Trzech nowych polonistów. Relacja z Krakowa

Serwis oficjalny poinformował, że „Czarne Koszule” pozyskały nowego piłkarza. Po Marcinie Stańczyku zespół z Konwiktorskiej wzmocnił Rafał Kosiec

Wojciech Szymanek
Wojciech Szymanek (fot. ksppolonia.pl)

Wychowanek stołecznej Agrykoli ostatni sezon spędził w II-ligowym Zniczu Pruszków. W podwarszawskiej miejscowości rozegrał 25 meczów (w 90 minucie meczu z Pelikanem Łowicz wyleciał za czerwoną kartkę). 27 latek jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem. Może występować na pozycji defensywnego pomocnika jak i na bokach obrony – informuje serwis oficjalny.

Po południu strona oficjalna dodała dwa nowe nazwiska: Adam Czerkas i Wojciech Szymanek. – Po uzyskaniu awansu trener Piotr Dziewicki podjął decyzję, że przed rozpoczęciem rozgrywek III ligi powinniśmy znacząco wzmocnić zespół – mówi dyrektor sportowy Polonii Warszawa Paweł Olczak zaraz po zakontraktowaniu nowych zawodników. – Byłem dokładnie tego samego zdania, więc nie czekając na wyniki różnych negocjacji toczących się wokół Klubu zacząłem działać. Do Marcina Stańczyka dołącza dzisiaj trzech doświadczonych zawodników i na pewno nie jest to koniec! Mam nadzieję, że zawodnicy, których udało mi się namówić do gry w czarnych koszulach znacząco pomogą drużynie na III-ligowych boiskach.

Relację z jutrzejszego meczu przeprowadzi Małopolska TV Live [link]:

Piotr Piekarski w najbliższym czasie zostanie nowym zawodnikiem Motoru Lublin. 21-letni pomocnik w poprzednim sezonie grał w Termalice Bruk-Becie Nieciecza. 23-letni nigeryjski napastnik Charles Nwaogu jest blisko powrotu do Floty Świnoujście – informuje „Gazeta Wyborcza”. Ostatnio zawodnik grał w Podbeskidziu Bielsko-Biała. 29-letni pomocnik Bartłomiej Niedziela został odsunięty od pierwszej drużyny Górnika Łęczna. – Rozmawiałem z trenerem Jurij Szatałowem i usłyszałem, że nie widzi mnie w zespole. Obecnie trenuję indywidualnie. Jest mi trochę przykro, że w ten sposób ze mną postąpiono, bo dołożyłem swoją cegiełkę do awansu, zawsze zostawiałem serce na boisku. Nie obrażam się jednak, ale ciężko trenuję, żeby jak najlepiej przygotować się do sezonu. Mam jeszcze przez rok ważny kontrakt z Górnikiem. Mam nadzieję, że dostanę szansę, nie zamierzam zmieniać klubu – powiedział „Dziennikowi Wschodniemu” Niedziela.

Źródło: własne / Polonia Warszawa / Małopolska TV Live / Dziennik Wschodni / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Trzech nowych polonistów. Relacja z Krakowa

Dodaj komentarz