Lemanek po Raciążu. Piękny gest Ujka. Stokowiec zwolniony z Jagiellonii

Wywiadu dla „Przeglądu Sportowego” udzielił Dominik Lemanek. Pomocnik wrócił na Konwiktorską. Jesienią reprezentował barwy Mławianki (rywal naszego klubu w IV lidze). 

Dominik Lemanek
30.03.2014: Dominik Lemanek (fot. Daniel Es Foto)

Lemanek cieszy się ze współpracy z trenerem Piotrem Dziewickim. Czuje się dobrze fizycznie, dzięki czemu z łatwością wychodzą mu efektowne rajdy i dośrodkowania.

Pomocnik, który pamięta czasy Ekstraklasy pokusił się o ocenę Adenyi’ego Lekana, który w sobotę zdobył zwycięską bramkę. – Adeniyi często sprawia wrażenie takiego piłkarza nieokrzesanego, ma czasem problemy z ustawieniem w defensywie, ale jestem przekonany że z każdym meczem pod tym względem będzie lepiej. W ofensywie jego atuty są niezaprzeczalne. Jest bardzo silny fizycznie i ma dobrze ułożoną lewą nogę. W Polsce dobrych lewonożnych graczy jest bardzo mało, więc ktoś taki to skarb dla drużyny – powiedział dla „PS”. Dodał, że nieporadność Nigeryjczyka może być spowodowana tym, że słabo mówi po polsku i może mieć problemy z komunikacją z innymi zawodnikami.

„Leman” twierdzi, że Polonia trzyma kciuki za zawodnikiem Błękitnych, którzy w następnej kolejce będzie podejmował liderującego Buga.

Goście podziękowali za przyjęcie swoich zawodników. W niedzielę do klubu wysłana została wiadomość: – Jako przedstawiciel zawodników Błękitnych Raciąż, Szacunek za doping dla kibiców Polonii. Milo było schodzić przy brawach, nawet jako przegrani… Dzięki! – pisze strona oficjalna.

Mariusz Ujek w meczu w Raciążem pokazał się świetnie na boisku. Po zakończeniu meczu Ujek pokazał, że każdego kibica traktuje bardzo poważnie. Poniżej film, który obrazuje słowa trenera Dziewickiego o wkładzie byłego zawodnika GKS-u Bełchatów w budowę pozytywnej atmosfery na Konwiktorskiej:

Na koniec podsumowanie meczu, okiem rywali: Szkoda tej porażki, ale trzeba przyznać, że Polonia była lepszą drużyną i wygrała zasłużenie. Jednak Błękitni zagrali dobry mecz i z podniesioną głową opuszczali boisko. Ich postawę docenili kibice Polonii, którzy żegnali naszych piłkarzy brawami. Ciekawym obrazkiem była szalona radość graczy i sztabu Polonii. Porównując potencjał obu drużyn, stronę finansową i organizacyjną, to zwycięstwo Polonii było ich obowiązkiem i może dziwić tak szalona radość z minimalnego zwycięstwa. Obserwując z bliska organizację meczu, ilość zaangażowanych w to osób, całą otoczkę meczu, ilość kibiców itd. to widać jaka przepaść dzieli całą ligę i Polonię. Tym bardziej może dziwić to, że warszawianie wcale nie zdominowali rozgrywek. Zwycięstwo cieszy… Polonia rozprawiła się z jednym z bezpośrednich rywali w walce o awans. Dzięki niemu Raciążanie gorzkich żali po wizycie na Konwiktorskiej mogą już długo nie wylewać…

Michał Probierz został nowym trenerem Jagiellonii Białystok. Zastąpi na tym stanowisku Piotra Stokowca, który dzisiaj rozwiązał za porozumieniem stron swój kontrakt – poinformowała oficjalna strona białostockiego klubu.

„Gazeta Wyborcza” podała wyniki plebiscytu na sportowe wydarzenie marca. Aż 64 proc. głosów w plebiscycie zdobył pierwszy mecz Polonii u siebie na wiosnę z KS Łomianki. Trzecie miejsce (6 proc. i 37 głosów) zajęły koszykarskie derby w II lidze między Legią i Polonią. Obydwa kluby po raz pierwszy w historii trafiły na siebie w fazie-play off, a lepsza okazała się Legia, która awansowała do półfinału.

Źródło: własne / Polonia Warszawa / Przegląd Sportowy / Błękitni Raciąż / Jagiellonia Białystok / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

12 thoughts on “Lemanek po Raciążu. Piękny gest Ujka. Stokowiec zwolniony z Jagiellonii

 1. Stoke?….tak mógł być WIELKI, gdyby został nadal w Polonii. Dzięki (Polonii) został medialny, niezłe miejsce mimo wiatru (brak kasy)…..i słowa jakie ciągle mówił piłkarzą….że gra dla Poloni to….zaszczyt, honor bo….Polonia…..tak kasa mniej ważna…bo Polonia…itp. A sam jak postąpił?…jak była okazjia to…..szkoda słów ( i to w momencie jak decydowały się losy bycia Polonii).
  Mam nadzieje ze…..do Nas nie wróci z podkulonym ogonem.
  Marek Ujek?….widać że zawodowiec, świetne podejscie do gry, do kibiców…fajnie ze Go mamy:).

  1. Marku23 jak zwykle pieprzysz od rzeczy i nadal nie naprawiłeś klawiatury z zacinającą się kropką. Zastanów się nad takim prostym dylematem: czy jako ojciec rodziny masz prawo pracować charytatywnie, a odrzucać robotę za godziwą kasę? Myślę, że to pytanie retoryczne. Zastanów się też czy twoje czepialstwo w stosunku do Stokowca nie przybiera już postaci obsesji. Jeśli tak, to trzeba pomyśleć o leczeniu.
   I, tak już przy okazji, nie trafiłeś z imieniem Ujka.

 2. …tak Mariusz Ujek nie Marek, i za to przepraszam. Za kropki nie muszę………………:).
  Co do pieprzenia?…..może, i Ty nie rób tego. Stoke tylko ma rodzinę?. Obecnie co są dziś nie mają?. Co do trenerów, dużo ich mieliśmy, ale ten ostatni tylko takie słowa mówił…..w Jadze się poznali, nie dali mu szansy na ostatnie mecze ;)))) (ostatnie mecze u Nas)….myslałem ze gra Warszawiaka…a on już myslami był gdzie indziej (Białystok),i Ich modny strój już nosił:)))
  Tak nie lubię GO i kropka………Kiedyś GO szanowałem i to bardzo,bardzo….ale jak postąpił?…..jak ten kapitan co pierwszy do brzegu popłynoł……..

 3. Mareczku, jak by tu najdelikatniej (aby tylko Twojej młodzieńczej duszyczki nie zbrukać) dać Ci do zrozumienia, że pierdolisz farmazony jak ciężko potłuczony szalony pis Baskervillów. Poza tym byłeś jedynym który dał się wkręcić w tekst primaaprilisowy. A więc skorzystaj z b. celnej i samarytańskiej porady Hormizdasa i zacznij leczyć się na nogi. Nie dziękuj.

 4. marek23 spoko, nie musisz myśleć zgodnie z duchem partii pamiętaj że oni jeszcze niedawno klaskali zwieraczami JW a potem IK, Ryży miszcz hasta la vista.
  Film z Ujkiem to komedia akurat „przypadkowo” osobisty dokumentalista Ujka wszystko sfilmował :facepalm: żenua po prostu trzeba było dla równowagi poprawić wizerunek po chamskim wejściu Mariusza w bramkarza Błękitnych i tyle..stawiam na komedianta drygalskiego jako autora pomysłu.

 5. ……….. nie mam UDARU, i dobrze pamiętam. Jedyny trener za czasów JW to nie Stokie?…wiem nie był tym pierwszym, ale ciągle tym drugim (kasa ciągła niezła).
  …… też pamiętam (nie mam UDARU) że wymagał 120 % walki na boisku(bez kasy) bo?….to dla Polonii (wyjątkowego klubu) inaczej nie można. A jak już wiedział że żaden sponsor nowy nie będzie to……..pokazał sam że za darmo to już NIE. Kiedyś jak był sam piłkarzem w Polonii jak nie było kasy to jeden z pierwszych to…….( ale to już inna Bajka). „Jakiś” (można sprawdzić) piłkarz gdy to mu powiedział, to natychmiast został usunięty jako BUNTOWNIK. Jesienią Stokie co mówił? ( nie mam UDARU i dobrze pamiętam) że Polonia powinna być na pierwszym miejscu. Jak mógł to mówić, jakim prawem?….mógł zostać a nie krytykować co z Nami zostali :sztandar: .
  Co do rodzin?…Nasz obecny sztab ich nie ma? że jest z Nami?:))
  ……..a ten wynik Jagi w Poznaniu 6-1 to nie potknięcie tylko granie na ….(nie mam UDARU i tego nie mogę napisać).

 6. Tak, oczywiście, nas obecny sztab dostał masę propozycji z ekstraklasy, ale wszystkie odrzucił i głodzi swe rodziny dla Polonii. Tylko Stoki się wyłamał i przyjął ofertę Jagi 😀 Marku23, jesteś Mistrzem! 🙂

 7. hehe gość dostaje propozycje z ekstrklasy i według marka powinien z niej zrezygnować , cofnąć się w rozwoju i kopać sie po głowach w 5 lidze, podobnie powinni zrobić również piłkarze ?? Chyba nawet piłkarze bardziej bo są młodzi, zawsze będą mogli zostać trenerami, strasznie jesteś naiwny motywanie piłkarzy przed konkretnym meczem traktujesz jako ideologię życiową ??

Dodaj komentarz