List intencyjny MKS-u i SKPW. Zarząd WP podał się do dymisji! Kolejarz przeniesie się na K6?

 MKS Polonia Warszawa i Stowarzyszenie KS Polonia Warszawa informują, że w dniu dzisiejszym został podpisany List Intencyjny w sprawie zarządzania drużyną seniorów sekcji piłki nożnej MKS Polonia Warszawa przez spółkę „Polonia Warszawa SA” – poinformowano na oficjalnej stronie klubu. 

Wielka Polonia
Wielka Polonia

Niespokojnie zrobiło się za to w Stowarzyszeniu „Wielka Polonia”. Wczoraj jej zarząd podał się do dymisji:

W piątek 6 czerwca pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście oraz Biura Sportu m.st. Warszawy odbyło się spotkanie dotyczące przyszłości piłkarskiej Polonii Warszawa. Udział w rozmowach wzięli przedstawiciele MKS Polonia Warszawa, „Wielkiej Polonii” oraz Stowarzyszenia Grzegorza Popielarza. W czasie obrad przedstawiona została propozycja powołania Spółki Akcyjnej, która miałaby zarządzać drużyną seniorów pozostającą jednak, aż do teoretycznego awansu do ekstraklasy, wewnątrz struktur MKS Polonia.

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Czarnych Koszul „Wielka Polonia” stoi na stanowisku, że przedstawione rozwiązanie jest dalekie od postulowanego modelu zarządzania nowoczesnym klubem sportowym. Uważamy za rzecz głęboko niepokojącą, że odbudowa Polonii, mogąca oprzeć się o silny fundament zgromadzonego wokół Czarnych Koszul kapitału społecznego, prowadzona ma być wciąż na bazie niewydolnej, nieprzejrzystej i niestety niewystarczająco transparentnej struktury.

Wybranie takiej drogi działania uważamy za powstrzymanie systemowej zmiany, która pozwoliłaby wprowadzić do Polonii obok kryterium klubowej miłości, również kryterium kompetencji. Ze smutkiem zauważamy, że znów nie jest prowadzona dyskusja o szczegółowej wizji zarządzania klubem – przy stole rozmów technicznych wciąż pozostajemy sami! Niestety nie widzimy najmniejszych przesłanek, by przedstawiona w piątek wizja dawała nadzieję na prowadzenie odpowiedniej polityki sportowej, wizerunkowej, czy tej związanej z unowocześnianiem systemu szkolenia młodzieży. Wyrazić wreszcie musimy obawę, czy MKS Polonia nie będąc w żaden sposób zobligowana do przekazania klubu jakiemukolwiek podmiotowi, w przyszłości nie odstąpi od realizacji zapowiadanych porozumień, tak jak to już miało miejsce.

Wobec powyższej sytuacji, w zupełności nie do zaakceptowania przez nas, jednocześnie nie chcąc narażać się na zarzuty prowadzenia polityki konfliktu Zarząd SPCK „Wielka Polonia” postanawia oddać się do dyspozycji Walnego Zebrania, które zadecyduje o wotum zaufania dla aktualnych przedstawicieli stowarzyszenia lub o powołaniu nowej reprezentacji Społeczności. Także decyzję o ew. przystąpieniu do spółki, podejmie Społeczność Polonii Warszawa zgromadzona w Stowarzyszeniu. Termin Walnego Zebrania podany zostanie na początku najbliższego tygodnia.

Niniejszym prosimy też wszystkich sympatyków Polonii o godne, kulturalne i wstrzemięźliwe zachowanie, mimo niezadowalających dla wielu wydarzeń na niwie organizacyjnej. Wciąż też gorąco zachęcamy do wypełniania deklaracji i wstępowania w szeregi powszechnego, transparentnego i demokratycznego stowarzyszenia sympatyków Czarnych Koszul „Wielka Polonia”. Współdecydowanie o polityce Stowarzyszenia jest jednoznaczne z decydowaniem o Polonii Warszawa.

Z poważaniem
Zarząd SPCK „Wielka Polonia”

Podsumowanie

 1. W chwili obecnej mamy kompletny regres systemu szkolenia. Pozycja MKS w Warszawie jest coraz gorsza, wyniki są alarmujące, a transparentność żadna przez co rodzice i młodzi piłkarze masowo odwracają się od naszego klubu;
 2. Na tą niewydolną strukturę postanowiono nałożyć atrapę, model prowizoryczny w którym powstająca Spółka Akcyjna ma mieć potencjalne prawo do przejęcia sekcji piłki nożnej seniorów w momencie, gdy będą wymagać tego przepisy związkowe. Obecnie jest to Ekstraklasa. Obejmuje się więc akcje czegoś, co posiada jedynie obietnicę posiadania drużyny, co może de facto nigdy nie nastąpić.
 3. Podobnie próby były już podejmowane w Polsce i za każdym razem okazywały się pomysłem chybionym.
 4. Wiemy i zostało to przez ratusz w obecności wszystkich potwierdzone, że dotacje z miasta i preferencyjne stawki za najem mogą otrzymywać tylko organizacje nie nastawione na zysk (non profit). Wiemy też od dawna, co przyznają wreszcie wszystkie strony, że przenieść do nowego podmiotu można jedynie całą sekcję. W sytuacji gdy to kiedyś hipotetycznie nastąpi, trzeba będzie zrezygnować z dotacji dla juniorów.
 5. Chcemy tu budować nowoczesny klub sportowy. Z szerokimi strukturami, z poważnymi przedsięwzięciami. Nie da się jednak tego robić w warunkach absolutnego chaosu właścicielskiego nie mówiąc o całkowitym ignorowaniu kapitału społecznego, jaki drzemie w społeczności.
 6. Uważamy, że nieprzyjmowanie w struktury MKS wartościowych ludzi, którzy poświęcili bardzo dużo czasu na rzecz Polonii, jest praktyką absolutnie niedopuszczalną i szkodliwą. To takie zachowania i przedkładanie swoich partykularnych interesów nad dobro klubu są naszą największą bolączką.
 7. Naszym zdaniem kolejność przekształceń własnościowych powinna być następująca: najpierw ogół członków społeczności przejmuje klub, następnie podejmuje decyzje o sprzedaży ewentualnych akcji osobom fizycznym bądź prawnym. Odwrócenie tej kolejności to próba uwłaszczenia kilku osób na społeczności i tym, co ona buduje i jest to moralnie naganne.
 8. Jeszcze raz przypominamy, że proponujemy rozwiązania, w których wszystkie strony mogą się wydatnie zaangażować. Może się to realizować poprzez otwarcie MKS i wybór nowych władz ze wszystkich środowisk, może to być również przeniesienie sekcji do spółki non profit, w której wspólnie ze wszystkimi stronami obsadzimy władze – to rozwiązania prawdziwie kompromisowe.

Kwestie przyszłości Polonii zaognia tekst zamieszczony na portalu Interia.pl. – Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie Polonia Warszawa zajmie miejsce Kolejarza Stróże i z czwartej ligi przeniesie się na zaplecze Ekstraklasy – czytamy na Interii. Według portalu szef Kolejarza, senator Stanisław Kogut stwierdził, że w najbliższych dniach będzie się ważyć przyszłość klubu.

Przy Konwiktorskiej aż huczy od plotek, że kasę na kupno licencji zorganizują ludzie związani z Jerzym Engelem. A chodzi o niebagatelną kwotę przynajmniej dwóch milionów złotych.

Pierwsze słyszę – mówi w „Gazecie Wyborczej” Popielarz i dodaje, że były selekcjoner nie negocjuje kupna licencji (oferty na kupno licencji były, od Kolejarza Stróże i Floty Świnoujście, ale w lipcu minionego roku – przyp. red.). – To kolejna plotka i warto zauważyć, że pojawiają się one zawsze w momencie, gdy nasze stowarzyszenie ma lepsze relacje z MKS, który prowadzi drużynę. Tak jest teraz – zauważa prezes SKSPW. W środowisku polonijnym trwają ostatnio zaognione dyskusje nad przyszłością i modelem funkcjonowania drużyny, która na dwie kolejki przed końcem jest liderem grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi.

Aleksander Fogler
Aleksander Fogler w meczu z Czarnymi Węgrów (fot. Daniel Es FOTO)

Portal „Weszło!” pisze o sytuacji w niższych ligach. W artykule można odnaleźć nawet fragment dotyczący sytuacji „Czarnych Koszul”. – IV liga, grupa mazowiecka (północ). Polonia Warszawa i Bug Wyszków idą właściwie łeb w łeb, minimalnie prowadzą ci pierwsi, a – mając jedno miejsce dające awans – nawet dziś nie da się stwierdzić, kto uzyska promocję. Dopiero co wszystko było dość jasne, Polonia mogła powoli świętować, ale… Kilka dni temu czteropunktowa strata Bugu zmalała do jednego punktu (i utrzymuje się do dziś), a mecz przegrany stał się meczem zwycięskim. Czarni Węgrów – drużyna, co istotne, już pogodzona ze spadkiem z ligi – wygrali na boisku w Wyszkowie, ale nie wpłacili na czas 40 złotych za żółtą kartkę jednego z zawodników. I co? Walkower!

CZTERDZIEŚCI złotych. Tak, o tę sumę się rozeszło. Cztery dychy, które pewnie przypadkiem wypadły z kieszeni prezesa i które wystarczyły – bo nie trafiły do kasy Mazowieckiego ZPN – by jednej drużynie zasłużone zwycięstwo odebrać i jednak przyznać tej drugiej – czytamy na „Weszło!”.

Były obrońca „Czarnych Koszul” (do niedawna Śląska Wrocław) Adam Kokoszka uzgodnił warunki swojego kontraktu z Beitarem Jerozolima. Transfer polskiego defensora zaakceptował już właściciel klubu Eli Tabib. Kokoszka przechodzi do Izraela za darmo po wygaśnięciu jego półtorarocznego kontraktu ze Śląskiem.

Leszek Ojrzyński pozostanie trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Źródło: własne / 90minut.pl / Podbeskidzie Bielsko-Biała / Weszło! / Polonia Warszawa / Wielka Polonia / Interia / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

76 thoughts on “List intencyjny MKS-u i SKPW. Zarząd WP podał się do dymisji! Kolejarz przeniesie się na K6?

  1. Wychodzi na to, że środowisko kibiców Polonii jest za słabe, żeby istnieć, żeby samemu we własnym gronie swoje sprawy załatwiać.

   Co do walkowera to jednak nie była to kwestia nieuprawnianego zawodnika, a jakichś je*nych 40zł. Chciałbym, żeby mnie ktoś przekonał że to nie było ustawione, bo sam w to nie uwierzę. Co na to MZPN, PZPN i prezes Boniek? W ogóle kogoś to obchodzi?

 1. Jak oni sobie wyobrażają rządzić bez wsparcia kibiców?! Co im daje ten twór, jeśli kibice nie będą kupowali karnetów, itp. Przecież z tego jest największa kasa. Okazali zero szacunku dla nas, kibiców, dzięki którym wszystko się kręciło w tym sezonie.
  Nic o nas bez nas!
  :sztandar:

 2. Betti ( z dużej litery MUSZĘ:)). Fajnie że byłaś z chrześniakiem:). Pewno miał szal Polonii:).
  Co do karnetów?……oni to mają GDZIEŚ (te miasto Nasze). Te dziszejsze władze tylko kolor zielony widzą…..może kiedyś?…jak nie zniszczą wcześniej. Nie udało się IM osiedla wybudować z widokiem na wisłę….(stadion Narodowy chcieli koło Trasy Torunskiej…za Warszawą wybudować…jak w innych krajach…ponoć). Dziś próbują Tu……
  ….z widokiem, może inaczej blisko STARÓWKI.

 3. Od dość dawna nie zabierałem głosu, ale sytuacja w klubie, być może się mylę, ale zmierza w kierunku jego zagłady. Stare przysłowie mówi zgoda buduje niezgoda rujnuje. I właśnie to obserwujemy ostatnio w Polonii. Wszyscy podobno chcą zgody i mają na celu dobro klubu. Jakoś nie bardzo wierzę, w te deklaracje, bo prawda jest taka, że żadne tych trzech aspirujących do decydowania o przyszłości klubu stowarzyszeń nie jest samowystarczalne i nie poprowadzi samodzielnie drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej. Pewnie się w tym miejscu wielu osobom narażę, ale chyba mi wolno mieć swoje zdanie, otóż model kibicowski w naszym przypadku to utopia. Budżety klubów ekstra klasowych liczone są w milionach, mają wsparcie swoich miast, nas może załatwić uchwała radnych dotycząca ceny wynajęcia stadionu. W oparciu o – słownie JEDEN TYSIĄC – kibiców gotowych zapłacić za karnety (a nie wiadomo ile osób kupi w tym roku np. w przypadku braku awansu, i przy wzajemnych przepychankach konkurujących o władzę), bez zaplecza młodzieżowego, można utrzymać zespół max. 3 ligowy, ani szczebelka wyżej bez szans na jakikolwiek rozwój i awans. Jaka jest szansa przy modelu zarządzania przez kilkuset osobową grupę na pozyskanie dużego sponsora, kto jeszcze teraz w dobie kryzysu przekaże pieniądze tak zarządzanemu i grającemu tylko na szczeblu regionalnym zespołowi. Nie oszukujmy się, rok temu była inna koniunktura dla nas. Było świeżo po spadku, gdzie załatwili nas przy zielonym stoliku, poza Warszawą w reszcie kraju nam współczuli. Na tej fali współczucia, wobec codziennych artykułów w ogólnopolskiej prasie, wobec zainteresowania mediów, władze Warszawy w porozumieniu z władzami MKS-u musiały zrobić to co zrobiły. Wielu powie, że zrobili to żeby ratować klub, ja twierdzę, że zrobili to na przeczekanie i lepszy moment, żeby dokonać aborcji niechcianego dziecka. Ale dzisiaj, sytuacja jest jeszcze gorsza, żałoba w kraju się skończyła tak naprawdę nikt już się Polonią nie interesuje, a u nas co? wzajemne kłótnie, pytanie tylko czy inspirowane z zewnątrz, czy jesteśmy tak w całej masie głupi, żeby w takim momencie się kłócić. Nie dziwmy się więc, że widząc to co się dzieje u nas, każdy kto będzie chciał nam przywalić to po prostu przywali i tak jak za to co zrobił włos z głowy nie spadł Królowi tak też nie spadnie jego następcy. Nie wińmy więc wszystkich w koło za nasze niepowodzenia, nie narzekajmy na sędziów itp. tylko zróbmy porządek we własnym ogródku. Kibice ta bardzo ważna po grupa w tym konflikcie, przecież ta drużyna ma grać dla nich, to też muszą wziąć pod uwagę przyszli włodarze, tylko no właśnie wracamy do tematu liczby ilu ich jest. I na koniec nie jestem związany z żadną grupą, ale wiem jedno jak nie będzie porozumienia pomiędzy liderami, jeśli ze strony kibiców nie padnie deklaracja poparcia dla drużyny, niezależnie od tego kto nią będzie zarządzał, to po Polonii pozostaną nam zapewne tylko pamiątki i wspomnienia.

 4. Modlę się o to żeby pojawiły się pieniądze , moze być engel żeby kupiono licencję kolejarza czy innego klubu i żeby Polonia zaczęła następny sezon w I lidze i walczyła o powrót do elity w Polsce, inaczej mogą naprawdę nam zlikwidować klub, ci którzy unoszą się ambicja bo uważają sie za najwierniejszych kibiców i będą chodzić nawet na okręgówkę i będą bojkotować awanse Polonii np poprzez zakup licencji niech sie zastanowią czy swoim postępowaniem zamiast pomóc klubowi , szkodzą mu, , kibiców na trybunach coraz mniej, problemy z kasą już są, ludzie obudźcie się w dzisiejszych czasach liczą się sukcesy, popularność i kasa, sukcesów nie mamy, popularnosć przez to spada, kasy nie ma.

  Twórcy tej strony piszą uciekajmy z tych pastwisk bo tu straszny Bug wyszków jest i masa innych trudnych drużyn, czy my jesteśmy poażni, zajeliśmy 5 miejsce w Polsce zostaliśmy jakimś chujowym trafem zdegradowani o 5 lig w dół co nie powinno mieć nigdy miejsca bo ekstraklasa SA nie powinna królowi wyplacać żadnych pieniędzy , pokażcie mi taki przepis który mówi że drużynę z 5 miejsca degraduje się do de facto 5 ligi, ta metodą bez kupna licencji dobijemy do pierwszej ligi za 20 lat na jeden sezon w trzystu lub czterystu na trybunach maks .

  Póki jest tu jakikolwiek potencjał ludzki, póki kręcą się inwestorzy zróbcie wszystko zeby uratować Polonię przed bojami w przyszym sezonie w karczewie, otwocku żyrardoie, targówku i najbardziej kompromitującymi derbami z rezerwami czerwonej kurwy znad kanału

 5. jaki dzieciak spoza muranowa będzie chciał kibicować klubowi , który przegrywa notorycznie z „rezerwami” Legii, wiecie o tym tak samo jak ja że takie porażki będą gwoździem do naszej trumny a porażki niestety będą , jak były z isłą płock tak będą i z kanalarzami, wstyd będzie

  1. Idź pajacu do jakiegoś lekarza od kompleksów, bo tych twoich żałosnych wypocin czytać się nie da.

 6. kamikadze 200-gwoźdźiem to będzie właśnie zakup licencji.Jeżeli to się stanie,to będzie to faktyczny i ostateczny koniec tego klubu.Odejdą ostatni kibice,śmiech ogarnie całą Polskę a kibice innych klubów będą sobie wycierać gęby nazwą Polonia Warszawa.Jakich użyją słów nie muszę Ci chyba tłumaczyć.Jeżeli Engel wespół z Pooielarzem chcą kupić licencę jakiegoś klubu i przenieść go do Warszawy-OK.Jest wiele innych miejskich stadionów w stolicy np ten ten Łazienkowskiej,jest Narodowy,stadion Hutnika,Sarmaty,duży i ładnie położony stadion Olimpii czy też Drukarz w parku na Grochowie.Niech sobie grają i kręcą lody gdzie indziej ale od Poloni WON !!!!!!!!!!!!! Powoli,pomału awansujemy wyżej,byle nam takie kreatury jak Popielarz czy Engel w tym nie przeszkadzały. :szal:

  1. Nie będzie żadnego zakupu licencji! G*wniana szmata, piórem g*wnianego szmaciarza zapycha dziury na łamach i tyle!

 7. Szanowny Pikniku! To co piszesz jest bardzo mądre, tak moralnie jak i oczywiście sportowo piekne. Zapominasz tylko że świat nie jest idealny. Awans możesz sobie wybić z głowy, juz w tej kolejce „panowie z gwizdkiem” zrobia nam kuku, chcesz sie zakładać? Przy braku awansu cały entuzjazm poleci w niebo. W przyszłym roku będziemy juz tylko ligowym średniakiem, niestety.
  Jeżeli za kupnem licencji Kolejarza faktycznie stoi jakis w miare logiczny kapitał z powodzeniem na byt na zapleczy ekstraklasy to ja bym sie nie wahał. A inni, że będą krzyczeć? Fajnie! Że kolejarze? Super! Wiele lat bylismy KKS 😉 Historia zakręci koło i tyle.

 8. 100 % poparcia dla Panicza, kamikadze200 i trady ! Subtelni koneserzy rozgrywek w B.-klasie niech założą – najprawdziwszy z najprawdziwszych klub i zgłoszą go do tych rozgrywek. Ja już przeżyłem to jak na meczach pierwszej drużyny na K6 było niespełna 100 kibiców. I nigdy więcej tego nie chcę. Rozumiem, że dla pewnej grupy zasiadającej na trybunach najważniejsze jest to co powiedzą kibole CWKSu. Ja akurat mam to dupie. Poza tym uważam, że (niezasłużone!) wycieranie się po pastwiskach to ujma na honorze. Poza tym wycieranie obie mordy trenerem Engelem wydaje mi się co najmniej nie na miejscu. Amen.

 9. Paniczu drogi!Bardzo chętnie się z Tobą założę. Nie bądź aż takim pesymistą.Ja bardziej obawiam się o formę naszych piłkarzy niż o panów z gwizdkiem,bo to co pokazuja ostatno daje podstawę do takich obaw.Czy uważasz że kupiona licencja załatwi sprawę i zapełni niewielkie trybuny na K6 ? Wsród osób które znam każdy jest przeciw takiemu rozwiązaniu.I mogę się założyć,że trybuny tym razem będą puste.A panowie Engel wraz z Popielarzem pociągą ten wózek sezon,może dwa i znowu wrócimy do pkt.wyjścia.Tyle ze tym razem na pewno od B (be) klasy.A wtedy jużnawet nie za te 40-ci lat ale i za dwa razy trzeba będzie czekać na awans do ekstraklapy.

 10. Pikniku, to nie pesymizm, to niestety realizm. Co do frekwencji na trybunach, to zgodze się że pewnie „najwierniejsi” się wkurzą i, tego jestem pewny, na pewien czas zbojkotują. Ich miejsce zajma tzw kibice sukcesu, których wcale nie musi być mniej.
  Jeżeli zaś uważasz że możemy nie awansować z przyczyn piłkarskich, to tym gorzej. Z budżetem, kibicami, zawodnikami i trenerem powinniśmy, jak ktoś pisał, wciągnąc lige nosem. Wszystko się za dwie kolejki, będzie awans, będzie szansa rozwoju i entuzjazm, nie będzie to wszystko się rozleci. Pozdrawiam.

 11. YANEK , PANICZ , KAMIKADZE-200 – myślałem że dla ludzi z taką mentalnością to miejsce jest nad kanałkiem. Polonia to inne wartości i jeżeli ktoś pisze że lepiej kupić licencję i grać w I lidze zamiast odbudowywać klub od podstaw to niech mi powie czym mamy przyciągnąć nowych kibiców. W czym będziemy lepsi od rywala zza miedzy ? Może dla Was wartości – tradycja , honor i uczciwość nic nie znaczą , ale dla większości prawdziwych kibiców to właśnie to jest ważne. Co powiem synowi który wróci ze szkoły i powie że koledzy się śmieją bo Polonia kupiła sobie ligę. Jeżeli dla was najważniejsze jest to by już na jesieni grać w I lidze to może kibicujcie Ząbkom ?

 12. @CLARET, otóż to, ja również na K6 chodzę z synem i też miałbym podobny problem, jak mu wytłumaczyć, czemu idziemy na skróty i zamiast na boisku awansujemy przy zielonym, nomen omen, stoliku. Podobnie zresztą, jak moja żona, która z zasady na mecze nie chadza, ale sympatyzuje z Polonią, bo widzi, że tu chodzi o coś więcej, niż tylko kopanie piłki. Chodzi o zasady.
  Koledzy popierający kupno licencji, jak Wy to wytłumaczycie ludziom, dla których Polonia to wartości, a nie walka plemienna? I nie zasłaniajcie się kibicami Legii, bo akurat z ich zdaniem liczę się najmniej.

 13. Honor to bardzo zacna sprawa, tyle że w gronie osób honorowych, z chamami się go nie stosuje gdyz chamy honoru nie maja. Jak inaczej nazwiecie sędziów, czy ten walkower dla Bugu.
  Powtórzę się: Jeżeli uda sie teraz awansować to doskonale, idziemy dalej swoja drogą, im wyżej tym trudniej bydlakom drukować i oszukiwac. W innym razie czeka nas marazm i trzeba za wszelką cenę szukac alternatywy.
  BTW. Obydwaj moi przedpiścy wyjeżdżają z Legią. Kompleksy jakies macie, czy jak? Niech im sie wiedzie jak najlepiej, byle nie naszym kosztem. Skoro taki Kraków, Łodź czy nawet kiedyś Gdynię, było stac na dwa kluby w Ekstraklasie to Warszawa zasługuje co najmniej na trzy.

 14. A jaki nowy kibic i właściwie po co przyjdzie na I-ligową Polonię grającą na czyjejś licencji skoro obok ma Legię grającą ligę wyżej i na licencji własnej? Ci, dla których honor nie jest wartością i tak pójdą na Legię, bo piłka i stadion lepsze są tam. Ci dla których honor wartością jest – też pójdą na Legię, bo Polonia na licencji będzie „niehonorowa”, więc różnica żadna, a piłka i stadion lepsze tam. Więc po cholerę nam ta licencja, skoro i w IV lidze, i w klasie B, i w I lidze i tak będzie pusty stadion? Bez kupionej licencji przynajmniej zostanie te parę setek ludzi – i tzw „honor”…

 15. sądzę że nie potrzebnie się kłócicie …. natomiast moje osobiste zdanie na ten temat jest takie że zaszliśmy zbyt daleko by myśleć o kupowaniu licencji. Po za tym nie jest to żadna okazja …ostatnimi czasy to nagminny proceder więc nie warto z takich rzeczy korzystać.

  Ale jeśli ten Stanisław Kogut ma kasę i chęci by przenieść swój piłkarski kapitał tutaj…by inwestować w III ligową (miejmy nadzieję) Polonię , by przenieść tu kilku najlepszych piłkarzy (z nadal ważnymi kontraktami) z Kolejarza Stróże …to sądzę że to mogłoby być całkiem ciekawe….nasza młodzież + fragment ustabilizowanej I ligowej drużyny + kasa pewnie troszkę większa niż nasza obecnie….to by mogło wypalić na tyle że za rok bylibyśmy w II lidze…czyli raptem 2lata i bez żadnej licencji bylibyśmy tam gdzie powyżej toczy sie dyskusja w tematach….zajmie to 2 lata oczywiście pod warunkiem ogromnym zmian…kasa, skład, stabilizacja w kadrach….póki co to niestety tylko bajki i bliżej nam do piłkarskiego niebytu niż do I czy II ligi…

 16. Fenix – oczywiście, że byłoby super gdyby Kogut lub „jakiś Wojciechowski” zechciał zainwestować w Klub taką kasę, że byłoby duże prawdopodobieństwo awansu co rok. (Prawdopodobieństwo – bo pewności nigdy nie ma). Niestety to są marzenia ściętej głowy, bo nikt przy zdrowych zmysłach (może poz Gatesem) nie właduje takiej kasy w klub IV-to a nawet III-ligowy. Nasz rekord frekwencyjny to jak na razie 7500 kibiców na meczu Polonia-Wisła Kraków w 2000 r. W ekstraklasie!
  PS
  Wszelkie dyskusje z anonimami ukrytymi za KLARNETAMI o wartościach, honorze, mentalności itp. są w internecie bez sensu – bo tu każdy anonim może prawy i sprawiedliwy … .

 17. Yanku, czyż nie wszyscy tu się ukrywamy pod nickami z Tobą włącznie? Zrozum, że dla części z nas kibicowanie Polonii jest tylko częścią naszego życia, na które składa się m.in. wychowanie dzieci. Wychowanie, które zakłada przekazanie istotnych wartości. Jestem przykładem nowego kibica, którego do aktywnego kibicowanie klubowi, któremu wcześniej tylko sympatyzowałem, przyciągnęła w dużej mierze specyficzna atmosfera na trybunach. Wraz z kupnem licencji tacy jak ja, a wiem, że nie jestem wyjątkiem, znikną. Nie roszczę sobie prawa do posiadania jedynie słusznego poglądu, ale chcę mieć możliwość jego wyrażania, co zdaje się Ci się nie podoba, bo nie jest zgodne z Twoim jedynie słusznym.
  Walczmy na argumenty i bez obrażania się nawzajem.

 18. Nowy_2012, mam prośbę – przeczytaj wszystkie wpisy i podejmij próbę odpowiedzenia sobie na pytanie: kto kogo obraża zarzucając mu mentalność nadkanałkowca. A teraz do rzeczy – oczywiście każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, jednakowoż anonimowość tego forum z całkowicie obiektywnych względów prowadzi do tego że dorosły dyskutuje z trzynastolatkiem a normalny z debilem. Dlatego wstrzymywałbym się z personalizacją wszelkich wartościowań. Uważam tylko, że Polonia nie zasługuje na nurzanie jej w syfie jakim są doły polskiej piłki nożnej. Dlatego bliski jestem tego aby uznać, że KSP dokonał żywota w dniu 30.05.2013 roku. Ponieważ mam fuchę w Krakowie i Kartę Kibica Cracovii to jakoś sobie to wynagrodzę.

  1. Widzisz jak ładnie rozwiązałeś swoją mizerną sytuację chodzenia na tą poniżającą dla Ciebie ligę. Pójdziesz na naszą zaprzyjaźnioną Cracovię, poczujesz klimat ekstraklapy… I Ty będziesz szczęśliwy, i my, że już przestaniesz jęczeć o tym kupnie licencji.
   Nieważne jak, nieważne gdzie, Moja Polonio kocham Cię.
   :sztandar:

 19. Do przeciwników kupna licencji

  Chyba sobie jaja robicie ze mnie, na facebokowych stronach Poloni, ultrasów i czarnej koszuli bez przerwy są wklejane mecze, bramki, oprawy kibicowskie, pełny stadion, klub tętniący życiem grajacy o mistrzostwo Polski, demolujący kanalarzy rok po roku, kibiców przybywało co spowodowało że wojciechowski zaczął snuć dywagacje o grze na stadionie narodowym.

  O jakim wy honorze mówicie bo ja tego kurwa nie rozumiem, spadliśmy z ligi na boisku czy jak frajerów zdegradowano nas o 5 lig w dół z powodu miliona euro ?? Powtarzam niech ktoś pokaże mi taki przepis w piłce noznej że klub zajmujacy 5 miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej zostaje zdegradoany o 5 lig w dół, to jest honor czy frajerstwo krzyczeć teraz że honorowo było spaść przyz eilonym stoliku ale ratować klub przed marazmem tą samą drogą, zgodna sprawem to już dyshonor.

  Uwielbiana przez wszystkich cracovia ile razy ratowala sie przed spadkiem z powodu degradacji Lksu, sosnowca i innych klubów, ktoś o tym tam pamięta teraz że być może graliby w III lidze, pokazaliśmy honor i klasę w tym sezonie ale nie widzę powodu zeby kopać się po głowach i grać njabardziej kompromitujace w historii derby z rezerwami Legii.

  Bez obrazy ale ja nie jestem z muranowa, żyłem i wychoyałem sie z samymi legionistami i obawiam się że większosc z nich to bardzo podobni ludzie do nas, jest ich wiecej to i motłochu jest wiecej normalna statystyka

 20. Pół roku temu dokonałem wpisu w którym zasugerowałem, aby klub Polonia Warszawa mógł być odbudowany na solidnych podstawach powinna powstać spółka Akcyjna. Wtedy nie wszyscy mój punkt widzenia popierali. Po kilku miesiącach przepychanek, fałszywych oskarżeń, pomówień, robienia złej atmosfery wokół klubu powstała Spółka Akcyjna, którą założyli kibice Polonii Warszawa nie chcący żadnych stanowisk Dyrektorów czy Prezesów, ale swoim prywatnym kapitałem pomóc i oddać stery prowadzenia ludziom znającym realia piłki nożnej, jak i mającym wiedzę i możliwości dotyczące zarządzaniem klubem piłkarskim. W tej sytuacji należy wszystkie siły oddane klubowi skupić na jego sukcesie .Przede wszystkim trzeba niektórym panom /np. M.Tronina, K.Górniak itp./ podziękować, wystarczająco ” dużo” zrobili złego, aby poróżnić środowisko polonijne abstrakcyjnymi pomysłami, które w obecnej rzeczywistości nie miały żadnych realnych możliwości realizacji. Obecnie po możliwym awansie (?) potrzebna jest zgoda i spokój. Pod kierunkiem naszego patrona Prezesa Jerzego Piekarzewskiego , przyjaciela klubu trenera Jerzego Engela, jak i grupy Grzegorza Popielarza oraz wszystkich rozsądnych przyjaciół Klubu Polonia Warszawa należy dążyć wszystkimi możliwościami, aby w szybkim czasie /mało już zostało / odbudować klub na miarę pozycji na którą zasługuje Polonia Warszawa. Lączmy siły i budujmy dobrą atmosferę sprzyjającą odbudowie Polonii Warszawa.

 21. z Panem krisem górniakiem miałem zakład o 5 tysiecy złotych ze jego pomysły się kompletnie nie sprawdzą, facet jest niestety naiwny jak dziecko, mam całą rozmowę z nim zachowaną, umawialiśmy się na podpisanie zakładu w czarnej koszuli ale w ostatecznym rozrachunku facet sie wycofał i zablokowali możliwości komentowania przeze mnie czegokolwiek na stronie faceboka POLONIA WARSZAWA, pod pretekstem że skrytykowałem udział naszego klubu w owsiakowym teatrze

 22. przeczytałem uważnie wszystkie komentarze i jestem z lekka przestraszony. Ogłaszam wszem i wobec: JESTEM ZA SPORTOWYM AWANSEM! Nie zmienia to jednak faktu, że ludzie sugerujący inne rozwiązania są idiotami, kryptokanałkowcami, osobami pozbawionymi honoru itp. Myślenie czasem boli, ale jednak jest konieczne. Wreszcie my szczycimy się właśnie tym, że prezentujemy środowisko składające się z różnych opcji światopoglądowych. Z tego powodu, prezentując opinie, nie powinniśmy używać inwektyw i uwłaczających porównań. Myśląc realnie, trudno przejść zupełnie do porządku dziennego nad przedstawianymi przez niektórych zagrożeń dla istnienia naszego ukochanego klubu. Osobiście, marząc o modelu społecznościowym, muszę dostrzegać, że jego powodzenie zależy od przychylności miasta (a mamy stabilną?), ilości kibiców wspierających liczonych w dziesiątkach tysięcy (wiemy, że nie mamy) – więc te obawy nie są pozbawione zupełnie sensu. Uczciwie, będąc poważnym biznesmenem z zewnątrz, nie dałbym poważnych kwot pieniędzy w ręce w sumie nieokreślonej grupy ludzi, których podstawowym atutem jest miłość do barw klubowych. Bez żadnej kontroli i zabezpieczeń. Okrutna to prawda i gorzka, ale dzisiejszym etosem jest etos grubego portfela, a za tym idzie np. odpowiedzialność zarządu firmy sponsorującej przed własnym akcjonariatem.
  Teraz musimy wspierać naszą drużynę potężnym dopingiem na drodze ku III lidze. Na tę III może aktualny stan jeszcze wystarczy, tyle, że później będziemy ZMUSZENI wrócić do tej dyskusji, czy nam się to podoba czy nie. Więc bez obrazy! Doping i jeszcze raz doping! Nie stać nas na to aby tych , co myślą nieco inaczej wypychać za bramy stadionu. Jest nas zwyczajnie za mało, a im tak samo zależy jak reszcie, tyle, że może są mniej romantyczni, bardziej pragmatyczni… może bardziej pełni obaw?

 23. kamikadze200 – nie wygrałeś tego zakładu, bo pomysły pana Krisa Górniaka nie miały dotąd okazji ani się sprawdzić, ani się nie sprawdzić… One się sprawdzą albo nie sprawdzą w modelu społecznościowym, a tego jak dotąd ani widu, ani słychu…

 24. wygrałbym zakład to nie moja wina ze nie miały się okazji sprawdzic, ja mu napisałem dokładnie to co ty napisałeś teraz gdzie 2 polaków tam 3 zdania, nie powiodła sie komuna w Polsce nie powiedzie się na Polonii umrze w przedbiegach tak mu pisałem wtedy i to się dzieje, zakładu nie wygrałem bo do niego nie doszło ale moim zdanie dojdzie do kupna licencji tylko jeszcze o tym nie wiecie, czytałem rozmowę z Popielarzem akcja spółki akcyjnej ma kosztowac 1000 zł, Popielarz radny platformy obywatelskiej mówi że nie ma tematu zakupu licencji, więc jestem spokojny że mówi dokładnie odwrotnie, na pewno uczą się od szefa, odbedzie się to tak że niewielu się znajdzie wśród kibiców inwestorów, którzy będą w stanie wydać 1000 zl choćby na jedną akcję, przyjdzie ktoś z jakiegoś kolejarza i po prostu wykupi pakiet wiekszosciowy, Popielarz powie mieliście szansę ale jej nie wykorzystaliście teraz jest właściciel i przeniesie nas do I ligi a to że sie 500 osób obrazi ale za to 2000 wróci z powrotem na trybuny, trudno, zycie, z klubem powinno się być i po spadku do V ligi po kupnie licencji do pierwszej, ja już jestem zadowolony, w jeden sezon 5 lig w dół przy zielonym stoliku w drugi sezon 3 ligi w górę przy tymże samym stoliku.

  Dziwi mnie postaa niektórych jest mecz wegrów-bug, węgrów na boisku wygrywa ale ktoś nie wpłaca 40 zł do kasy związku być moze dostajac za to 1000 zł od kogoś z wyszkowa żeby nie wpłacił na czas a wy swoje walczmy , awans tylko na boisku, skąd w was taka poddańcza postawa, wychodząc w ekstraklsie ze stadionu leciało „nie masz cwaniaka nad warszawiaka” jak was czytam czasami to już nie będe nawet pisał co powinno teraz lecieć

 25. Jakikolwiek zakup licencji do I ligi to bedzie koniec Polonii…. Bo kto bedzie kibicowal takiemu tworowi i to do tego w I lidze…. Kibice wola ogladac zwyciestwa i odbudowywanie wielkiej Polonii z IV do III potem do II ligi etc. A nie ogladac jakis pseudotwor jak zbiera baty od kazdego w I lidze….

  Ja rozumiem kupno licencji takie jak JW kiedy kupil dzielo Drzymaly i mial kupe kasy ktora mogla dac nam Mistrzostwo i LM gdyby JW zachowywal sie normalnie tak jak np. wlasnie Drzymala…. Kupno licencji klub moze wytrzymac tylko wtedy jesli bedzie wiazalo sie to z sukcesem lub przynajmniej gora forsy pozwalajaca marzyc o Mistrzostwie i grze w LM/LE.

  A kupic licencje zeby zbierac baty w I lidze? Jesliby to sie stalo to pier…. cala pilke nozna tego nie bede ogladal.

  1. 1. Zaczynając od podstaw: co jest normalnością?
   Normalność to szkolenie zawodników a nie handel ludźmi.

   2. Co to zmienia?
   Zmienia to to, że NAJWAŻNIEJSZYM człowiekiem w klubie jest trener/trenerzy i to oni są najlepiej wynagradzani oraz zatrudniani długich stabilnych warunkach/umowach, również dlatego żeby mieli czas na wykształcenie swoich następców/kontynuatorów – przekazanie wiedzy i doświadczenia.

   3. Czy jest to sposób ma zdobycie mistrzostwa grę w pucharach?
   Nie, nie daje gwarancji, ale mając zdolne pokolenie i dobrych trenerów jest to możliwe.

   4. Wobec tego co to daje?
   – Daje to to, że priorytetem jest budowanie, praca i rozwój nie tylko sportowy zawodników, ale też rozwój środowiska kibiców, całej społeczności kibiców/sympatyków.

   – Daje to to, że funkcjonuje sie na solidnych podstawach i można planować długofalowo, na pokolenia.

   – Daje to to, że wraca sie pod podstawowych wartości jakie niesie ze sobą sport, do normalności. Do rozwoju.

   5. Jaką role mają wtedy kibice?
   Ogólnie: kontrolną i organizacyjną. To oni gwarantują stabilizację na pokolenia. To oni są w całym przedsięwzięciu najważniejsi. Są zmuszeni/uczą się do samoorganizacji i współpracy, wiec do nauki/rozwoju.

   6. Co złego jest w kupowaniu/sprzedawaniu piłkarzy?
   – Wszystko. Kibic jest dekoracją, dodatkiem. Problemem dla handlarzy, którzy chcą reklamować swój towar tak jak im to pasuje.

   – Jedynym sensem „sportu” jest pieniądz, nie liczy sie nic innego, nie ma żadnych inny wartości. Kupić sprzedać można wszystko, a tym samym wszystko co ma prawdziwą wartość ulega zniszczeniu.

 26. Tricky, gdyby to wszystko, co się od około trzech tygodni dzieje, odbywało się w drodze dyskusji, kompromisów, szermierki na słowa (ta szermierka, to mnie się ze szlachetnością kojarzy), a nie za pomocą knowań, podjudzania, wyszydzania w mediach ludzi, którzy poświecili rok życia na bezprecedensową ciężką walkę o nową lepszą Polonię, to ja bym się z Tobą nawet, prawie, że troszku, zgodził. Ale tak nie jest.

  Popatrz, jak sie popielarzowe hejterstwo uaktywniłoooo. Cóż popielaci mają obecnie do zaoferowania, tak normalnie, bez zakupu licencji? Nic, zero. Rozbijają skutecznie kibicowska jedność, robią wódę z mózgu Polonistom, sympatyzującym z nami kibicom innych klubów (których nigdy bym o to nie posądzał). Dlatego tak przebierają nogami, by dopaść tego bidnego Koguta. Polonia z kolejną licencją – to koniec Polonii. Nie ma żadnych obiektywnych argumentów, którymi można by kogokolwiek przekonać do tego klubu, tak na zawsze, na amentus, tak, aby serce stało się czarne do końca życia i na pokolenia. A tacy kibice są teraz potrzebni. Nie kibice sukcesu, bo cóż u nas za sukcesy w porównaniu z sąsiadami zza miedzy?

  Polonia Anno Domini 2014 ma (co ja pieprzę, MIAŁA) jedyną szansę, aby nadchodzącej jesieni zainteresować media, kibiców „z Polski”, sponsorów. Cała piłkarska Polska przyglądała by się „dziwolągowi” w postaci społecznościowej Polonii. Byłby argument dla sponsorów. Mogli byśmy to również przegrać, fakt – ale zawsze można by wówczas wrócić do modelu, który chce wprowadzić już teraz prowincjonalny, walczący o klikalność polityk z Bemowa. Od modelu konserwującego wszystko, co złe w Polonii, gloryfikującego nieudaczników i wyleniałę lwy salonowe, drobnych geszefciarzy, twardy, zbrojony beton.

  Od Polonii Popielarza odwrotu nie będzie. Skończy się, jak zawsze: paru misiów się wzbogaci, paru misiów się ogrzeje w ciepełku, paru zrobi po cichutku jakiś przekręcik… No, a kiedy to wszystko pieprznie (bo pieprznie, to pewne)? To się kupi licencję od następnego Koguta, albo innego jelenia, no i od nowa Polska ludowa, a co?

  Te 2 tysiące ludzi – mecz w mecz – na K6, przez chwilę poczuło się kimś ważnym dla klubu. Nastąpiła niebywała integracja zwykłych, nie tam, jakichś kumatych, kibiców. Ci ludzie nie brzydzą się IV ligą, chociaż cierpią, że to tak nisko. Trwają, bo to ich drużyna, ich trenerzy, a wysupłane – częstokroć z trudem – pieniądze nie lądują w kieszeniach ludzi z Bogiem, Ojczyzną i Polonią na ustach, a workiem na judaszowe srebrniki w sercach. Ci kibice przychodzą na K6, bo jest tu specyficznie. Tę specyficzność szlag trafi na miejscu, przy tak rażąco pogardliwym stosunku do kibiców i ich przedstawicieli z Wielkiej Polonii Popielarza, Donków, Kołakowskich i całej, tej szemranej ferajny.

  Polonią Popielarza nie zainteresuje się żaden sponsor.

  – No, chyba, że w I lidze, powiadacie, zbawcy o charakterystyce talii zgranych niemiłosiernie, podtłuszczonych kart do „tysiąca” znalezionych pod ławką w wagonie WKD?

  No, nie był bym taki pewien. Chyba, że jakiś kolejny hochsztapler…

  Dochodzę do smutnego wniosku, że dla Polonii nie ma ratunku (dopóki dobry Pan Bóg się o niektórych nie upomni)…

  1. Co do bramki Lemanka:

   – Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak kuriozalną sytuacją na boisku – mówi Lemanek. I dodaje: – Każdy, kto widział tę sytuację, przyznaje nam rację – w moim zagraniu nie było nic z gry nie fair play. Piłkarze z Gąbina poprosili, by piłkę oddać w ich szesnastkę, więc tak zrobiłem. Nie wiem, o czym myślał i co robił w tamtej chwili bramkarz

 27. Xardas piszę ci po raz kolejny ze prawo zakazuje kupienia licencji w ekstraklasie, można kupić licencję na grę w I lidze, Kmicic – Polonia spadła z ligi na boisku ?? czy przy zielonym stole, dlaczego może spać przy zielonym stole a nie może wrócić albo pokonać część drogi powrotnej chociaz tą samą drogą ?? A jeśli Polonia awansuje przypuśćmy do ekstraklasy obecną metodą czyli za jakieś 15 lat i znowu z jakiejś przyczyny finansowej spadnie przy zielonym stoliku do 5 ligi to tez będziesz postulował żeby wracala na boisku do niej.

  Dla mnie nie ma znaczenia czy ktoś kupi licencję czy nie, nie rozumiem tego trybu myślenia kompletnie, skoro jest to legalne a nielegalne jest kupienie mistrzostwa to czemu z tego nie skorzystac póki jest jeszcze tu jakiś potencjał ?? Jeśli nie awansujemy w tym sezonie to ile ludzi będzie płacić na klub w przyszłym , ile ludzi będzie kupować karnety, bilety, dzisiejszy sport jest oparty na kibicach sukcesu a nie na fanatykach opowiadających o honorze.

  Jaki inwestor bedzie chciał grać w IV czy III lidze, płacić kary za budry w przyszlym sezonie, których z pewnością nie zabraknie, szarpać się w otwockach, karczewach, targówkach, żyrardowach, po co to komu ?? to jest honor czy dziadostwo?? zasłużone ??

  Wy gadacie tak jakby nasz klub grał przez 5 lat beznadziejnie w piłkę i co roku spadał o jedną ligę i doszedł do V ligi, dla was spadek przy zielonym stoliku jest ok, spadli trudno trzeba honorowo, walkower dla budu trudno tzreba honorowo, tak kmicic jakbym wiedział jak kupiłbym mistrzostwo tej ligi i następnęj, kibice by ogladali show a ja byłbym pewien że uciekniemy z tych pastwisk, to nie jest sporty to biznes, polityka, rozgrywki rózne, piłka nożna tutaj jest na szarym końcu jak widać

 28. Kamikadze – wszyscy się obawiamy, że oni jednak tę licencję kupią… co by Popielarz nie gadał – sporo na to wskazuje… to nie będzie koniec Polonii, to zapewne będzie początek DWÓCH Polonii. Już to przerabialiśmy w koszu i wolimy tego uniknąć…

 29. CO TO ZA TEMATY?……SOKÓJ i tylko spokój dziś potrzebny. Już są podziały i nie dotrzymanie słowa przez MKS. Przed NAMI DWA MECZE i to PEŁNE WALKI ( drużyna żadna nie odpusci…a może i sędziowie). Tylko wygrane Nas urzadzają…a pismaki jątrzą…
  ….i udaje im się. Już zmiany zawodników?….taka motywacja dla Nich? :sztandar: :sztandar: :sztandar:

 30. Co do honoru?…..kiedyś legła mówiła że Polonia w Ekstraklasie…że nie honorowo. Dziś jest honor i co?…np; Łominki i tp. Jakoś nie mogą zniesc i ten sam spiew.
  Co do tego co pisze Xadras KSP?…tak tylko zwycięstwa a będzie dobrze…wyższa liga a remisy do niczego.
  A tak naprawdę TO BYŁO BARDZO DOBRZE…..mecze niezłe i bramy CUDNE nie gorsze jak w Ekstraklasie. Tylko ten MKS i zapał zniknął.

 31. Yanek ustosunkuje się tylko do Twojej wypowiedzi…nie mówiłem o inwestorach typu JW Destruction…tylko o takich skromnych inwestorach jak w.w. pan Kogut…obecnie inwestuje w klub w które na mecze domowe przychodzi po 200-300 widzów….tak więc jakby przychodziło 5000 u nas to i tak duży progres…i nie mówię o kupnie gwiazd tylko o piłkarzach takich jak Chałas czy Wolański z Kolejarza. Taki skład + nasza młodzież zagwarantowałaby nam awans do III do II i pewnie do I ligi…a to już sporo

 32. nie w IV a w III…sądzisz że taki 32letni Wolański…to jeszcze marzy o jakiejś karierze czy rozwoju? 😉 nie bądźmy naiwni…jeśli będzie dostawał tyle kasy ile dostawał w takim Kolejarzu Stróże i zamiast grać dla 200 zagra dla 4000 kibiców..to będzie mu obojętnie która to liga…po za tym Ci piłkarze mają nadal ważne kontrakty z tym panem Kogutem…więc nie sądzę by protestowali …oczywiście to tylko teoria…ale większe nazwiska się zdarzają w niższych ligach…jak chociażby pewien Ujek….

 33. Witajcie, dumęstolicy odwiedzam właściwie codziennie od kilku lat, ale teraz stwierdziłem że w końcu czas coś napisać. Dlatego podzielę się z wami paroma moimi przemyśleniami:
  1. Nasza kochana Polonia znalazła się w momencie chyba najtrudniejszym w swojej historii. Ten poprzedni najgorszy czas to był okres II i III ligi. II i III ligi, o której obecnie wielu z nas marzy. Więc jesteśmy w momencie kiedy naszemu klubowi trzeba pomóc! A nie bić się, przepychać, najeżdżać jeden na drugiego. Jesteśmy kopani przez wszystkich dookoła, nie kopmy się jeszcze sami nawzajem! Tylko konstruktywne działanie, może pomóc naszej Polonii.
  2. Tak, Polonia jest w tym momencie klubem kibiców. Wielu z was, którzy promują system społecznościowy zarządzania klubem, nie akceptuje zdania innych. Nie wiem czy jesteście świadomi, ale właśnie w tym modelu społecznościowym chodzi o to że KAŻDY kibic ma prawo do własnego zdania. Każdy z nas jest kibicem i ma prawo swoje zdanie posiadać. To że Ty posiadasz inne, nie znaczy że Twoje jest lepsze. Szanujmy się nawzajem
  3. W tym momencie pod tym postem są 2 grupy ludzi:
  Pierwsi – Za licencją
  Drudzy – Przeciwko Stowarzyszeniu, Spółce i Popielarzowi
  A co jeśli Spółka przejmie klub i nie kupi licencji? Być może poprostu ciężko wam w to uwierzyć, ale przyjmijcie że taka możliwość i tak istnieje. Tylko co wtedy?
  Dobrze wiemy, że ze stowarzyszeniem Popielarza, powiązane są różne osoby, które coś znaczą w biznesie i piłce. Chociażby Jerzy Engel, który wyraża chęć wsparcia naszej drużyny. No tak Jerzy Engel… Nazwiecie go zaraz leśnym dziadkiem, oszustem albo nie wiadomo kim. Ale dlaczego? Kto zdobył ostatnie Mistrzostwo z Polonią? Engel. Co bardzo często ma wpięte w marynarkę w trakcie różnych wywiadów, lub studia w TVP? Wpinkę Polonii. To jest człowiek który identyfikuje się z naszym klubem. A my po nim jedziemy. Czy ma sens w takim momencie odrzucanie ludzi którzy mają pojęcie o Polskiej piłce, którzy mają doświadczenie, opracowany plan obbudowy klubu od podstaw a do tego sa Polonistami? Nie wydaje mi się. Możecie mówić że on z PZPNu i się na niczym nie zna. Tylko że to on miał pomysł na kadrę Polski i potrafił z niej coś stworzyć (co jak widać wcale nie jest takie proste). A teraz może przyjść do nas i tylko nam pomóc.
  Jak?
  Wszyscy mówicie że on tylko wyprowadzi pieniądze z klubu. A może trzeba się zastanowić ile pieniędzy do klubu przyprowadzi? Ile drzwi swoim nazwiskiem i znajomościami nam otworzy?
  Chyba wszyscy jesteśmy świadomi że w 3 lidze żeby od razu awansować musimy mieć skład który będzie wszystkich przewyższał o klasę albo i dwie. Więc musimy mieć zespół złożony z ludzi na poziomie 1szej ligi lub 2giej. W obecnym momencie nikt do nas nie przyjdzie. Tylko takie nazwisko jak Engel i inni mogą ich przyciągnąć. Jeśli do jakiegoś grajka zadzwoni taki Engel, przedstawi mu wizję, plan i poręczy swoją osobą, to jego przyjście będzie duuuużo bardziej możliwe niż wtedy kiedy będzie to robił jakiś anonim wybrany z kibiców.
  W tym momencie dla naszego klubu, potrzebujemy PEWNEGO rozwiązania. Nie takiego które sprawdziło się w Barcie albo Bayernie. Jak ktoś już to zauważył, tu jest Polska i 1000 ludzi nie zapewni bytu silnej drużynie której już teraz potrzebujemy.
  Ekipa od Popielarza i od Spółki nie chce kupna licencji i ja im wierzę. Słyszałem że Engel by chciał przyjść i nam pomóć, ale pod warunkiem że będzie miał nasze wsparcie, wsparcie kibiców. Którzy teraz nie wiadomo dlaczego non stop po nim jadą.
  Więc pytanie do nas: Czy jeżeli za S.A nie stoi kupno licencji, tylko plan odbudowy klubu oparty na twardych fundamentach i wsparciu chociażby Engela, to czy my to będziemy wspierać? Czy jeżeli zostanie przedstawiony nam plan działania i rozwoju, to czy będziemy go wspierać i robić coś RAZEM?
  Może te rozważania są hipotetyczne, ale ja na te pytania jestem gotów odpowiedzieć Tak i moim marzeniem jest aby tak było. Tak samo jak przywiezienie 3 punktów z Przasnysza.

 34. Kamikadze 200, tak z ciekawości, dlaczego jesteś kibicem właśnie Polonii? Pisałeś, że się wychowałeś w otoczeniu legionistów, popierasz Papielarza, który kibiców potraktował (nawet na łamach mediów) jak hołotę. Nie przeszkadza Ci, że już nie będzie Polonii, jak wjedzie na licencji Kolejarza (bo to przecież już nie będzie Polonia – to po prostu logiczne). Piszesz, że od lat jesteś Polonistą. Dla mnie to wszystko jest totalnie niespójne. Rzadko piszesz o meczach, o dopingu dla drużyny, a ciągle o „polityce”. Ciągle przekonujesz ludzi, jak to by dobrze było kupić licencję. A nuż kogoś się uda przekonać, nawet jedną osobę… Sorry, nie chce Cię obrazić, ale….. płacą Ci za to?
  :sztandar:

 35. Poza tym nie rozumiem tego szafowania składem… Już? Teraz? Rozkładacie drużynę, zanim sezon się skończył. Jeszcze nic się nie zmieniło w strukturze właścicielskiej, a tu już plany… Żenada. Ja staję murem za chłopakami i sztabem, i na maksa im kibicuję – teraz, na te dwa ostatnie mecze, i dalej w trzeciej lidze.
  :sztandar:

 36. oj betti, betti, jesteś strasznie naiwna to raz, po drugie wskaż zdanie gdzie napisałem że popieram Popielarza ?? Powiem ci prywatnie że nienawidzę PO i wszystkiego co z nim związane a Popielarz jest radnym tej partii więc nie wzbudza z automatu mojego zaufania, zasugerowałem że gośc kłamie i uważam że w tym przypadku jego klamstwo wyjdzie klubowi na korzyśc.

  Ty niestety też albo kłamiesz albo nie czytasz co piszę, pisałem wielokrotnie o meczach o pieknych czasach w ekstraklasie o zwycięstwach w derbach z Legią o pełnych trybunach o tym jak stadion skandował nazwisko wojciechowskiego, więc raczej wszystko co ty piszesz jest niespójne.

  Dlaczego nie jestem kibicem Legii, bo byłem sobą i nie poszedłem za modą,jak byłem dzieckiem małym mieszkałem na pradze na przekór otaczającym mnie legionistom byłem złosliwie za widzewem, potem poznałem Polonię , legii nienawidziłem od zawsze bo jestem antykomunistą, nie podobało mi się jak całe życie żerowali wciąganiu piłkarzy do wojska, jak pomagało im państwo, jak transfer gadochy do fc nantes podpisywał osobiście gierek, uwazałem to za czerwonego karła z resztą nie bez przyczyny przejął to potem walter.

  Uwierz mi o wiele trudniej być Polonistą na pradze niż na muranowie ale nie ważne, dlaczego po tym jak Polonia wchłoneła by klub np Kolejarz stróże wraz z ich licencją to by nie była już Polonia, to teraz jest co, Polonia Romanowskiego była na innych zasadach innej licencji, podobno niedawno oddał staryt herb itd, Polonia wojciechoskiego na licencji groclinu i przed licencja to co , pies ?? Polonia króla , teraz MZKS, struktury się zmieniają ale klub pozostaje klubem więc nie wiem o czym ty mówisz, wszystkie polskie kluby w latach 90-tych miały po kilkanascie spólek akcyjnych, zoo, różnych jedna padała zakladali druga przenosili licencję z miejsca na miejsce itd, na ogół kibice nawet o tym nie wiedzieli.

  Jestem za kupnem licencji ponieważ Polonia nie spadła z ekstraklasy na boisku , rozumiesz nie na boisku, i jako struktura oraganizacyjno licencyjna to już nie jest tez ta sama Polonia co w zeszłym sezonie ale jednak chodzilaś wtedy i chodzisz teraz, bo spadła, jakby tą samą drogą bez kopania się po głowach z kopaczami z 3 ligi wróciła to byś już nie chodziła bo to nie ta sama Polonia hehe, dobre tylko nie logiczne

  Bez obrazy chcę oglądać mój klub w meczach z lechem , legią wisla itd itp a nie nadnarwianką, przasnyszem i skórcem, jak do tego dojdziemy czy poprzez zakup licencji czy poprzez coroczne awanse mi zwisa kompletnie i powiewa, chciałbym jak najszybciej i chcialbym zeby klub któremu kibicuję był otwarty na wszystkie drogi a nie tylko na jedną drogę w dół, czyli akceptacja spadku mimo 5 miejsca, akceptacja walkowera za 40 zł ok ale nie akcpetacja zakombinowania czegoś w drugą stronę, dla mnie to żadna ujma

  Nikt mi za to nie płaci, chiałaś mnie ibrazić więc nie przepraszaj bo to bezsensu, jakaś dziwna mentalność chcesz kogos obrazić, robisz to i jednocześnie przepraszasz, nie rozumiem tego

  1. Niestety Ty kompletnie nie rozumiesz tego, co ja napisałam… Nie interesują mnie Twoje poglądy polityczne. Ewidentnie popierasz tok działania Popielarza i ludzi z nim związanych w kwestii przyszłości Polonii. Więcej, modlisz się o to, żeby zaczęli działać. Nie moja bajka i nigdy się w tej kwestii nie zgodzimy – totalnie odmienne światopoglądy.
   Właśnie, pisałeś o meczach pięknych w ekstraklasie – doskonale pamiętam Twoje licytowanie w temacie kto dłużej kibicuje Polonii i jakich to czasów nie pamięta, itp. (zresztą teraz też uderzasz w ten ton, którego kompletnie nie rozumiem). I tu znowu nie zrozumiałeś co napisałam – wszystko rozpatrujesz w kontekście ekstraklasy, a tym samym zakupu licencji (szybciej, niż przez zakup licencji do 1 ligi to się nie stanie). Nie nawiązujesz do obecnych meczów walki o awans do 3 ligi. Ciebie to kompletnie nie interesuje. Najważniejsze, żeby nie wstydzić się przed znajomymi legionistami z osiedla – z Polonią wcale nie jest tak kiepsko, już nie gra na kartofliskach…
   Mnie również zależy na oglądaniu Polonii w wyższych ligach, ale nie za wszelką cenę, tj. kupowaniu w nich udziału. Jestem przeciwna kupowaniu licencji. To jest moment, w którym każdy może wypowiedzieć swoje zdanie, więc to robię.
   Dla mnie, po tym co przeszliśmy przez ostatni rok, jaka drużyna została zbudowana przez ten sztab, po kupnie licencji Polonia nie byłaby już Polonią i tyle.
   A na koniec – nie chciałam Ciebie obrazić, po prostu tak zaczęłam o Tobie myśleć. Zapytałam wprost i tyle. Szczerość to dziwna mentalność?

   Myślę, że nie ma co dalej dyskutować, bo szkoda czasu, a i tak mamy totalnie różne zdania w temacie. Zachęcam do kibicowania drużynie przez dwa ostatnie mecze, a nie rozmontowywanie jej i rozmyślanie jakie to nowe osoby by się przydały.
   :sztandar:

 37. Feniks ja nie mówiłem o piłkarzach tylko o właścicielu klubu, wolański może i grać niżej ale wątpię żeby ktos zainwestował miliony złotych i kopał się z żyrardowianką i rezerwami legii o ile dobrze pójdzie oczywiście

 38. Drogi Dzudzu
  Masz absolutną rację. Model społecznościowy to taki w którym większość zadecyduje jak zrobić. I jeżeli większość podejmie decyzję o wejściu w spółkę akcyjną, to tak się stanie. nie może być jednak tak, że na tej większości i na jej pracy uwłaszcza się bez pytania parę osób które nie jest w stanie poza jakimiś deklaracjami o rzekomych pieniądzach których nikt nigdy nie widział przedstawić żądnego planu rozwoju klubu. Na dzieś dzisiejszy więcej funduszy jest możliwych do wygenerowania przez społeczność bez utraty kontroli własnościowej. Jakby było na odwrót, to by można było rozmawiać. Ale na pewno pierwszym krokiem musi być otwarcie MKS na ludzi a potem potencjalne rozmowy jako już reprezentatywna dla Polonii grupa z inwestorami. Więc chodzi o kolejność. Pan Engel i jego wiedza na pewno sie przydadzą na poziomie ekstraklasy, może już pierwszej ligi, ale dziś jego jedynym pomysłem jest zakup licencji i to jest pomysł który jest przez absolutną większość odrzucany. Dlatego dajmy popracować w spokoju trenerom i sobie. Jesteśmy w stanie zbudowac fundament na lata. Na tym fundamencie, jak zacznie funkcjonować, to nawet przyszły właściciel wraz ze specami od dużej piłki skorzysta. W przeciwnym razie zbudujemy kolejną wydmuszkę która znów się zawali. Są też rzeczy o których p. Engel pojęcia nie ma, jak np budowanie marki i popularności klubu. A tu z kolei w społeczności są fachowcy. Przez dwa lata modelu społecznościowego możesz osiągnąć efekt niesamowity. I właśnie po to wprowadza się przejściowo demokrację, żeby unikać sporów. Większość podejmuje decyzje, potem wszyscy zakasają rękawy i pracują. W sytuacji gdy parę osób chce coś robić wbrew zdecydowanej większości rodzą się konflikty.

 39. Osobiście sam nie wiem którą opcje poprzeć, ale do zdeklarowanych przeciwników zakupu licencji mam pytanie co zrobimy jak już za kilka lat doczłapiemy się do I ligi i nie będziemy w stanie sfinansować działalności klubu? Potrzebny będzie inwestor! Jaką macie gwarancje że nie zrobi takiego numeru jak królik? GKS Katowice został odbudowany przez kibiców, ale na poziomie I ligi nie byli już w stanie utrzymać drużyny, a jest ich o wiele więcej niż nas i mają za sobą duże miasto. Wtedy jako inwestor znalazł się Królik, oni się uratowali, my nie.
  Oczywiście możecie cuda wianki w statutach powpisywać, ale to zawsze można zmienić lub olać i np. nie zapłacić zawodnikom, za stadion itd. a następnie zrobić cesje na pieniądze z np canal+! Wszystko legal. Przez rok prokuratura nawet śledztwa nie wszczęła, tylko”biedny” amber gold siedzi bo jest „polityczny”. Jego wałek i wałek Króla są identyczne!

  Reasumując skoro coś jest dozwolone to jest OK! Wstydzić się trzeba kupowania meczów. a nie licencji.
  Nie do zaakceptowania to by było gdyby licencja należała do klubu typu Warta P, Polonia B itd.
  Ale Kolejarz sam dogorywa, zaszli za wysoko i sami nie wiedzą co ze sobą zrobić.
  Jak nas kolejny królik załatwi to z tych zabezpieczeń społecznościowych będziemy mieli insygnia klubowe i B klasę, a w najlepszym przypadku okręgówkę.

 40. Pieńku!
  Jest dokłądnie na odwrót. Jeżeli przy okazji odbudowy drużyny zbudujemy realnie działającą strukture klubową liczącą np 2 tysiące osób to każdy kolejny upadek będzie miał miękkie lądowanie. Nie mówiąc o tym, że klub może starać się utrzymać 51 % własności w rekach stowarzyszenia tak jak to jest w Niemczech. Uwierz, że ta cała heca z klubem społecznościowym to nie jest efekt czyjegoś widzi mi się, tylko właśnie jedyna i naczelna konkluzja jak uniknąć powtórzenia powtórki z historii. Dokładnie na odwrót, to co ty proponujesz, jest koncem tego klubu. Zakup licencji i odcięcie się od woli większości kibiców to z kolei krok w drugą stronę. jeszcze jedno – wbrew temu co tu niektorzy piszą wyniki sportowe nie mają większego znaczenia na frekwencję. Polonia to marka life-style’owa. Umiejętne wykorzystanie tego faktu to możliwość budowania bazy kibiców i realnych zysków dla klubu pomimo wyników sportowych, które przyjdą same jako pokłosie organizacji. Kolejne ściągnięcie tutaj jakiejś fasady bez reformy struktur i budowy podwalin to zagrożenie na które nas nie stać. Tu trzeba zgodnej konstruktywnej pracy a nie kolesiowania.

 41. Betti przecież popielarz mówi ze nie ma tematu zakupu a ja jestem zdecydowanie za zakupem licencji więv jak go mogę popierać ?? Mnie zależy na grze Polonii w ekstraklasie za wszelką cenę, bo tam jest jej miejsce, wstyd mi ze nie potrafiliśmy zebrać 5 baniek co by dało nam w niej pewnie pozostanie, to prawda średnio mnie kręci gra w IV lidze, składam się na to kupilem karnet mimo że jestem w kanadzie i na mecze nie chodzę, jak bylem na jesieni w Polsce robiłem darmowe transmisje na echarity ale średnio mnie to bawi, a budowanie w Polsce klubu na zasadach kibicowskich uwazam za nieporozumienie i kompletnie nie realną sprawę, uważam ze żaden inestor nie wykupi 49% akcji nie mogąc samodzielnie zarządzać klubem, pisze to od roku i zobaczymy kto miał rację, rozumiem że działajacy mają dobre checi ale dla mnie to droga do upadku klubu a dobrymi chęciami to jest całe piekło wybrukowane

 42. @kamikadze200, miło, że kupiłeś karnet, ale mam wrażenie, że fakt Twojego fizycznego oddalenia od K6 powoduje, że nie rozumiesz o czym my piszemy i na czym nam zależy. Mniej więcej z tego samego powodu bardzo mnie irytuje bierne prawo wyborcze realizowane w ambasadach dla osób mieszkających poza Polską.

 43. ale ja mieszkam w Polsce, mam biznes sezonoy w kanadzie i tam wyjeżdżam na 3-4 miesiace w roku, pamiętaj ze Polakiem można byc na obczyźnie również, to że gdzieś wyjedziesz to nie znaczy ze stajesz się obyatelem innego kraju, byłem na większości spotkań w tym sezonie ale widzę różnicę, nie ważne.

  Tłumaczę wam po raz kolejny ze jeśliby Polonia spadła z ligi w sposób sportowy poprzez normalny system spadkoy to byłby przeciwny zakupowi licencji ale Polonia zajęła 5 miejsce w Polsce i została zdegradowana przy zielonym stoliku do V ligi w takim przypadku jestem za jak najszybszym powrotem mojego klubu do elita, łącznie z zakupem licencji od jakiegoś słabego klubu, ja jestem kapitalistą, a nie socjalistą, w kapitaliźmie większy i silniejszy wchłania słabszego więc mi wchłonięcie licencji Kolejarza Stróże jako kapitaliście by zaimponowało jako doskonałe rozwiązanie biznesowe, proste

 44. dla was może nie ale dla piłkarzy, trenerów, masażystów, telewizji, sprzedawców piwa, kiełbasek, koszulek , biletów, karnetów, książek –jest ,czym wiecej tego sprzedadzą im lepiej będzie grał nasz klub i wyzej tym będzie o nim głośniej, a w IV czy III lidze to wiesz, przasnysz, gabin i skórzec się mogą emocjonoać mkeczami z nami, ja się naprawdę nie ciesze i nie wiatuję ze Polonia wygrała z Gąbinem czy z Ostrołęką 1-0 to jest dla mnie oczywiste ze takie mecze muszą być wygrywane że klub ze stolicy kraju wygrywa z wioską jakąś, czym tu się podniecać , to deprecjonuje w ogóle ten klub

 45. Kupowaniu licencji stanowcze NIE !
  kamikadze200
  Twoja argumentacja jest bałamutna. Następnym krokiem powinno być kupienie miejsca w pucharach, mistrzostwa, uczestnictwa w LM, a wreszcie zwycięstwa w niej. O ile wystawi się to na sprzedaż i będzie do kupienia. Setki miejsc pracy… tylko co to ma wspólnego z duchem sportu. Szanujmy się.

  1. A co z duchem sportu miała degradacja do 5 ligi naszej Polonii, albo walkower dla Bugu?

   Widzę, że poniektórym imponuje jak „będą” szanowani przez menago1916 heh
   Do tej pory trole nawet w 5 lidze nas od groclinów wyzywali, teraz jak się wystraszyli, że możemy do ekstraklasy zapukać to już mamy uszanowanie za granie w 5 lidze 🙂

   P.S. Kupienie licencji jest zgodne z regulaminem, kupowanie miejsc w pucharach nie.

 46. ta powinni niektórzy wchodzić na stadion i zaczynać samobiczowanie się, ja nie mogę pojąć jak można zaakceptować spadek przy zielonym stoliku o 5 lig w dól kompletnie nie zasłużony i cieszyć się ze zwycięstw w 5 lidze z gąbinem i innymi i ba marzyć zeby nikt nie przyspieszył procesu awansu byleby tylko kopać się po nogach z amatorami z pod warszawskich wiosek , szok

 47. Szok ???
  Niestety drodzy Panowie, po waszych wpisach widać jasno, że nie rozumieciew czym tkwi istota sprawy. Kogo chcecie NA SIŁĘ uszczęśliwić kupieniem licencji ???
  Siebie ?Naiwnych ? Kilku kombinatorów ? Wasza koncepcja KOMPLETNIE rozmija się z oczekiwaniami polonijnej społeczności, która jak każda społeczność rządzi się swoimi prawami, ale jej zbiorowa mądrość jest większa od waszej…
  Faktycznie rację miał Łysiak, że największym powtarzanym kłamastwem o historii, jest to ,że jest nauczycielką dziejów. Was niczego nie nauczył historia z kupowaniem licencji przez J.W.
  Po pierwsze – droga na skróty, nie zaprowadzi do fundamentu, pod solidną budowlę.
  Po drugiego – dla kogo piłkarze będą grać ?
  Chcecie zniszczyć ten klub. Spowodować odwrócenie się tych, którzy postawili na Polonię w ciężkiej chwili ? Żyjecie w złotej klatce nie słyszycie głosu trybun (Nie jestem członkiem WP!) Czy naprawdę sądzicie, że Gąbin, czy Radzionków to taka wielka różnica ? Że mecz z np, Niecieczą spowoduje większy dreszcz emocji i zwabi nowych kibiców ? W miejsce starych i wypróbowanych ? Dla mnie szokujące jest, że możecie być tak naiwni, bądź bezmyślni. Zero wyciągania wniosków, zero percepcji rzeczywistości, zero przewidywania konsekwencji.
  Owszem, spuszczenie Polonii do IV ligi było haniebne, tak jak haniebny jest system, który do tego dopuścił, a w którym wy jak widać, czujecie się jak ryby w wodzie – wstyd.
  I nie rozśmieszajcie mnie tym menago, czy innym noriakiassai. Każdy, kto czyta „ich” wpisy, wie, że to kilku (kilkunastu) najemnych hejterów, którzy w najlepszym wypadku, tylko tworzą pozory rzeczowej dyskusji. A cel maja jeden. Dezauowanie Polonii. I niestety takie głosy, jak wasze są muzyką dla ich uszu. Pomyślcie – ilu Polonistów zrazi ewentualne kupno licencji (nieważne, że w imię staroświeckich zasad). Ilu ? Jak ich zastąpić. Kiedy ? Czym zachęcić ?

  1. Ludzie co wam się ubzdurało, że upadek Polonii miał coś wspólnego z kupnem licencji groclinu?

   Jak by grajki nie sprzedali/oddali meczu z Miedzią to Polonia weszła by normalnie do Ekstraklasy. I co wtedy JW nie odwaliłby takiego numeru po 5 latach, jak mu się zabawa znudziła?

   Zapamiętajcie POLONIA UPADŁA BO MIAŁA NIEODPOWIEDZIALNEGO WŁAŚCICIELA!
   TO NIE MIAŁO NIC WSPÓLNEGO Z KUPNEM LICENCJI!

   Powolne człapanie do Ekstraklasy nie uchroni nas przed powtórką!

   Jeśli nie będzie awansu do III ligi, licencja to jedyne rozwiązanie. Ile karnetów sprzedacie znowu na IV ligę?

   Kto tu jest naiwny?????

 48. tak dymsza tak sądzę że derby z legią mecze z wisłą i lechem poprzedzone nawet meczami w gdyni , łodzi spowodują większe zainteresowanie, co do łysiaka to jest kapitalistą anty komunistą więc nie powołuj się na niego bo gwarantuję ci że byłby za zakupem licencji.

  Tacy jak ty chcą zniszczyć ten klub bo teraz 500 osób podnieca się 4 ligą za 2-3 sezony grania w 3 lidze pies z kulawą nogą nie będzie sie tym interesował, komuna upadła na szczęście nie sprawdza się nigdzie tym bardziej w biznesie a futbol jest biznesem jak chcesz zabawy to sobie stwórz osiedlową drużynę i graj z kolegami bez biletów , telewizji , handlu gadzetami i koszulkami

  Nie jestem żadnym najemnym hejterem człowieku, nie wietrz wszedzie teorii spiskowych jestem normalnym kibicem i mam takie zdanie ze nie lubie dziadostwa jak jest szansa uciec z dziadostwa to z niego uciekam i radze zawsze tak wszystkim których lubię bądź którym kibicuję, nie wymyślaj nie stworzonych histori od razu

 49. kupienie mistrzostwa, uczestnictwie w LM, miejsca w pucharach to korupcja natomiast kupno licencji odbywa się drogą oficjalną więc nie mylmy pojęć, to kupno i to kupno, nie popieram na tym etapie kupna czegokolwiek ale odczucia mam ambiwalentne czytając to „średniej jakości komentarze”

  1. Kupno licencji na ekstraklasę jest już niemożliwe. Dlaczego ? UDAR why ??? Nie jak i kiedy zmieniono przepisy, tylko wytłumacz CO powodowało ustawodawcą (PZPN). Błędy i wypaczenia?

 50. Kamikadze200
  Nie o Tobie piszę, jako najemnym hejterze, tylko tym menago, którego przywołano.
  Co do gwarancji „za Łysiaka” to jesteś po prostu śmieszny. Ja „gwarantuję”, że ten wyznawca Napoleona i przeiwnik zgniłych kompromisów zupełnie inne zdanie. No i jak to rozstrzygniesz?
  Zresztą kontekst użycia jego nazwiska był zupełnie inny.
  A co do reszty…
  Jeżeli powołujecie się na przepisy pozwalające na kupno licencji, to wykażcie trochę konsekwencji i uznajcie też przepisy, które pozwoliły Polonię spuścić w dół. Nie bądźcie jak rozlazłe baby, stosujące logikę Kalego. Albo dura lex sed lex, albo dupa. Jeszcze raz namawiam do przejścia się po trybunach i przekonania się , jak wasze poglądy rozmijają się z oczekiwaniami. Powtarzam pytanie; Skąd i w jakim czasie wytrzaśniecie nowych kibiców ? Będzie kolejna sprzedaż , bo biznes się nie opłaci ” kapitalisto” Kamikadze200. ( Jakże trafny nick.)

 51. czyli co po zakupie licencji wszyscy z dnia na dzień przestaną być Polonistami ?? Na jak długo na zawsze ?? wątpię, znajac siłę tłumu i większosci pokrzyczą sezon i wrócą, protesty przeciwko działaniom właścicieli w klubach są na całym świecie, są były i będą i w Polsce i na zachodzie, wszystkie te kluby grają i często odnoszą sukcesy i istnieją, przecież frekwencja na Polonii spadła o 50% po pierwszym sezonie gry w 4 lidze, nie widzicie tego , oczywiście y jestescie najbardziej wartosciową grupą kibiców a reszta nie spierdala hehe

 52. Każde słowo napisane tutaj przez zwolenników zakupu licencji utwierdza mnie w przekonaniu o tym, że jest to zaplanowana akcja zrobienia szamba z mózgu kibiców, mająca na celu zyskanie jak największej liczby sympatyków chorego pomysłu kombinatorów z popielatego stowarzyszenia.

  Akcja poprzedzona rozmowami z senatorem Kogutem o zakupie licencji Kolejarza Stróże. Akcja Popielarza i Engela, którzy w tym samym czasie bezczelnie kłamią w żywe oczy, że z Kogutem nie rozmawiają.

  Haniebna akcja propagandowa, charakterystyczna dla pijaru PO. Bo wy jesteście zdolni do największej podłości, byle wasze było na wierzchu. Ale nie łudźcie się, nic z tego nie będzie. Prosty, Polonijny lud jest o wiele, wiele inteligentniejszy, niż sadziliście i o wile mądrzejszy od was. Weszliście w gówno tymi kłamstwami, lekceważeniem kibiców i sondażu opublikowanego w Magazynie Czarnych Koszul, w którym poparcie dla Was oscyluje pomiędzy okrągłym zerem a granicą błędu statystycznego.

  I słusznie, poparcie dla zer powinno być bliskie zeru…

 53. Podsumowując: tylko własny, społecznościowy, kibicowski klub pozwoli nam zachować wartości Polonii, tradycję wolności, niepodległości, fair play, samoorganizacji, samopomocy.
  Twórzmy własny klub , jest nas 1000, za rok będzie 5000. Dlaczego – bo ta idea pociąga.
  Tych którym potrzebny jest car- pan – właściciel, zapraszam do innego klubu.
  MKS to nie Polonia to kurwoteka miejskiego układu. Ostrzegajcie wszystkich by nie dawali tam dzieci.

Dodaj komentarz