Odbudowująca się Polonia zaczyna mieć już w naszym kraju pierwszych naśladowców. Z rozwiązań jakie osiągnęły „Czarne Koszule” chce czerpać Warta Poznań.

Trybuny podczas meczu z Wisłą II Płock (fot. poloniawarszawa.com)

Trybuny podczas meczu z Wisłą II Płock (fot. poloniawarszawa.com)

Kibice  „biało-zielonych” zamierzają ruszyć z projektem „Warta 1912”. Maciej Dittmajer nie porozumiał się z Izabellą Łukomską-Pyżalską w sprawie odkupienia Warty. Nie zamierza jednak rezygnować i teraz ma w planach zgłoszenie do rozgrywek alternatywnej drużyny.

– Chciałbym skupić wokół niego wszystkich sympatyków klubu i osoby, którym na nim zależy. Nie stawiam żadnych wymagań, nie muszę też być właścicielem. Te sprawy nie są dla mnie najistotniejsze (…) Bardzo podoba mi się idea socios. Kibice angażują się w działalność klubu i mają wpływ na to co się z nim dzieje. Ponad wszystko zależy mi, by nowa Warta nie była fanaberią jednej osoby, to nie gwarantuje jej bezpieczeństwa. Takich podmiotów powinno być jak najwięcej. Zamierzamy też czerpać z wzorców odradzającej się Polonii Warszawa – mówi Dittmajer w rozmowie z portalem „Sportowe Fakty”.

Kibiców, którzy nie mogą przybyć Sobotę mecz Polonii z Bzura Chodaków (godz. 17:00), zachęcamy do zamówienia relacji SMS z tego spotkania. Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę. Serwis dostępny jest w dwóch taryfach:

  • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii z Bzura , wyślij SMS o treści MECZ. 2106 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
  • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii z Bzura, wyślij SMS o treści MECZ. 2106 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.

Wychowanek Polonii, Paweł Kieszek został zawodnikiem portugalskiego GD Estoril-Praia. Polski bramkarz podpisał kontrakt na dwa lata – informuje oficjalna strona klubu. Piotr Burlikowski zakończył pracę w Cracovii. Pełnił on funkcję dyrektora sportowego. Były napastnik „Czarnych Koszul” pracował przy ul. Kałuży od kwietnia 2013 roku. Teraz pracować będzie w Zagłębiu Lubin.  W środę oficjalny serwis Arki Gdynia poinformował, że Dariusz Dźwigała został trenerem „Śledzi”. 45-latek zastąpi na tym stanowisku Piotra Rzepkę, który prowadził żółto-niebieskich w końcówce poprzedniego sezonu.

Źródło: własne /  Sportowe Fakty / Emeriten Gang / Cracovia  / GD Estoril-Praia / Arka Gdynia