„Strzała”, Maleszyk i Fogler żegnają się z Polonią… Szukamy doświadczonych graczy

Jedyne słuszne źródło polonijnej informacji poinformowało o ruchach transferowych w Polonii. Poza doniesieniami o Marcinie Stańczyku i Michale Strzałkowskim dowiadujemy się kilku nowych szczegółów.

Daniel Maleszyk
Daniel Maleszyk (fot. Michał Joot)

Zespół poza „Strzałą” (dostał wolną rękę na szukanie nowego zespołu po wygaśnięciu poprzedniej umowy) opuszczą Aleksander Fogler i Damian Maleszyk. Do zespołu, który zagra o Centralną Ligę Juniorów dołączy Maksymilian Brzosko.

W przyszłym sezonie (albo i nie) zobaczymy Mariusza Ujka i Adenyi’ego Lekana (no bo nic nie jest wykluczone, jako nieoficjalny serwis możemy trollować taką opcję)… zobaczymy też i innych, którzy teraz muszą udowodnić przydatność do gry w III lidze. Sprawdzamy Kacpra Tatarę z Okocimskiego Brzesko, ale to już podało 90minut.pl, więc nie ręczymy za poprawność owej nowiny, bo serwis Pogoni Siedlce nadal twierdzi, że w ataku „Czarnych Koszul” wystąpił jakiś „zawodnik testowany”…

W najbliższych dniach pojawimy się podpatrzeć co tam dobrego u naszych „orłów”. Sztabowi nie będziemy głowy zawracać, bo ma teraz mnóstwo innych spraw na głowie. Trzymamy za nich kciuki i dopingujemy do zwycięstw! Nieprzychylne media poradzą sobie same 😉

Po południu „Gazeta Wyborcza” opublikowała tekst, w którym wyjaśniono rezygnację z Strzałkowskiego. – Mamy ograniczony . Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym sezonie wciąż będziemy finansować się tylko z kibicowskich składek. Nie możemy pozwolić sobie na kontraktowanie niezliczonej ilości piłkarzy. Czasem chcąc iść do przodu musimy podejmować trudne decyzje. Tak było w przypadku Michała – tłumaczy Piotr Dziewicki.

Zastąpi go Stańczyk, którego „Chrumek” ceni za doświadczenie i skuteczność na tym poziomie ligowym. Trener liczy, że klub pozyska kilku doświadczonych zawodników, którzy przyczynią się do wzrostu jakości zespołu. Testowany niedawno był Tatara, a podobno temat przyjścia Adama Czerkasa nadal nie upadł.

Według „GW” Ujek nadal ma szansę na grę w III-ligowej Polonii. Póki co jest na urlopie, a po nim ma rozmawiać o swojej przyszłości. Chcemy, żeby został z nami na kolejny sezon. Mariusz dostał trochę dłuższy urlop i dopiero we wtorek wróci do Warszawy, wtedy na pewno usiądziemy do rozmów – mówi Dziewicki. 

Z drużyną trenuje Rafał Kosiec (zawodnik ten występował m.in w Górniku Łęczna, Zniczu Pruszków i Pogoni Siedlce) oraz Wojciech Szymanek.

Mateusz Michalski przedłużył dziś kontrakt z Bytovią Bytów na kolejny sezon. Daniel Mąka, którego przymierzano do „Czarnych Koszul” również będzie reprezentował barwy klubu z Bytowa.

Źródło: własne / „wielce czcigodne i słuszne źródło wiadomości polonijnej” / 90minut.pl / Pogoń Siedlce / Bytovia Bytów / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

10 thoughts on “„Strzała”, Maleszyk i Fogler żegnają się z Polonią… Szukamy doświadczonych graczy

 1. Dziewicki tłumaczy, że kaska nie styka i dlatego rozstajemy się z zawodnikami. Smutne, ale tego można było się domyślać, pozostaje kwestia stylu rozstań. Dalej mówi, jeśli GW nie pokręciła, że „wciąż będziemy finansować się tylko z kibicowskich składek”. Wobec czego się pytam, kto je będzie zbierał? Popielarz? Olczak? Jak nas przekonają, na co pójdą pieniądze. Karnet kupie, nawet jeśli miałbym im płacić, ale pieniędzmi z samych biletów daleko nie pociągniemy, co dalej???

 2. Kasa nie styka – oczywiście, że może nie stykać jeśli ciężar finansowania zespołu będzie spoczywał wyłącznie na barkach kibiców ( bilety i karnety ). Po co więc ta cała tak zwana spółka Pan Popielarza ? Kolejny ciężar do wykarmienia pomiędzy sponsorami ( kibicami ), a MKS-em ? Do wykarmienia z naszych pieniędzy jeszcze podmiotu ? A jakimi środkami oni dysponują, skoro uzurpują sobie prawa do prowadzenia Polonii ? Miało być tak pięknie – model socios, zdrowe podstawy, transparentność, nowa jakość, a jest po staremu.

 3. Kurde szkoda Strzały (pokazał się w sezonie) jednak te pare bramek gwarantował czy był aż tak drogi.
  Szkoda, że te wewnętrzne przepychanki mają aż taki wpływ na wszystko, inwestorów w tym kibiców, sponsorów i piłkarzy. Rok jak by nie patrzeć w tej sferze zmarnowany na udowadnianie kto tą polonie podźwignie na lata a nie da tylko jednorazowy impuls, zamiast zrobić razem od początku MKS ma swoje podejście i trzyma karty w reku, Popielaty i kompani chcieli by raczej hegemonii jednego typa jak za JW, opcja społecznościowa WP ambitna ale reszta nie che spróbować mimo ze inne modele się u nas nie sprawdziły na dłuższą metę. Jak zarządzania nie ogarniemy to nikt z poważną kasą tu nie zawita żeby wspomóc przez inwestycje czy sponsoring.

 4. Extra, dalej niech się wszyscy kłócą.
  Tylko wspólne działanie MKS Popielarzy i WP może mieć pozytywny efekt,
  albo alternatywa 4 czyli Troina jako najlepsiejsza negocjatorka powinna negocjować kontrakty z piłkarzami wtedy dopłacaliby zamiast brać kasę :facepalm:

 5. Anty JW jak sie WP ma dogadac z ta banda zlodzieji i kombinatorow?? Obiecywali oddac druzyne WP i jak widzisz wypieli sie na WP. Tylko WP gwarantowalo transparentnosc, przejrzystosc finansowa, czynne zaangazowanie setek kibicow, tylko WP sprowadzilo sponsorow i mialo plan na przyszlosc do prowadzenia klubu na zdrowych zasadach.
  Mialo byc pieknie i Popielarze z mksem pokazali ze jest jak zwykle wielkie gowno!!
  Oni sa pierwsi do rzadzenia kasą tylko ze nie swoja. Ja na pewno juz karnetu nie kupie i pewnie nie jestem jedyny.
  Szkoda ze WP zawierzylo obietnicom mksu i w poprzednim sezonie zaczelismy od 4 ligi. Trzeba bylo zakladac klub od zera, byly by nizsze ligi ale przynajmniej fundamenty klubu byly by od podstaw zdrowe i przejrzyste, a tak to jak widac juz 1 rok stracony i zapowiada sie kolejny rok w plecy. Oby nie okazalo sie ze za chwile mks z popielarzem rzuca wszystko w diably i zostaniem z palcem w dupie i z 2-3 latami straconymi, nie mowiac juz o zaangazowaniu ludzi ktorzy w poprzednim sezonie to wszystko spolecznie ogarniali.

 6. Strzała powinien dostać kontrakt na pół roku za „bycie w gotowości”, tzn jakaś podstawowa kasa na pokrycie jego kosztów (ma drugą pracę z tego co pamiętam) a reszta płatna za strzelone bramki.

  Z resztą wg tego schematu powinni być też płaceni pozostali zawodnicy.

Dodaj komentarz