Stańczyk za Strzałkowskiego. Siedem sparingów latem

Oficjalny profil facebookowy pierwszej drużyny poinformował o pierwszym wzmocnieniu Polonii. Będzie nim były napastnik II-ligowej Legionovii Marcin Stańczyk

Marcin Stańczyk
Marcin Stańczyk w barwach Dolcanu (fot. Radzimowski / echodnia.eu)

Wychowanek Dolcanu Ząbki występował w poprzednim sezonie w GKP Targówek Warszawa (III liga, jesień 21 meczów / 11 goli) oraz we wspomnianej Legionovii (II liga, wiosna, 13/5).

Paweł Olczak, rozpoczął starania o pozyskanie Marcina Stańczyka już w przerwie zimowej ubiegłego sezonu. Miejmy nadzieję, że w przypadku naszego nowego napastnika sprawdzi się przysłowie „lepiej późno, niż wcale”.

W Legionowie pozostał Sebastian Janusiński, który w zespole byłego II-ligowca występuje od 2011 roku.

Wraz z transferem Stańczyka strona oficjalna podała, że z Polonią żegna się Michał Strzałkowski, który był w IV lidze najskuteczniejszym strzelcem zespołu.

Przygotowania ruszyły zgodnie z planem – w poniedziałek piłkarze mieli dwa treningi i badania wydolnościowe – mówi „Gazecie Wyborczej” Paweł Olczak odpowiedzialny w MKS Polonia za pion piłkarski. – Na zajęciach są nowi zawodnicy, do końca tygodnia powinniśmy wiedzieć, kto zostanie w drużynie, a kto nie. Myślę, że przed pierwszym sparingiem z Cracovią skład będzie w 95 proc. domknięty – dodaje Olczak.

Terminy według „GW” przedstawiają się następująco:

  • 12.07. Cracovia (Ekstraklasa, Kraków)
  • 15.07. Błękitni Raciąż (IV liga, K6 lub Sochocin)
  • 18.07. Hapoel Raanana (ekstraklasa Izraela, K6 lub Sochocin)
  • 19.07. Łódzki KS (III liga, do ustalenia)
  • 23.07. Świt Nowy Dwór Mazowiecki (III liga)
  • 26.07. Ursus Warszawa (III liga),
  • 9-10.08 RKS Mirków (klasa A)

W rozgrywkach łódzko-mazowieckiej grupy trzeciej ligi udział ma wziąć 18 zespołów, choć ostateczny skład i terminarz organizator – Łódzki Związek Piłki Nożnej – dopiero ogłosi. Polonia pierwsze spotkanie rozegra jednak najpewniej na wyjeździe, bo na weekend 9-10 sierpnia na obiekcie przy Konwiktorskiej zaplanowana jest impreza zewnętrzna. 

Łukasz Skowron został nowym zawodnikiem Arki Gdynia. Z pierwszoligowcem związał się rocznym kontraktem z opcją jego przedłużenia. Arkadiusz Onyszko przedłużył wygasający z klubem kontrakt i w zbliżającym się sezonie pozostanie trenerem bramkarzy Górnika Łęczna.

Źródło: własne / Polonia Warszawa / Gazeta Wyborcza /  Legionovia Legionowo / Górnik Łęczna

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

4 thoughts on “Stańczyk za Strzałkowskiego. Siedem sparingów latem

  1. szkoda Strzały!! chociaż w rundzie rewanżowej nie był już sobą i niewiele dawał drużynie. Mimo wszystko jako 3 napastnik by się zawsze przydał w razie jakichś kontuzji, spadków formy itp

Dodaj komentarz