Strzałkowski, Dudek, Kur i Grala pod lupą dziennikarzy

„Gazeta Wyborcza” przed meczem z Koroną Ostrołęka przygląda się znów najskuteczniejszemu napastnikowi warszawskiej Polonii Michałowi Strzałkowskiemu. Były zawodnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki ma już na swoim koncie 6 goli (7 licząc bramkę z Łomianek). 

Michał Strzałkowski
Michał Strzałkowski (fot. Zbigniew Luchciński / poloniawarszawa.com)

Oszczędzaliśmy go i to był pierwszy powód zmiany po pierwszej połowie. Zaraz gramy kolejny ważny mecz i nie chcieliśmy go przemęczać. Ale poza tym Michał sam poprosił nas o zejście, bo został uderzony przez przeciwnika i czuł się nie najlepiej – tłumaczy trener Polonii Piotr Dziewicki.

Tekst o odradzających się „Czarnych Koszulach” publikuje „Fakt”. Możemy w nim przeczytać skrót wydarzeń z ostatnich kilku miesięcy, czyli od castingów, poprzez frekwencję na pierwszych spotkaniach, aż po pozyskanie Skoku Wołomin…

Ciekawiej jest w „Super Expressie”, który przybliża w kilku słowach historię trzech młodych zawodników klubu z Konwiktorskiej. Model, właściciel hurtowni tkanin i student – tymi nietypowymi zajęciami parają się nowi piłkarze IV-ligowej Polonii Warszawa.

Jak się raz wejdzie na stadion Polonii i poczuje się ten klimat, to człowiek chce tu zostać – podkreśla w „SE” Michał Dudek, bramkarz Polonii. Grał 4 lata w juniorach „Czarnych Koszul”, potem występował w innych zespołach (m.in. Pogoń Grodzisk Mazowiecki), ale koniecznie chciał wrócić do ukochanego klubu. Zgłosił się na przedsezonowy casting, a teraz gra w każdym meczu i jest jedną z wyróżniających się postaci w Polonii. Nie tylko w bramce radzi sobie doskonale – od ponad roku jest… fotomodelem! W przerwie zimowej możliwe, że wybiegnie podczas pokazów w Mediolanie.

Marcin Kur
Marcin Kur (fot. Kwikster / dumastolicy.pl)

Ciekawą postacią w Polonii jest też skrzydłowy Marcin Kur, który na co dzień prowadzi firmę zajmującą się importem tkanin i podszewek. – To wszystko spadło na mnie niespodziewanie rok temu, kiedy zmarł mój tata. Zawiesiłem przygodę z piłką, by wdrożyć się w prowadzenie firmy. Wszystko sobie poukładałem i uznałem, że jestem w stanie łączyć treningi z pracą – tłumaczy Kur, który od początku zaskarbił sobie sympatię warszawskich kibiców, po tym jak przekazał im materiał na oprawy.

Ze stereotypem piłkarza-głupka dzielnie walczy Daniel Grala. Młody defensor studiuje dziennie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego dwa kierunki: doradztwo zawodowe i personalne (3. rok) oraz bezpieczeństwo wewnętrzne (2. rok). – Wiem, które zajęcia mogę odpuścić, by w tym czasie trenować – śmieje się. To dla niego intensywny rok – nie dość, że dostał angaż w Polonii, to w czerwcu czeka go obrona pracy licencjackiej. Jej temat to „Bezrobocie współczesnym problemem absolwentów szkół wyższych”.

Zachęcamy kibiców Polonii do zamówienia relacji SMS z wyjazdowego meczu piłkarzy Czarnych Koszul z Koroną Ostrołęka. (środa, godz. 16.30). Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę. Serwis dostępny jest w dwóch taryfach:

  • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii w Ostrołęce, wyślij SMS o treści MECZ.1809 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
  • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii w Ostrołęce, wyślij SMS o treści MECZ.1809 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.

Relacja będzie miała charakter testowy, dlatego mogą wystąpić opóźnienia w wysyłaniu sms-ów. Z góry przepraszamy. Więcej tutaj (klik).

Jacek Zieliński przestał być trenerem Ruchu Chorzów. Szkoleniowiec podał się do dymisji po porażce z Jagiellonią Białystok 0-6.

Źródło: własne / Emeriten Gang / Gazeta Wyborcza / Weszło! / Fakt / Super Express

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz