Pogrom przy Konwiktorskiej! Czarne Koszule na szczycie tabeli!

Po zwycięstwie nad ostatnim w tabeli Amatorem Maszewo, „Czarne Koszule” potwierdziły swoją dominację w IV lidze, pokonując tym razem zespół Korony Ostrołęka aż 8:0!

Zdecydowanie jednym z najjaśniejszych punktów drużyny Polonii okazał się być pomocnik Mateusz Gliński, który bardzo dobrze dyrygował grą w formacji ofensywnej, popisując się co i rusz sztuczkami technicznymi, ośmieszającymi graczy rywala. Już w 11 minucie ten zawodnik próbował zaskoczyć bramkarza Korony, lecz jego strzał głową po rzucie rożnym minął bramkę gospodarzy. W 23 min. kolejną próbę zdobycia bramki podjął strzałem z rzutu wolnego Adrian Ligienza, jednak piłkę na raty zdołał złapać bramkarz z Ostrołęki. Bramkę ostrołęczan trzykrotnie szturmował także bezskutecznie Mateusz Sołtys. W pierwszej połowie poloniści bezwzględnie dominowali na boisku, wykazując się o wiele mądrzejszą i dojrzalszą grą niż ich rywale z Ostrołęki. Swoją przewagę poloniści udokumentowali zdobyciem tzw. „bramki do szatni” przez Ligienzę dopiero w 45 min. Asystę przy bramce zanotował Sołtys.

Od początku drugiej połowy poloniści nabrali wiatru w żagle, zaciekle atakując bramkę ostrołęczan. W 48 min. pięknym rajdem popisał się Gliński, jednak piłkę odebrali mu obrońcy Korony. Chwilę później nie udało im się powstrzymać napastnika Polonii, Marcina Kruczyka, który w stuprocentowej sytuacji nie zawiódł, kierując piłkę wprost do bramki przeciwnika. Dosłownie minutę później bramkarz Korony musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki, po efektownym lobie z 30 m. Mateusza Glińskiego. W 52 min. kolejną sytuację miał Ligienza, jednak nie zdołał on wykorzystać podania Kruczyka z prawego skrzydła. 10 min. przepięknej urody trafieniem popisał się Mateusz Sołtys, strzelając zza pola karnego. W 65 min. strzałem z woleja stan prowadzenia podwyższył Dominik Lemanek. W 68 min. Marcin Kruczyk ponownie pokonał bramkarza gości, a asystę zaliczył Gliński. Kilka minut później Kruczyk znów okazał się być niezwykle skuteczny, wykorzystując głową dośrodkowanie Lemanka. Dzięki temu trafieniu młodemu zawodnikowi Polonii udało się skompletować hat-tricka w tym spotkaniu. W 86 min. wynik przypieczętował najskuteczniejszy strzelec „Czarnych Koszul”, Michał Strzałkowski, zdobywając bramkę głową po rzucie rożnym, wykonanym przez Glińskiego. W 90 min. szansy na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Mateusz Sołtys, strącając piłkę głową na słupek.

Dzięki tak efektownemu i skutecznemu zwycięstwu, poloniści pozostają na pozycji lidera tabeli IV ligi mazowieckiej, grupy północnej.

04.05.2014, Warszawa
Polonia Warszawa – Korona Ostrołęka 8:0 (1:0)
bramki: Adrian Ligienza 45, Marcin Kruczyk 48, 68 i 72, Mateusz Gliński 49, Mateusz Sołtys 62, Dominik Lemanek 65, Michał Strzałkowski 86

Polonia: Paweł Błesznowski – Adam Grzybowski Ż, Aleksander Fogler, Piotr Augustyniak, Dawid Klepczyński – Wojciech Antczak (63. Piotr Tyburski), Adrian Ligienza (77. Michał Strzałkowski) – Dominik Lemanek (77. Kacper Lachowicz), Mateusz Gliński, Mateusz Sołtys – Marcin Kruczyk (89. Patryk Strus)

Źródło: własne

Author: Diesel

2 thoughts on “Pogrom przy Konwiktorskiej! Czarne Koszule na szczycie tabeli!

1. Ta bramka do szatni powinna paść zdecydowanie wcześniej, tak jak i wcześniej powinien rozpocząć się mecz, jednak z poślizgiem acz efektownie drugie 45 minut chyba wiele zrekompensowało. Kolejny hattrick cieszy, to że nie jesteśmy uzależnieni od jednego napastnika też, fajnie że się rozstrzelali bo tak w tej lidze trzeba.
    Mam nadzieję że Strzałkowski zainkasował gol na przełamanie.