Wczoraj władze MKS-u poinformowały o pierwszym zakontraktowanym zawodniku z zewnątrz (kontrakt podpisał Krzysztof Możdżonek z Akademii). Polonię wzmocni napastnik Legionovii Marcin Stańczyk. Wraz z transferem tego piłkarza z klubem z Konwiktorskiej mają pożegnać się kluczowi gracze.

Mariusz Ujek

07.06.2014: Ujek w meczu z Narwią (fot. Jakub Chojecki)

Walizki spakował już najskuteczniejszy zawodnik „Czarnych Koszul” Michał Strzałkowski. Popularny „Strzała” strzelił dla Polonii 19 goli w 33 spotkaniach (opuścił tylko wiosenny mecz z  Ostrovią Ostrów Mazowiecka). Na naszym stadionie, po meczu z Bzurą Chodaków, oświadczył się swojej dziewczynie.

Oprócz Strzałkowskiego III-ligowa Polonia będzie musiała poradzić sobie także bez Mariusza Ujka, który wiosną przyszedł z Zjednoczonych Bełchatów. Jego dorobek strzelecki może nie powala, ale były zawodnik GKS-u Bełchatów stanowił wzór dla polonijnej młodzieży oraz był nieformalnym asystentem Piotra Dziewickiego.

Popołudniem na profilu facebookowym drużyny pojawiły się podziękowania za doping w IV lidze od Aleksandra Foglera. Kapitan „Czarnych Koszul” w III lidze nie zagra. W tym sezonie zagrał w 29 meczach, w których dwukrotnie trafiał do siatki rywali.

To nie pierwsze trudne rozstania w ekipie „Czarnych Koszul”. Wiosną kibiców mocno zaskoczyły ruchy związane z odejściem Jacka Karbowniaka i Nazara Lituna. Pamiętajmy jednak, że mimo sympatii trzeba iść dalej i kalkulować.

Jeśli chodzi o naszych byłych zawodników, to Sebastian Olczak związał się z Pogonią Siedlce. Natomiast na testach w Widzewie jest Konrad Wrzesiński.

Źródło: własne / Pogoń Siedlce / Widzew Łódź