Przygotowania Bugu na przyjazd Polonii. Kibice Łomianek nie stawią się?

Dzisiejsza „Gazeta Wyborcza” opisuje sytuację przed najbliższymi spotkaniami „Czarnych Koszul” z Bugiem Wyszków i KS Łomianki.

Robimy wszystko, by na stadionie było bezpiecznie. Impreza nie ma statusu masowej, ale organizujemy ją tak, jakby miała. Na trybunach będzie 800 osób. Listy z danymi osobowymi we wtorek zostaną poddane weryfikacji przez policję. Ale jeśli tysiąc osób zgromadzi się poza stadionem, może być problem – mówi prezes Bugu Wyszków Dariusz Andrzejewski przed meczem z Polonią.

Kibice Polonii w Łomiankach (fot. MJPhoto)
Kibice Polonii w Łomiankach (fot. MJPhoto)

Sobotni mecz, który będzie istotny z punktu widzenia układu czołówki tabeli, wzbudza spore obawy o bezpieczeństwo. – Największym problemem jest duża liczba chętnych na przyjazd do Wyszkowa nie na mecz, ale przy jego okazji – mówi „GW” prezes Bugu. – Policja ma informacje, że do miasta chcą przyjechać dwie grupy – kibiców Polonii i szeroko rozumianych kibiców Legii. A wiadomo, że w podwarszawskich miejscowościach zdecydowana większość sprzyja temu drugiemu klubowi.

Andrzejewski wspomina w artykule o sporej liczbie fanów z Konwiktorskiej, która wybiera się do Wyszkowa. – Ewentualność starć kibiców niestety istnieje. 500 osób z Polonii złożyło wniosek o przeprowadzenie polonijnej manifestacji poza stadionem, mogą przyjechać też kibice Legii. Mi jednak bardzo zależy, żeby ten mecz był tylko świętem sportowym. To nie są igrzyska kibiców, tylko mecz ligi piłkarskiej. I to czwartej. A ewentualna konfrontacja dwóch grup poza stadionem może być zagrożeniem dla całego miasta.

Według informacji urzędu miasta na razie nie została wydana zgoda na przeprowadzenie wspomnianej manifestacji. Bug w ramach przygotowań wprowadził bilety imienne. Policja sprawdza czy na liście osób (wyprzedano wszystkie wejściówki) ludzi z zakazami stadionowymi.

„Gazeta” pisze o tym jak będzie wyglądało spotkanie z Łomiankami. – Jesteśmy przygotowani na to spotkanie, w związku z tym, że spotkanie z Łomiankami uznano za mecz podwyższonego ryzyka, na stadionie będzie większa ochrona – mówi Adam Drygalski z Polonii. – Klub z Łomianek nie wystąpił z wnioskiem o przyznanie biletów dla grupy swoich kibiców, więc na stadionie nie spodziewamy się nikogo innego poza fanami Polonii – dodaje.

Były napastnik Polonii Mariusz Sawa został doradcą zarządu Motoru Lublin ds. sportowych. Do jego obowiązków należeć będzie m.in. doradzanie i pomoc władzom klubu w zakresie polityki transferowej, kontraktów i skautingu. Były trener Motoru będzie również współpracował z powołaną w ubiegłym roku Akademią Piłkarską przy szkoleniu młodzieży. Michał Gliwa zadebiutował w rumuńskim Pandurii Târgu Jiu. Zespół Polaka przegrał 0-2 (0-0) na wyjeździe z Astrą Giurgiu w meczu 22. kolejki rumuńskiej ekstraklasy. 25-letni bramkarz rozegrał całe spotkanie. Sebastian Olszar został piłkarzem Floty Świnoujście. Z pierwszoligowcem podpisał kontrakt do końca roku.

Źródło: własne / Flota Świnoujście / Gazeta Wyborcza / Motor Lublin / 90minut.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz