Ekwueme w Polonii po raz trzeci? Skrót meczu z ŁKS-em. Spotkanie z dr Gawkowskim

Polonia nie składa broni. Mimo remisu z Łódzkim Klubem Sportowym (1:1) „Czarne Koszule” myślą o tym by gonić Radomiaka. W walce z podwarszawskim klubem mają pomóc nowi zawodnicy.

Martins Ekwueme
Martins Ekwueme (fot. Oiolosse / WielkaPolonia.pl)

Bliski podpisania kontraktu z Polonią jest Martins Ekwueme. Były gracz klubu z Konwiktorskiej ostatnio grał w Indiach, w zespole Sportingu Clube de Goa. W zespole z hinduskiej ekstraklasy Ekwueme zagrał w 4 meczach.

Do powrotu na Konwiktorską nakłaniano Nigeryjczyka już za czasów Piotra Dziewickiego. Wtedy nie powiodło się. Według naszych informacji do transferu mocno przyczynił się Jacek Kosmalski.

Podobno w klubie pracują także nad ściągnięciem bocznego obrońcy…

Swoją przygodę z Arką Gdynia skończył Dariusz Dźwigała. Popularny „DD” prowadził zespół „Śledzi” od 18 czerwca 2014 roku.

Kibiców, którzy nie mogą przybyć w Piątek na mecz Polonii z Omega Kleszczów (godz. 20:00), zachęcamy do zamówienia relacji SMS z tego spotkania. Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę. Serwis dostępny jest w dwóch taryfach.

  • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii z Omega, wyślij SMS o treści MECZ. 2609 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
  • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii z Omega, wyślij SMS o treści MECZ. 2609 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.

W najbliższą środę 24 września o godzinie 19 odbędzie się w „Czarnej Koszuli” spotkanie poświęcone wystawie „Futbol niezwyczajnych dni – sport w okupowanej Warszawie”. Spotkanie poprowadzi dr Robert Gawkowski.

Wystawę można oglądać na Polonii od lipca. Odbiła się ona szerokim echem – do organizatorów zgłaszają się ludzie pamiętający rozgrywki okupacyjne, chętni dzielić się historiami rodzinnymi, wspomnieniami i zdjęciami.

Zamknięcie wystawy na stadionie Polonii planowane jest na 6 października. W późniejszym terminie będzie ona eksponowana przez Centrum Olimpijskie w jeszcze nie ustalonej żoliborskiej lokalizacji. Być może w przyszłym roku ekspozycję będzie można oglądać w centrum Warszawy.

Serdecznie zapraszamy na środowe spotkanie. 24 września, godzina 19, kawiarnia „Czarna Koszula”.

Źródło: własne / Arka Gdynia / Historycy „Dumy Stolicy” / Emeriten Gang

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz