Polonia pracuje nad mocą, szybkością i taktyką. 400 miejsc do Sieradza!

Wywiadu dla RMF24 udzielił szkoleniowiec „Czarnych Koszul” Piotr Dziewicki. Trener nie kryje zadowolenia z miesiąca pracy. Teraz zawodnicy skupiają się nad mocą, szybkością i taktyką.

Piotr Dziewicki
Piotr Dziewicki (fot. Kwikster / dumastolicy.pl)

Dziewicki uważa, że mimo osłabnięcia zainteresowania medialnego klubem o Polonii będzie głośno. To klub z wielkimi tradycjami, którego miejsce jest w Ekstraklasie.

Latem prosto z najwyższej klasy rozgrywkowej przyszedł Wojciech Szymanek. – Wojtek to człowiek, który wychował się tu, na bocznym boisku – „Saharce”. Ma doświadczenie z ekstraklasy, ale także z lig zagranicznych. Taki piłkarz pomoże i na boisku, i w szatni. Ważne, by dzięki niemu młodzi zawodnicy zrozumieli, że muszą cały czas się rozwijać i że mogą coś osiągnąć. Myślę, że będzie dobrym przywódcą i wojownikiem na boisku. Już wcześniej rozmawiałem z nim o transferze. Wtedy musiał wypełnić kontrakt w Podbeskidziu. Cieszę się, że teraz do nas dołączył – powiedział w wywiadzie.

Zdaniem szkoleniowca młodzież, która skończyła wiek juniorski jest w stanie rywalizować ze starszymi kolegami. – (…) Karol Worach, Olek Tomaszewski, Krzysiek Możdżonek i Filip Kowalczyk (…) Ta grupa prezentuje taki poziom piłkarski i mentalny, że może rywalizować w pierwszym zespole. To nie tylko uzupełnienie zespołu, ale i wzmocnienie.

Dziewicki w rozmowie z RMF24 wspomina także IV ligę. – Na pewno każdy rywal, z którym mierzyliśmy się na wyjazdach, miał ogromny szacunek dla Polonii. Co do wydarzeń pozaboiskowych, to o nich nie chcę mówić. Wiadomo, że one nie powinny mieć miejsca. Dla naszych rywali z IV ligi przyjazd Polonii to było święto. Oprócz meczu odbywały się festyny i inne imprezy. To były ważne lokalne wydarzenia.

Miejskiemu Klubowi Sportowemu Polonia Warszawa udało się zakontraktować sparing z bezkompromisowym pogromcą mistrza Polski! „Czarne Koszule” w czwartek zagrają z drużyną GKS Bełchatów! Po zaakceptowaniu przez trenera Piotra Dziewickiego tego dodatkowego punktu w przedligowym harmonogramie pozostaje nam trzymać kciuki, aby pojedynki z zespołami z wyższych lig zaowocowały wyśmienitą grą w III lidze!

Ultras Enigma informuje, że kibice Polonii otrzymali 400 miejsc od Warty Sieradz. W środę zapisy na K6 (17-19). Informacje o wyjeździe tutaj.

Zakończenie kariery ogłosił Euzebiusz Smolarek. Teraz zajmie się szkoleniem młodzieży w Feyenoordzie.

Źródło: własne / RMF24 / Ultras Enigma / Polonia Warszawa / 90minut.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

4 thoughts on “Polonia pracuje nad mocą, szybkością i taktyką. 400 miejsc do Sieradza!

Dodaj komentarz