwe jest, że zespół w spotkaniach z Radomiakiem i Sokołem Aleksandrów Łódzki poprowadzi Łukasz Chmielewski, który asystował Szczechowiczowi.

Źródło: własne /Gazeta Wyborcza / PT Sportowa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

4 thoughts on “Dźwigała, Engel jr, Moleda, Papszun… a może Chmielewski? Kto nowym sternikiem?

  1. To dobra wiadomosc. Dobrze ze Szczechowicz podjął słuszna decyzje. Dla mnie są tylko trzy kandydatury na nowego trenera. Chrobak super doswiadczony trener, ale ciężko z Lecha go wyrwać, libich najbardziej utytulowany trener młodzieży w historii polonii, ale nie wiem co on teraz robi lub golaszewski, który dobra robotę robi w świcie. Może pod batutą polonisty sytuacja w wokół klubu i drużyny wróciła by no normy? Myślę też ze ci trenerzy gwarantują poprawe gry.

  2. Moleda i jakiś młody obok, albo były piłkarz Polonii (Igor, Emil Nowakowski -trenuje w Zagłebiu Lubin, albo Jarosław Mazurkiewicz z tym że nie wiem czy on jest w PL).
    potrzebujemy gościa który zrobi z naszych piłkarzy (potencjał mają) druzynę. druzynę walczącą, druzynę charakterną.
    DD wolałbym nie, Engela Jr wykluczam ze względów korupcyjnych.
    Na Chrobaka nas nie stać.

Dodaj komentarz