Warta chce być jak Polonia! W Poznaniu też myślą o socios

Odbudowująca się Polonia zaczyna mieć już w naszym kraju pierwszych naśladowców. Z rozwiązań jakie osiągnęły „Czarne Koszule” chce czerpać Warta Poznań.

Trybuny podczas meczu z Wisłą II Płock (fot. poloniawarszawa.com)
Trybuny podczas meczu z Wisłą II Płock (fot. poloniawarszawa.com)

Kibice  „biało-zielonych” zamierzają ruszyć z projektem „Warta 1912”. Maciej Dittmajer nie porozumiał się z Izabellą Łukomską-Pyżalską w sprawie odkupienia Warty. Nie zamierza jednak rezygnować i teraz ma w planach zgłoszenie do rozgrywek alternatywnej drużyny.

– Chciałbym skupić wokół niego wszystkich sympatyków klubu i osoby, którym na nim zależy. Nie stawiam żadnych wymagań, nie muszę też być właścicielem. Te sprawy nie są dla mnie najistotniejsze (…) Bardzo podoba mi się idea socios. Kibice angażują się w działalność klubu i mają wpływ na to co się z nim dzieje. Ponad wszystko zależy mi, by nowa Warta nie była fanaberią jednej osoby, to nie gwarantuje jej bezpieczeństwa. Takich podmiotów powinno być jak najwięcej. Zamierzamy też czerpać z wzorców odradzającej się Polonii Warszawa – mówi Dittmajer w rozmowie z portalem „Sportowe Fakty”.

Kibiców, którzy nie mogą przybyć Sobotę mecz Polonii z Bzura Chodaków (godz. 17:00), zachęcamy do zamówienia relacji SMS z tego spotkania. Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę. Serwis dostępny jest w dwóch taryfach:

 • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii z Bzura , wyślij SMS o treści MECZ. 2106 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
 • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii z Bzura, wyślij SMS o treści MECZ. 2106 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.

Wychowanek Polonii, Paweł Kieszek został zawodnikiem portugalskiego GD Estoril-Praia. Polski bramkarz podpisał kontrakt na dwa lata – informuje oficjalna strona klubu. Piotr Burlikowski zakończył pracę w Cracovii. Pełnił on funkcję dyrektora sportowego. Były napastnik „Czarnych Koszul” pracował przy ul. Kałuży od kwietnia 2013 roku. Teraz pracować będzie w Zagłębiu Lubin.  W środę oficjalny serwis Arki Gdynia poinformował, że Dariusz Dźwigała został trenerem „Śledzi”. 45-latek zastąpi na tym stanowisku Piotra Rzepkę, który prowadził żółto-niebieskich w końcówce poprzedniego sezonu.

Źródło: własne /  Sportowe Fakty / Emeriten Gang / Cracovia  / GD Estoril-Praia / Arka Gdynia

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Warta chce być jak Polonia! W Poznaniu też myślą o socios

 1. Darkowi w Gdyni sukcesów.
  Kieszek zamienił 7 na 4 zespół ligi chyba dobrze zrobił mam nadzieję, że idzie na pierwszego bramkarza a nie na ławę i że zobaczymy go w wyśmienitej formie co najmniej w grupowej fazie LE.

  Chyba model społecznościowy w wypadkach klubów które były już różnorako zarządzane przez ludzi z zewnątrz czy to spółki, czy milionerów z kaprysem, jest najlepszym wyjściem kto jak nie ludzie żyjący tym klubem, wychowani na jego historii stworzą porządne przejrzyste struktury działające dla dobra klubu a nie swoich kiszeni.
  Jak Warta wprowadzi socios przed nami to na prawdę pokaże ze gdzie dwóch Polonistów tam co najmniej trzy zdania, a to chyba my mieliśmy być prekursorom tej formy na naszym podwórku.

  1. Prawda jest taka, że tak jak piłkarze, trenerzy i kibice zrobili chyba wszystko lub po prostu wszystko co mogli, żeby klub działał a drużyna grała, tak ci co formalnie reprezentują rzekomo kibiców w stowarzyszeniach nie zrobili przez tren rok NIC. ZERO.

  2. Cóż Kmicic masz rację w 100%. Mnie szczególnie zawiodło WP, dużo gadania, z którego rezultaty są żadne. 😕

Dodaj komentarz