Dziewicki sięga po juniorów Libicha. Krajobraz po Wojciechowskim

Czterech juniorów rozpocznie w piątek treningi z pierwszą drużyną Polonii. – Zobaczymy, może kogoś weźmiemy na mecz w Płocku – zapowiada w „Gazecie Wyborczej” trener Piotr Dziewicki

Nominacje do kadry seniorów otrzymali: obrońcy Gerard Boruń i Adrian Zawadka, skrzydłowy Filip Kowalczyk oraz napastnik Konrad Wojtkielewicz. – Możliwe, że jeszcze dowołam jednego obrońcę, jeśli okaże się, że uraz Damiana Maleszyka jest poważniejszy – mówi szkoleniowiec „Czarnych Koszul”.

Kowalczyk to 17-letni pomocnik. Zdobył on z Polonią brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych, otrzymał też powołanie do kadry Polski U-18. W meczu z Czechami (1:1) wpisał się na listę strzelców. Zawadka i Boruń to dwaj środkowi obrońcy. Pierwszy z nich ma za sobą epizod w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy w barwach Polonii. Wojtkielewicz występuje zaś jako napastnik albo jako ofensywny pomocnik.

Michał Libich
Michał Libich (fot. Tadeusz Janiec)

Dziewicki chciał również sprawdzić w drużynie podstawowego zawodnika z ataku juniorów „Czarnych Koszul” Konrada Cichowskiego. Ale strzelec 11 goli w CLJ w niedawnym meczu z Legią doznał kontuzji.

Gracze ze szkółki piłkarskiej Polonii zostali zaproszeni na treningi seniorskiej drużyny nie pierwszy raz. Część z nich zagrała nawet w meczu Pucharu Polski z Józefovią, a regularnie trenuje już z czwartoligowym zespołem 16-letni bramkarz, reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej Michał Brudnicki.

Do tej pory jednak obowiązywała cicha umowa między trenerami juniorów Michałem Libichem i seniorów Piotrem Dziewickim, że każdy z nich walczy o pierwsze miejsce w swoich ligach bez podbierania sobie zawodników.

Portal Weszło! bierze pod lupę byłych graczy Polonii, których do naszego klubu ściągał prezes Józef Wojciechowski. Dzieli ich na trzy grupy: tych, którym wyszło, radzą sobie dobrze oraz tych, którzy odchodząc z Konwiktorskiej zawiedli.

Sukces po odejściu z „Czarnych Koszul” święcą Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulübü, Turcja), Tomasz Brzyski i Tomasz Jodłowiec (Legia), Łukasz Teodorczyk (Lech Poznań), Adam Kokoszka (Śląsk Wrocław). Przeciętnie radzą sobie gracze Zagłębia Lubin: Đorđe ČotraMichał GliwaRóbert JežŁukasz Piątek i Miłosz Przybecki. Przegranymi według Weszło są gracze Ruchu Chorzów. Źle idzie Marcinowi BaszczyńskemuMaciejowi Sadlokowi i Pavelowi Šultesowi.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Weszło!

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Dziewicki sięga po juniorów Libicha. Krajobraz po Wojciechowskim

Dodaj komentarz