O sukcesie podopiecznych Piotra Dziewickiego po zwycięstwie nad MKS-em Przasnysz zrobiło się głośno. Bug Wyszków poległ w Ostrołęce (Narew wygrała 5:2 – przyp. red.), co ostatecznie wyjaśniło kto w tym sezonie awansuje z IV ligi mazowieckiej grupy północnej. 

„Gazeta Wyborcza” przepytała szkoleniowca Polonii o ten sezon. – To nie był łatwy sezon, ale prawdziwych facetów poznaje się po tym, jak się kończy, a w naszym przypadku kończy się tak, że finał jest nasz – powiedział „GW” po spotkaniu Dziewicki. – Chłopakom z mojej drużyny ten awans się należał. Jestem z nich naprawdę dumny. Nie widziałem ani przez chwilę po nich zwątpienia. Chylę przed nimi czoła, bo wykonali kawał dobrej roboty, przepracowując ostatni rok bardzo solidnie – dodał.

Awans piłkarze świętowali wraz z kibicami na dziedzińcu klubowym. Na sobotniej spontanicznej fecie przy Konwiktorskiej pojawiło się ponad stu kibiców Polonii, którzy razem z piłkarzami cieszyli się z promocji do trzeciej ligi. Były śpiewy, taniec, a także… kąpiel – w usytuowanej obok budynku klubowego fontannie piłkarze lądowali jeden po drugim.

Paweł Kieszek poinformował na Facebooku, że nie przedłuży swojego kontraktu z Vitória FC Setúbal. Słowacki obrońca Martin Baran podpisał nowy, dwuletni kontrakt z Jagiellonią Białystok – informuje oficjalna strona białostockiego klubu „Jagiellonia.pl”. Dariusz Dźwigała ma zastąpić Jana Furlepę na stanowisku trenera Energetyka ROW Rybnik.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / 90minut.pl / Jagiellonia Białystok