Media o meczu z Lechią. Skrót meczu. Lemanek o sytuacji w zespole. Konkurs twa!

Wczorajszy mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki (1:1) nie wyszedł polonistom. Podobne zdanie ma „Gazeta Wyborcza”, która relacjonując mecz nie ukrywała, że w grze KSP było pełno nieporadności.

Adam Czerkas, Paweł Olczak, Rafał Kosiec
Paweł Olczak z kontraktami Adama Czerkasa i Rafała Kosieca (fot. polonia.waw.pl)

Krytyka nie ominęła niecelnych (tj. Rafała Kośca, Dominika Lemanka, Piotra Tyburskiego oraz napastników Adama Czerkasa i Marcina Stańczyka). Według relacji „GW” mecz był mega nudny i żenujący. – Zapraszam wszystkich do stoisk gastronomicznych. Przed wejściem można też napić się czegoś mocniejszego – zachęcał w przerwie spiker. – Przyda się – żartowali kibice, którzy o pierwszej połowie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. O drugiej zresztą też – czytamy w relacji „Gazety”.

Mecz z Lechią był debiutem na ławce 38-letniego Piotra Szczechowicza [generalnie był drugim meczem, debiutem przy K6 na pewno, ale ogólnie to nie – przyp. DS]. Po odejściu z klubu trenera Piotra Dziewickiego fani z Konwiktorskiej ogłosili bojkot. W środę co prawda bojkot został zawieszony, doping na trybuny wrócił, ale tylko około 100-osobowa grupka kibiców przez cały mecz starała się wspierać piłkarzy. Pozostali fani, których na stadion przyszło około 1,5 tysiąca, do wspólnych śpiewów włączali się rzadko. A właściwie najgłośniej włączyli się tylko raz, kiedy pod koniec spotkania skandowane było nazwisko Dziewickiego i jego asystenta Emila Kota.

Dominik Lemanek
Dominik Lemanek (fot. Chojecki / polonia.waw.pl)

O całej sprawie na łamach „Wyborczej” wypowiedział się także Dominik Lemanek. – Na pewno te wyniki nie wpływają na nas pozytywnie. Ale przypomnę, że w drugim spotkaniu z rzędu tracimy gole i cenne punkty po rzutach karnych w ostatnich minutach. Chwały oczywiście nam to nie przynosi, musimy popracować nad koncentracją, ale nie zgodzę się, że ta liga nas przerasta. Jak ktoś ogląda nasze mecze, to widzi, że kulturą gry i wyszkoleniem technicznym przewyższamy rywali. Mam nadzieję, że limit pecha już wyczerpaliśmy. W sobotę gramy ze Świtem i wierzę, że ta niedaleka podróż powrotna z Nowego Dworu do Warszawy będzie dla nas przyjemna.

Pomocnik „Czarnych Koszul” twierdzi, że drużyna stara się pozytywnie motywować i zostawiać problemy pozaboiskowe poza szatnią. O sprawie Dziewickiego mówi w ten sposób: – Już tydzień przed inauguracyjnym meczem z Wartą Sieradz dochodziły nas słuchy, że może dojść do czegoś takiego. Wiadomo, że trenerowi Dziewickiemu dużo zawdzięczamy – zrobił z nami awans do trzeciej ligi. Ale już go tutaj nie ma, a my musimy grać dalej. Ja będąc wcześniej w Polonii przez dwa lata przeżyłem sześciu trenerów, także dla mnie to nie jest nic nowego. W piłce zmiany trenerów się zdarzają – mówi w „GW” Lemanek.

Szczechowicz nastawia zespół na agresję w III lidze. – (…) piękna gra żadnych rezultatów nie daje. Ale już w spotkaniu z Lechią było widać, że każdy z nas walczył na całego. Zmiany w drugiej połowie wynikały ze zmęczenia, a nie z tego, że ktoś odstawiał nogę – tłumaczy pomocnik Polonii i zapowiada walkę do samego końca.

Nowy dom w Łomiankach znalazł Mateusz Sołtys. Były pomocnik Polonii w ostatnim meczu KS-u zdobył dwie bramki przeciwko Nadnarwiance Pułtusk (4:1). Jedno z pozostałych trafień zaliczył Edgar Ghazarian, który wiosną reprezentował barwy klubu spod Warszawy.

Nadal trwa konkurs, który organizujemy wspólnie z PTSportowa, w którym można wygrać trzy darmowe kody z relacją meczu Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Polonia. Odpowiedzi a pytanie: „Dlaczego zamiast sześciu puntów po dwóch kolejkach, Polonia ma tylko jeden?” należy udzielać tutaj.

Zachęcamy kibiców Polonii do zamówienia relacji SMS z wyjazdowego meczu piłkarzy „Czarnych Koszul” z Świt Nowy Dwór Mazowiecki (sobota 23 sierpnia, godz. 17.00). Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę. Serwis dostępny jest w dwóch taryfach:

 • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii z Świtem , wyślij SMS o treści MECZ. 2308 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
 • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii z Świtem wyślij SMS o treści MECZ. 2308 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.
Źródło: własne / KS Łomianki / Gazeta Wyborcza / Emeriten Gang / PTSportowa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

8 thoughts on “Media o meczu z Lechią. Skrót meczu. Lemanek o sytuacji w zespole. Konkurs twa!

 1. Lemanek….ta liga Was nie przerasta?..smiechu warte:), tak Wy już macie same zwycięstwa po super gierce. Tak naprawdę nie macie, moze inaczej nie walczycie nie gryziecie trawy jak rok temu. O pechu nie gadajcie, za patrzenie ile to już do konca min punktów 3 nie dają. A ta Nasza gwiazdeczka:)…Czerasik:)…moze i te 3 treningi wystarczają jak strona MKS podaje:). Tylko jedno?…skasowany np; Strzała i każdy jego gol dawały TRZY punkty. A ten SUPER GOL CZERKASA jeden punkt dał.
  TAK JESTEM ZŁOSLIWY………………….

 2. …………niedaleka podróż z Nowego Dworu do Warszawy dla nas będzie przyjemna……(słowa Lemanka)
  Tak zobaczymy:). Tak naprawdę to walczyć, walczyć ,walczyć nie klepać słow już do gazet głupich. Pokazać klasę a pismaki sami dobrze napiszą. Dziś TYLKO WSTYD przynosicie i ten nasz PREZES….na fotelu chyba samego byłego PREZESA J.W (chyba bardzo, bardzo miękkki).
  TO JUŻ NIE ZŁOSLIWOSC ……..a prawda.

 3. ……..nie tak….. głupich słów do gazet. (to miałem na myśli)
  Co do Strzały?…tak każdy jego gol i były trzy punkty…
  ………………………….A ten?…DREWNIAK tak niektórzy lubią drewno..bo można strugać..
  ……następny mecz znowu pewny występ bo?….drewno mozna stugać. Wiem? głupoty piszę lub?…jestem znów może bardzo, bardzo ZŁOŚLIWY.

 4. O, i proszę, jak Yanek napisze, to mu chudy przytaknie, jak Kamikadze200 napisze, to Yanek przytaknie… Każdy pisze co chce, kuźwa. Nie czytajcie wpisów, które Wam nie pasują. Proste?! Naprawdę idiotycznie reagujecie, a każdy się przyzwyczaił. Powtarzacie się makabrycznie.

  1. Właśnie, każdy pisze co chce.Ale nie każdy umie pisać i logicznie myśleć.Czasami tak się zdarza, dwóch lub nawet więcej ludzi, ma podobne zdanie.Przykro mi,że nikt Tobie nie przytakuje.Żeby jakiś wpis mi pasował lub nie,najpierw muszę go przeczytać.Proste?!Idiotycznie,to brzmią wpisy w temacie meczowym osoby,która na tym meczu nie była.Makabryczne jest Wasze ciągłe szczekanie i ujadanie,krytykowanie wszystkiego i szukanie dziury w całym.Gwiazdy internetu.

 5. betti jak lwica broniąca swojego małego (cokolwiek by to nie znaczyło) stanęła w obronie marunia23. Jednakowoż byłoby znacznie lepiej dla niego gdyby pomogła mu lekcjach, bo trzeci rok w tej samej klasie … .

Dodaj komentarz