VII międzynarodowy turniej piłkarski o „Puchar pamięci małego powstańca”

Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Pamięci Małego Powstańca to wyraz hołdu dla dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim. 

Puchar Pamięci Małego Powstańca
Puchar Pamięci Małego Powstańca

Zawody odbędą się w dniach 31.07.2014-02.08.2014 r. na terenie WOSiR-u. Polonia Warszawa przy ulicy Konwiktorskiej 6 w Warszawie. W roku 2014 Turniej związany jest z jubileuszem 70-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W tegorocznym Turnieju wezmą udział młodzieżowe drużyny piłkarskie roczników 2003/2004, łącznie około 200 uczestników z Polski, Niemiec, Ukrainy i Anglii, ok. 2000 – 3000 odwiedzających, oraz wiele znanych powszechnie osobistości, sportowców i polityków.

Polskę reprezentować będą zespoły warszawskie:

 1. Polonia Warszawa A
 2. Polonia Warszawa B
 3. MUKS Kosa Konstancin
 4. PKS Radość
 5. KS Ursus
 6. KS Milan Milanówek

Rywale zagraniczni:

 1. Fortuna Dusseldorf – Niemcy
 2. FC Lwów – Ukraina
 3. Karpaty Lwów – Ukraina
 4. 303 Polish Soccer Club Northampton – Anglia

W Turnieju weźmie udział ogółem 10 zespołów chłopców. Gry będą się toczyły w grupach systemem każdy z każdym, po rozegraniu meczy grupowych drużyny z odpowiadających sobie miejsc w grupach zagrają mecze, które ustalą kolejność w Turnieju. Zwycięzcy zmierzą się w meczu finałowym w sobotę 2 sierpnia o godzinie 11.00, ceremonię zamknięcia Turnieju uświetni wielu szacownych gości.

Celem Turnieju jest propagowanie wśród młodego pokolenia idei pojednania i przyjaźni między narodami. Służyć ma temu wspólny udział w sportowej rywalizacji. Przez trzy dni młodzież uczestnicząca w imprezie, będzie brała udział nie tylko w zajęciach sportowych, ale także w historyczno – edukacyjnych, mających za zadanie promocję Warszawy, poznanie najpiękniejszych miejsc w Stolicy i jej bohaterskiej przeszłości udając się na wycieczkę po Starówce, która zakończy się na Podwalu, przed pomnikiem Małego Powstańca. Tam oddamy hołd wszystkim dzieciom poległym w Warszawie w czasie II wojny światowej.

Dodatkową atrakcją w piątek 1 sierpnia w o godzinie 17.30 Piknik Powstańczy – żołnierska grochówka i gorąca kiełbasa z rożna dla wszystkich uczestników Turnieju i dzieci przebywających na wakacjach w Warszawie oraz dzieci z domów Dziecka, będzie to połączenie posiłku z wieloma atrakcjami sportowymi na tle muzyki powstańczej z udziałem Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.
Wstęp na Turniej i imprezy dodatkowe jest całkowicie bezpłatny i bez ograniczeń wiekowych.

Poparcie dla idei turnieju okazały m.in. władze miejskie Miasto Stołeczne Warszawa o oraz wiele znanych firm.

Organizatorem imprezy jest Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, której założycielem jest honorowy prezes KS Polonia Warszawa Jerzy Piekarzewski, współorganizatorami są Polski Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej oraz Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Honorowy patronat nad imprezą objęła również i w tym roku Pani Prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Patronat medialny nad imprezą obejmą: TVP Warszawa, „Fakt”, „Życie Warszawy”, „Gazeta Wyborcza”, „Radio dla Ciebie”.

Źródło: Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “VII międzynarodowy turniej piłkarski o „Puchar pamięci małego powstańca”

 1. Kmicicu, o Polonii Warszawa podobne historie mogły się pojawić w prasie słowackiej, gruzińskiej, czy estońskiej za czasów Króla.
  Pozornie bez związku Cię spytam, co Cię skłoniło do założenia konta mailowego na portalu należącym do jednego z pupilków Putina, Vladimira Potanina?

Dodaj komentarz