Kadra zamknięta. Olczak o klubie. Relacja SMS z Wyszkowa

Strona oficjalna poinformowała, że Polonia zamknęła dziś okienko transferowe. Pozyskano Piotra Augustyniaka i Tony’ego Uzomę Chukwuemekę. Formalnie rozwiązano kontrakt z Nazarem Litunem. 

Chukwuemeka, który wcześniej zaczął trenować z zespołem, w Nigerii mieszkał na jednej ulicy i chodził do szkoły z Martinsem Ekwueme, piłkarzem który w Polonii debiutował w ekstraklasie. – Opowiadał mi o Polonii, dużo wcześniej zanim tu się pojawiłem wiedziałem, co to za klub – opowiada stoper.

Piotr Augustyniak
Piotr Augustyniak (fot. Jakub Chojecki / polonia.waw.pl)

Augustyniak bardziej lubował się do tej pory w zespole naszego lokalnego rywala. Według sztabu jest to zawodnik z wielkim potencjałem, który może w futbolu osiągnąć wiele.

Do drużyny zimą poza wspomnianą dwójką dołączyli: Gerard Boruń, Maksymilian Brzosko, Mateusz Gliński, Adam Grzybowski, Dawid Klepczyński, Bartosz Kozakiewicz, Adeinyi Lekan, Dominik Lemanek, Adrian Ligienza, Mateusz Sołtys Mariusz Ujek.

W „Gazecie Wyborczej” możemy przeczytać wywiad z Pawełem Olczakiem. Dyrektor klubu jest bardzo zadowolony z wzmocnień. – W zasadzie większość zawodników, których chcieliśmy pozyskać, podpisało kontrakty z Polonią. Może poza dwoma piłkarzami o głośnych nazwiskach, porównywalnych do Mariusza Ujka, ale w tym przypadku zdecydowały względy finansowe – zdradza.

Olczak opowiada również o budowie klubu. – Pracujemy z polonijną społecznością nad rozwojem klubu. Powstaje projekt, w którym wiodącą rolę w tym, jak będzie funkcjonował klub, będą odgrywali kibice „Czarnych Koszul”. Oczywiście osoby decyzyjne będą rozliczane z działań, ale wszystkie pozytywne rzeczy wokół klubu dzieją się z powodu zaangażowania fanów. Z kolei piłkarze otrzymują wszystkie pensje na czas. Drużyna rozpocznie rundę wiosenną bez żadnych zaległości. Od dawna nie pamiętam w Polonii takiej sytuacji – mówi w „Wyborczej”.

Były bramkarz Polonii nie wyobraża sobie braku awansu do III ligi. Jednak siłę zespołu pokaże dopiero mecz z Bugiem Wyszków.

 Zachęcamy kibiców Polonii do zamówienia relacji SMS z wyjazdowego meczu piłkarzy Czarnych Koszul z Bugiem Wyszków (sobota, godz. 14.00). Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę. Serwis dostępny jest w dwóch taryfach:

  • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii z Wyszkowem, wyślij SMS o treści MECZ.1503 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
  • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii z Wyszkowem , wyślij SMS o treści MECZ. 1503 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.
Źródło: własne / Polonia Warszawa / Gazeta Wyborcza / Emeriten Gang

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Kadra zamknięta. Olczak o klubie. Relacja SMS z Wyszkowa

Dodaj komentarz