Tronina: Czas by zacząć działać!

Szef Maratonu Warszawskiego, Marek Tronina – najskuteczniejszy Polski manager sportowy w liście do wszystkich Polonistów: 

Marek Tronina
Marek Tronina (fot. wbiegu24.pl)

Szanowni Państwo

W dniu dzisiejszym otrzymałem od zarządów MKS „Polonia Warszawa” i Stowarzyszenia „Wielka Polonia” pełnomocnictwo do wdrożenia zmian opisanych w liście intencyjnym obu stron podpisanym w dniu 23 stycznia. Ponieważ w związku z tym czeka nas wszystkich sporo wspólnej pracy to chciałbym krótko się przedstawić.

Nazywam się Marek Tronina, jestem kibicem Polonii, zawodowo zajmuję się organizacją sportu i dziennikarstwem. Od 12 lat jestem dyrektorem Maratonu Warszawskiego. Mam spore doświadczenie w zarządzaniu, fund-raisingu i marketingu. Z wykształcenia jestem dziennikarzem, co pomaga mi w prowadzeniu miesięcznika BIEGANIE, którego jestem redaktorem naczelnym, a przede wszystkim – założycielem. Kilka lat pracowałem w telewizji i przez kolejnych kilka w Polskim Radiu. Byłem komentatorem telewizyjnym (zapasy i judo) na igrzyskach olimpijskich w Atlancie i w Atenach. Rolę polonijnego pełnomocnika pełnię społecznie.

Tak się złożyło, że pewnego dnia kilka miesięcy temu zostałem poproszony przez przedstawicieli MKS o pomoc w działaniach marketingowych sekcji seniorskiej. Stworzona przeze mnie wizja tego, jak należy zabrać się za przywracanie wielkości Polonii została zaaprobowana; okazało się też, że jest ona bardzo podobna do tego, jak widzi przyszłość Polonii Stowarzyszenie WP. W efekcie – strony uznały, że moja osoba może być przydatna w procesie profesjonalizacji klubu.

Jutro początek nowego miesiąca – idealny czas by zacząć działać. Czeka nas wiele pracy. Nas – bo uważam, że każdy kto czuje się Polonistą, powinien się do tego wspólnego wysiłku przyłączyć. To nie jest zadanie ani dla jednej osoby, ani nawet dla dziesięciu. Miejsce przy wiosłach znajdzie się dla każdego chętnego; rzecz w tym, żeby wszyscy wiosłowali w tym samym kierunku. Postaram się go pomóc wyznaczać.

Podjęte zostały już pierwsze decyzje operacyjne. Po pierwsze – powołany został sztab koordynacyjny, w skład którego wchodzą Adam Drygalski z MKS, Krzysztof Górniak z WP oraz niżej podpisany. Zadaniem sztabu będzie wspólne czuwanie nad właściwym przepływem informacji w ramach obu podmiotów. Po drugie – zostanie powołany zespół ekspertów Polonii, do udziału w którym zaprosimy osoby, które mają wiedzę i doświadczenie we wszystkich tych obszarach, o które musimy zadbać. Marketing, komunikacja, relacje urzędowe, itd. Chcemy, aby grono to służyło radą, pomocą i sugestiami w sprawach, które będą tego wymagały. Po trzecie – od poniedziałku zaczniemy tworzyć strukturę wewnętrzną, która będzie w uproszczeniu odzwierciedlać docelową strukturę zarządzania profesjonalnym klubem sportowym. Poszczególnymi elementami w tej strukturze będą kierować wybrane przez nas osoby, które z kolei będą wspólnie tworzyć sztab organizacyjny przy pełnomocniku.

Na początek – to tyle. Chcę jeszcze dodać, że już teraz każdy z Was może zacząć zastanawiać się nad tym, jaki może być jego wkład w budowę wspólnej Polonii marzeń. Bądźcie gotowi bo pracy na pewno nie zabraknie.

Pozdrawiam serdecznie,
Marek Tronina

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Tronina: Czas by zacząć działać!

Dodaj komentarz