Kosmalski odszedł z Polonii!

Poloniści przygotowują się do rozpoczęcia rozgrywek rundy wiosennej. Zespół wzmocniło dwóch zawodników Dominik Lemanek i Mariusz Ujek.

Jacek Kosmalski
Jacek Kosmalski (fot. Tadeusz Janiec / dumastolicy.pl)

Znacznie więcej osób opuszcza Polonię. Po szóstce, która opuściła zespół tuż po zakończeniu rundy jesiennej żegnamy teraz Macieja Biernackiego, José Álvareza Hayę oraz Jacka Kosmalskiego.

Najbardziej doświadczony piłkarz Polonii o swoim odejściu powiedział na stronie oficjalnej. – Zdecydowały wyłącznie sprawy osobiste.

Z kolei Haya dostał propozycję od jednego z klubów z II ligi polskiej. W grę wchodzi również powrót do Hiszpanii. Zabiega o niego jeden z tamtejszych III-ligowców. Biernacki przegrał z kontuzją, która uniemożliwiła mu grę jesienią! Naszemu kapitanowi oraz pozostałej dwójce dziękujemy!

Największym problemem „Czarnych Koszul” jest z obsada lewej strony obrony. Po odejściu Jacka Karbowniaka w zespole jest vacat. Odejście Biernackiego i Hayi oznacza, że jedynym kreatywnym zawodnikiem w środku pola będzie Wojciech Antczak. Z tego co ustaliliśmy znalezienie następców będzie priorytet dla sztabu szkoleniowego Polonii.

Źródło: własne / Polonia Warszawa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

15 thoughts on “Kosmalski odszedł z Polonii!

 1. sorry, ale zaczyna to wyglądać tragicznie 🙁 . Doszło 5 (w tym trzech juniorów), odeszło 9! Jacek ma swoje lata i trzeba mu tylko dziękować za to, że był z nami w najtrudniejszym dla nas okresie. Szkoda Maćka. A Hiszpan? Wygląda na to, że został podciągnięty fizycznie i kondycyjnie u nas, a teraz poszedł tam gdzie siano…. Nawet go nie zobaczyłem w żadnym meczu.
  Potwierdza się więc – decyduje KASA! Sezon za pasem, a my mamy dziury w składzie – i to nie brak rezerw, ale brak ludzi do wyjściowej 11tki! Na środku pozostaje tylko Wojtek Antczak – a co będzie jak, odpukać, coś mu się przydarzy? Strach myśleć.

 2. Jose Alvarez został właśnie wy’ebany z ekipy zanim do niej na dobre dołączył, po tym jak przez niemal pół roku opłacał sobie sam mieszkanie i koszty życia w Warszawie + bilety do Hiszpanii i z powrotem w okresie świąt, bazując na najpierw prywatnej a później publicznej (konferencja prasowa po rundzie jesiennej) obietnicy Dziewickiego, że zostaje w Polonii. Wszelkie info, że „odszedł bo ma inne propozycje” to pier$%lenie wyssane z palca. Inne propozycje pewnie się pojawią, ale póki co nie było o tym mowy – chłopak chciał grać dla nas, o czym najlepiej świadczą jego wcześniejsze działania.

  Cóż, najwyraźniej trzeba zrobić miejsce dla Ochmana…

  Żenujące. Nie o taką Polonię walczyłem.

  Wiadomość od Jose:

  I like Polonia and the fans are great, but the club is not working in good way. If it wasn’t Polonia I would never think to play on 5th level in Poland […]. But look – I make my effort for the club (paying 500 euros per month for living here) during last four months believing what they said and they reward me by cheating me. Incredible! For me the problem is not about football […] the problem is about the words and the people.

  To jakie były te wartości wokół których chcemy budować nasz klub?

 3. Jeszcze przecież na spotkaniu z kibicami trenerzy mówili o nadziejach w nim pokładanych, o tym, że tylko papiery załatwi i rusza z kopyta… a sam Alvarez kilka dni temu na FB pisał, że wraca, że Polonia…
  Żeby jeszcze Nazar nie zniknął…

  1. Moment, cholera, jak to nie można napisać.
   To znaczy ze naprawdę jest tak źle z zarządzaniem drużyną? Że się nie różni sytuacja od JW. Czy że jest jednak jakieś 3 dno tłumaczące to zawirowanie.
   Panowie (Poeta, otma) napiszcie coś więcej proszę, bo będziemy wszyscy mieli styczeń spierdzielony…

 4. Rozmawiałam z Jose, nie chcę prywatnych rozmów przenosić ale poprosiłam go, żeby napisał cos na kształt swojego oświadczenia, swojego stanowiska, żeby każdy mógł się z tym zapoznać.
  To by – tak myslę – rozwiało szereg wątpliwości. A przynajmniej dałoby wgląd jak to wygląda z drugiej strony….
  Przepraszam jesli zabrzmiało to tak, że coś chcę ukrywać. Po prostu nie zostałam upoważniona przez Jose do relacjonowania prywatnej rozmowy.

 5. Dzięki otma,
  Czy jest jakieś stanowisko Klubu? Cos choćby półoficjalnego?
  Poeta zacytował prywatny mail Jose, czy wiem na czym polegało „cheating” o którym on pisze? Powiedzieli mu że go nie chcą?

  Sorry ze tak dopytuję, ale przyznam że jest to pierwsza, od poczatku nowej Polonii, sytuacja, że zacząłem się stresować, ze coś może być nie tak. Mam nadzieję, ze wszyscy tu panikujemy trochę na wyrost i że jest jakieś wytłumaczenie.
  No ale ten cały Jose miał właśnie prowadzić drużynę, miał sprawić, ze napastnicy mieliby dogrywane piłki. Pamiętam co Emil Kot mówił na spotkaniu. I co?

 6. Na forum Emil przyznał się do błędu. Że stawianie na niego nei było właściwe bo źle wypadł na sparingu. Ale jednocześnie ktoś napisał, że:
  – Jose byl wtedy chory
  – trudno oceniać kogośc po 40 minutach gry…
  Na razie oficjalne stanowisko klubu sie nie pojawiło.
  Szkoda. Bo jak widać, wszystko bierzemy bardzo emocjonalnie, przejmujemy się a brak konkretów bierzemy za złą monętę. W takiej sytuacji nawet krótki komunikat (jak w przypadku info o kupnie klubu przez Włocha) mógłby bardzop pomóc. Teraz wymyślamy swoje teorie, zaczynają się plotki a to nic dobrego….

  Poeta zacytował prywatny mail Jose, czy wiem na czym polegało „cheating” o którym on pisze? Powiedzieli mu że go nie chcą?

  Sam sobie odpowiedziałeś….

 7. Nie ukrywam, myślałam, że w drugiej połowie stycznia już będzie ułożony skład, bez niespodzianek, że ktoś odchodzi itp., że już będą się zgrywać z nowymi i trenować (bo musimy z Bugiem wygrać!)…
  Z drugiej strony ważny jest mądry dobór ludzi, więc może więcej czasu potrzeba… Patrząc na nowe komunikaty widać, że cały czas coś się dzieje. Nie panikujmy. Wierzę w sztab.
  :sztandar:

 8. Dziwne to wszystko.Dlaczego Kosmal i Hiszpan odeszli dopiero teraz a nie w listopadzie po zakończeniu jesieni ? Byłoby więcej czasu na szukanie następców.Jeżeli jest problem z lewym obrońcą to dlaczego pogoniony został chcący grać u nas Karbowniak ?

Dodaj komentarz