„Czarne Koszule” nowym liderem!

W zapowiadającym się ciekawie hicie 11. kolejki IV ligi, zajmująca dotychczas drugie miejsce w tabeli grupy północnej Mławianka Mława, podejmowała trzecią MKS Polonię Warszawa. Na stadionie w Mławie z pewnością nie zabrakło emocji, a sam mecz zakończył się szóstym zwycięstwem z rzędu ekipy Piotra Dziewickiego.

Spotkanie z wiceliderem tabeli zapowiadało ciężki bój dla piłkarzy „Czarnych Koszul”. Jednak, jak mówi stare przysłowie: „Nie taki diabeł straszny jak go malują”. Już w 5 min. wynik spotkania otworzył Jacek Karbowniak. Obrońca Polonii bezlitośnie wykorzystał koszmarny błąd obrońców Mławy po stałym fragmencie gry dla polonistów i strzałem z dystansu posłał piłkę wprost do bramki gospodarzy. Warto dodać, że na początku spotkania efektowną przewrotką popisał się młody Danilo Rađenović, jednak jego strzał okazał się niecelny. W pierwszej połowie swojej szansy na wyrównanie nie wykorzystali gracze z Mławy, kiedy to piłka po rzucie wolnym wykonywanym przez gracza gospodarzy, trafiła tylko w słupek.

Po przerwie poloniści zaczęli z wysokiego „C”. W 52 min. strzałem z dystansu rezultat meczu podwyższył bardzo dobrze grający Wojciech Antczak. Z kolei, w 70 min. spotkania Rađenović wykorzystał podanie wzdłuż linii bramkowej od Michała Strzałkowskiego i dokonał formalności, umieszczając piłkę w siatce. Wynik spotkania mógł być jeszcze wyższy, ale piłka po strzale Piotra Tyburskiego wylądowała tylko na poprzeczce.

Obie drużyny były skoncentrowane na walce w środku pola i grze z kontrataku, czego wyrazem była liczba żółtych kartek pokazanych przez arbitra z Płocka. Nie obyło się także bez kontrowersji sędziowskich. W 28 min. gospodarze domagali się rzutu karnego po faulu na Chmielewskim, jednak sędzia nie wskazał „na wapno”. Tym samym Polonia w pełni zasłużenie wywiozła z Mławy kolejne 3 punkty, po efektownej wygranej aż 3:0. Taki rezultat powoduje, że nowym liderem w tabeli IV ligi zostają gracze z Konwiktorskiej. Miejmy nadzieję, że zwycięska passa nadal będzie sprzyjać polonistom.

28.09.2013 – Mława
Mławianka Mława – Polonia Warszawa 0:3 (0:1)
bramki: Jacek Karbowniak 5, Wojciech Antczak 52, Danilo Rađenović 70

Polonia: Paweł Błesznowski – Damian Maleszyk, Daniel Grala, Aleksander Fogler Ż, Jacek Karbowniak – Patryk Strus (82. Marcin Kur), Wojciech Antczak Ż (71. Kacper Lachowicz), Piotr Tyburski, Nazar Litun Ż – Michał Strzałkowski, Danilo Rađenović (73. Rafał Linka)

Źródło: własne

Author: Diesel

5 thoughts on “„Czarne Koszule” nowym liderem!

  1. Ten wynik? 3-0 dla Nas?…fajny:), myślę ze też ,i dlatego ze w ostatnim (Czarnymi Wegrów )nie był z byt lekko i…nie siedli na laurach:)…tak cięzka praca (treningi) i są efekty:). Brawo za walkę i zero do tyłu…i te trzy kolejne bramy:)
    Dziś Strzałkowski moze powiedzieć jak kiedyś Smolarek…ze samo przebywanienie jest ważne bo z ciąga uwagę na siebie, a inni walą bramy:).

Dodaj komentarz