Jedyne słuszne źródło polonijnej informacji poinformowało o ruchach transferowych w Polonii. Poza doniesieniami o Marcinie Stańczyku i Michale Strzałkowskim dowiadujemy się kilku nowych szczegółów.

Daniel Maleszyk

Daniel Maleszyk (fot. Michał Joot)

Zespół poza „Strzałą” (dostał wolną rękę na szukanie nowego zespołu po wygaśnięciu poprzedniej umowy) opuszczą Aleksander Fogler i Damian Maleszyk. Do zespołu, który zagra o Centralną Ligę Juniorów dołączy Maksymilian Brzosko.

W przyszłym sezonie (albo i nie) zobaczymy Mariusza Ujka i Adenyi’ego Lekana (no bo nic nie jest wykluczone, jako nieoficjalny serwis możemy trollować taką opcję)… zobaczymy też i innych, którzy teraz muszą udowodnić przydatność do gry w III lidze. Sprawdzamy Kacpra Tatarę z Okocimskiego Brzesko, ale to już podało 90minut.pl, więc nie ręczymy za poprawność owej nowiny, bo serwis Pogoni Siedlce nadal twierdzi, że w ataku „Czarnych Koszul” wystąpił jakiś „zawodnik testowany”…

W najbliższych dniach pojawimy się podpatrzeć co tam dobrego u naszych „orłów”. Sztabowi nie będziemy głowy zawracać, bo ma teraz mnóstwo innych spraw na głowie. Trzymamy za nich kciuki i dopingujemy do zwycięstw! Nieprzychylne media poradzą sobie same 😉

Po południu „Gazeta Wyborcza” opublikowała tekst, w którym wyjaśniono rezygnację z Strzałkowskiego. – Mamy ograniczony . Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym sezonie wciąż będziemy finansować się tylko z kibicowskich składek. Nie możemy pozwolić sobie na kontraktowanie niezliczonej ilości piłkarzy. Czasem chcąc iść do przodu musimy podejmować trudne decyzje. Tak było w przypadku Michała – tłumaczy Piotr Dziewicki.

Zastąpi go Stańczyk, którego „Chrumek” ceni za doświadczenie i skuteczność na tym poziomie ligowym. Trener liczy, że klub pozyska kilku doświadczonych zawodników, którzy przyczynią się do wzrostu jakości zespołu. Testowany niedawno był Tatara, a podobno temat przyjścia Adama Czerkasa nadal nie upadł.

Według „GW” Ujek nadal ma szansę na grę w III-ligowej Polonii. Póki co jest na urlopie, a po nim ma rozmawiać o swojej przyszłości. Chcemy, żeby został z nami na kolejny sezon. Mariusz dostał trochę dłuższy urlop i dopiero we wtorek wróci do Warszawy, wtedy na pewno usiądziemy do rozmów – mówi Dziewicki. 

Z drużyną trenuje Rafał Kosiec (zawodnik ten występował m.in w Górniku Łęczna, Zniczu Pruszków i Pogoni Siedlce) oraz Wojciech Szymanek.

Mateusz Michalski przedłużył dziś kontrakt z Bytovią Bytów na kolejny sezon. Daniel Mąka, którego przymierzano do „Czarnych Koszul” również będzie reprezentował barwy klubu z Bytowa.

Źródło: własne / „wielce czcigodne i słuszne źródło wiadomości polonijnej” / 90minut.pl / Pogoń Siedlce / Bytovia Bytów / Gazeta Wyborcza