Przed meczem z Wisłą II. Lachowicz o ostatniej konfrontacji

Już w najbliższą niedzielę poloniści rozegrają swój ostatni mecz w roku 2013. Rywalem zespołu „Czarnych Koszul” będą rezerwy Wisły Płock. Nasi przeciwnicy traktują mecz z Polonią bardzo prestiżowo, dlatego rozegrany będzie na głównym boisku „Nafciarzy”. 

W poprzedniej rundzie na Konwiktorskiej przeciw Polonii wystąpiło aż ośmiu graczy z pierwszej drużyny Wisły. „Czarne Koszule” poniosły pierwszą, zasłużoną porażkę w sezonie, choć po nieco przypadkowej bramce gości. Wtedy mecz odbywał się w środę, co dało trenerowi płocczan większe pole manewru przy dobieraniu piłkarzy z pierwszego składu. W niedzielę ten wybór będzie ograniczony, ale zanosi się na to, że zagra mający za sobą występy w ekstraklasie bramkarz Szymon Kiełpin, a być może również Bartłomiej Grzelak. – Nie ma co liczyć na taryfę ulgową, ale wiem ze swojego doświadczenia, że niektórzy zawodnicy z pierwszej drużyny traktują mecz w rezerwach jak zesłanie – mówi dla „Gazety Wyborczej” trener Polonii Piotr Dziewicki. Jeśli chodzi o sytuację kadrową zespołu, to zagrożony jest występ Damiana Maleszyka (uraz). Nikt nie pauzuje za kartki, dalej kontuzjowany jest Michał Dudek.

Kacper Lachowicz
Kacper Lachowicz (fot. poloniawarszawa.com)

Wywiadu dla portalu oficjalnego udzielił Kacper Lachowicz. Obrońca twierdzi, że kryzys w zespole Polonii został zażegnany i piłkarze chcą wygrać po raz ostatni w tej rundzie. – Teraz przed nami ciężki wyjazd do Płocka i uważam, że jeśli podejdziemy do tego meczu z wielką determinacją to zgarniemy pełną pule i w dobrych humorach przepracujemy zimowy okres przygotowawczy – mówi Lachowicz.

Młody obrońca chwali naszych kibiców, którzy w jego odczuciu bardzo pomagają zawodnikom na boisku.

Lachowicz odniósł się także do tego, że z pierwszym zespołem będą trenować juniorzy z najstarszego rocznika Polonii. – Sam mam dopiero 18 lat i doskonale wiem jak ciężko wchodzi się w wiek seniora. Gra jest zdecydowanie bardziej fizyczna. Jesteśmy bardzo młodym zespołem i myślę, że przybycie kolejnych zawodników z akademii doda nam tylko polotu i fantazji oraz wzmocni i tak zaciętą rywalizację na treningach.

Zachęcamy kibiców Polonii do zamówienia relacji SMS z wyjazdowego meczu piłkarzy „Czarnych Koszul” z Wisłą II Płock. (niedziela, godz. 12.00). Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę. Serwis dostępny jest w dwóch taryfach:

  • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii w Płocku, wyślij SMS o treści MECZ.1711 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
  • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii w Płocku, wyślij SMS o treści MECZ.1711 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.
Źródło: własne / Emeriten Gang / Gazeta Wyborcza / Polonia Warszawa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Przed meczem z Wisłą II. Lachowicz o ostatniej konfrontacji

Dodaj komentarz