Legia nie chce na derby. Juniorzy dostali od Bugu!

„Gazeta Wyborcza” informuje, że kibice Legii nie wybierają się na mecz derbowy Polonia – Legia II. Derby już w piątek. Klub z Łazienkowskiej nie zgłosił gospodarzowi spotkania zapotrzebowania na wejściówki dla swoich fanów.

Mateusz Gliński
Gliński w meczu derbowym w ME (fot. ksppolonia.pl)

Przyjęło się, że goście powinni wysłać pismo z prośbą o pulę biletów dwa tygodnie przed meczem – twierdzi w „GW” dyrektor Polonii Paweł Olczak. – My za termin ostateczny przyjęliśmy poniedziałek, ale Legia do dziś takiego dokumentu nie przysłała. Dlatego w piątek na stadionie przy Konwiktorskiej nie przewidujemy kibiców gości. Szkoda, bo nie mamy problemów z przyjmowaniem fanów rywali. Ostatnio gościliśmy sympatyków Pogoni Siedlce i żadnych kłopotów z tego powodu nie zauważyliśmy – dodaje.

 Legia mocno zdziwiła się postawą Polonii. Na Łazienkowskiej twierdzą, że na mecze w Sulejówku gdzie grają rezerwy CWKS-u kibice gości: mogą wejść na stadion bez opłaty, mogą zająć dowolne miejsce. Mamy nadzieję, że kibice Legii, którzy będą chcieli obejrzeć derby, też będą mieli taką możliwość. A to, jak spotkanie będzie zabezpieczone, to już pytanie do organizatora – mówi rzecznik prasowa Legii Izabela Kuś.

Co jednak w przypadku, gdy do kas Polonii podejdzie i zechce kupić bilet na trybunę główną grupka fanów Legii? Olczak: – Działamy na tym samym systemie weryfikacji, który funkcjonował w czasach, gdy graliśmy w ekstraklasie. Jeśli okaże się, że ktoś, kto zechce kupić bilet, ma kartę kibica Legii, na stadion nie wejdzie – zdradza w „Wyborczej” Olczak.

Derby z Legią II będą imprezą masową. Polonia przewiduje, że może przyjść prawie 3.000 osób. Kibice gości mogą kupić bilety na lożę VIP. Nieobecność kibiców Legii to nie nowość… daleko w końcu.

Wczoraj w ramach okręgowego Pucharu Polski Bug Wyszków „sprał” naszych juniorów na Saharze. Wyszkowianie wygrali 5:1, a bramki zdobywali byli zawodnicy „Czarnych Koszul” Rafał Linka i Paweł Nowacki (dwie).

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Bug Wyszków / 90minut.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz