Msza w intencji piłkarzy. Zapisy do Raciąża trwają…

W piątek o godzinie 16:00 w kościele Ojców Bonifratrów pod wezwaniem Św. Jana Bożego i Św. Andrzeja Apostoła przy ulicy Bonifraterskiej 12 odbędzie się Msza Święta w intencji piłkarzy Polonii Warszawa. Mszę odprawi kapelan sportowców „Czarnych Koszul”, ks. Mirosław Mikulski, który jednocześnie zaprasza do udziału w niej wszystkich kibiców Polonii.

Facebookowy profil Polonii Warszawa informuje, że 7 września przy Konwiktorskiej zostanie rozegrany mecz rugby Polska – Szwecja.  Wejściówkę na mecz będzie można wylosować podczas najbliższego meczu Polonii przy Konwiktorskiej – 4 września o godz. 19. „Czarne Koszule” zagrają z Naprzodem Skórzec.

Patryk Strus
Patryk Strus podczas meczu z Wisłą II Płock (fot. poloniawarszawa.com)

Portal Ekstraklasa.net publikuje ciekawy komentarz do spotkania z Wisłą II Płock. Całość można przeczytać tutaj.

W trakcie meczu najbardziej podobało się to, że kibice po prostu dopingowali swoją drużynę. Nie było mowy ani o rządzie, ani o kryzysie. Nie było protestów i wulgarnych przyśpiewek w stronę innych drużyn. Czysta zabawa i doping. Wiadomo, że wynik pozostawił niedosyt, ale dla kibica najważniejsze powinno być to, że i on i piłkarze zrobili wszystko, aby ten mecz wygrać. Ostatnio niestety odnoszę wrażenie, że kibice na innych polskich stadionach coraz mniej skupiają się na meczu, a coraz bardziej na walce z wiatrakami i własnymi słabościami. Tutaj, w IV lidze było inaczej. Można?

(…) Spokój, stabilizacja i konsekwentne dążenie do celu. Te rzeczy interesują dzisiaj wszystkich fanów „Czarnych Koszul”. O polskich kibicach znów jest głośno. Działalność w atmosferze skandali kończą kolejne stowarzyszenia. W takiej rzeczywistości stadion przy ulicy Konwiktorskiej 6 w Warszawie był dziś wieczorem jak oaza. Pomimo prawie 4-tysięcznej frekwencji. A może było po prostu normalnie? Skoro mecz ma być dla nas świętem, to niech tym świętem rzeczywiście będzie. Koniec kropka.

Jeśli ktoś chce jeszcze wybrać się z nami do Raciąża, to od 17:30 do 19:30 na K6 prowadzone są zapisy na wyjazd!

Zachęcamy kibiców Polonii do zamówienia relacji SMS z wyjazdowego meczu piłkarzy „Czarnych Koszul” z Błękitnymi Raciąż. (sobota, godz. 16.30). Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę. Serwis dostępny jest w dwóch taryfach:

 • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii w Raciążu, wyślij SMS o treści MECZ.3108 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
 • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii w Raciążu, wyślij SMS o treści MECZ.3108 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.

Relacja będzie miała charakter testowy, dlatego mogą wystąpić opóźnienia w wysyłaniu sms-ów. Z góry przepraszamy. Więcej tutaj.

Tymczasem „Kurier Płoński” informuje, że w Raciążu przygotowują się na przyjazd kibiców „Czarnych Koszul”. Po zadymie w Łomiankach na spotkanie między Błękitnymi a Polonią Warszawa przygotowuje się Raciąż. Coraz częściej pojawia się pytanie, czy IV-ligowe drużyny grupy północnej nie będą najzwyczajniej w świecie bać się konfrontacji z Czarnymi Koszulami na własnym boisku z uwagi na burdy kiboli. Już pojawił się komunikat w sprawie sobotniego meczu. Czytamy w nim m.in., że:

Na mecz z Polonią Warszawa będą obowiązywać wejściówki. Nikt bez wejściówki nie zostanie wpuszczony na stadion. Karty wstępu będzie można otrzymać BEZPŁATNIE od jutra rana (30.08) w siedzibie klubu. Przygotowano 600 kart. Jedna osoba może pobrać 2 sztuki. Ze względu na duże zainteresowanie i ograniczoną ilość miejsc na stadionie prosimy zainteresowanych o pobranie karty jak najszybciej, gdyż przed samym meczem może to być już niemożliwe.

Podczas sesji Rady Miasta w Raciążu, która odbyła się 28.08.2013 r.  burmistrz Mariusz Godlewski przyznał, że dla fanów Polonii przewidziano 40 miejsc na trybunach. Poza policją z Raciąża, Płońska i Radomia, bezpieczeństwa podczas meczu strzec będzie również 30 pracowników ochrony. Władze zabroniły wstępu fanom „Czarnych Koszul”. Uzasadnienie zostało opublikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta (link).
Źródło: własne / Ekstraklasa.net / Emeriten Gang / Polonia Warszawa / blekitniraciaz.eu / UM Raciąż

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

16 thoughts on “Msza w intencji piłkarzy. Zapisy do Raciąża trwają…

 1. Jesli cos jest potrzebne aby mogly sie odbywac transmisje z meczow wyjazdowych to chetnie wysle wsparcie finansowe na ten cel. Pozatym jesli niemozliwe jest przeprowadzenie transmisji z meczu to czy chociaz bedzie relacja live tekstowa ?

  1. Realcje są na stronie echarity.tv i każdorazowo można wesprzeć relację w trakcie jej trwania.

  2. Ale z wyjazdowych meczow chyba nie bedzie relacji na echarity.tv skoro ETV ma pokazac mecz?

 2. Może Orange Sport robiłby takie transmisje online jak już i tak nagrywają mecz, nie wiem ile to jest większy koszt ale nikt od nich nie wymagałby w pełni profesjonalnej transmisji.
  Niech nawet robią transmisje w systemie”per pay view” po 5zł za mecz x ~1000 oglądających to za 5000 koła może dałoby rade ogarnąć temat na wyjazdach przynajmniej.

  Ciekawe czy ktoś z Polonii nie mógłby z nimi poruszyć takiego tematu?

 3. Juz zrobili jak widac w etvlive i beda mecze wyjazdowe na zywo 😀 Oby tylko wszystko dzialalo z tymi SMSami i kodem i zeby sie mecz w srodku niewylaczyl. Dobrze by bylo jakby udostepnili mozliwosc wykupienia abonamentu na mecze w ich TV.

 4. Kto mi odpowie.
  Zapisałem się na wyjazd do Raciąża.
  Zapisy trwają dalej a ponoć nie wpuszczą nas nawet do Raciąża.
  Mnie nie interesuje wycieczka krajoznawcza tylko mecz.
  Więc czy organizator wali w h… czy burmistrz Raziąża

 5. Właśnie. Po ch…ja organizować wyjazd jak i tak wiadomo, że nie wejdziemy na stadion. I to wiadomo od kilku dni.
  Łatwo sobie wyobrazić jak nabici w butelkę kibice Polonii wchodzą w konflikt z policją, która na pewno będzie prowokować, a smród pójdzie do mediów. A po tym co ostatnio o nas piszą byłoby szkoda…

 6. Jak bym wiedział że dotrzemy pod stadion to bym siedział cicho.
  Policja ma prikaz zawrócić nas i nie wpuścić do Raciąża a to dużo zmienia.
  A jeżeli zapisuję się na wyjazd to jest jednoznaczne że na mecz,
  A jeśli na wycieczkę to ci którzy ją organizują powinni o tym informować.

  1. Zaklejony, nie żyjesz w normalnym kraju. Nie miej więc wymagań, do których ( moim zdaniem teoretycznie ) masz prawo. Oczywiście jadąc do Raciąża, jedziesz na mecz. A że nań nie wejdziesz – nie możesz za to winić organizatorów. Oni i tak włożyli ogrom pracy i czasu ( w tym i za Ciebie ) w przygotowanie wyjazdu. Nie mają wpływu na to, czy nas wpuszczą, czy nie. Jadąc jesteś z drużyną, dajesz jej wsparcie. Nie będą tam sami. Zakładam, że Raciążanie to przyjaźnie nastawieni do życia ludzie, a z barbarzyńcami wyginającymi paluchy niewiele mają wspólnego. Pokazując inną ( niż nasi sąsiedzi ) kulturę wizyty – możemy spodziewać się, iż kolejne miasta podczas naszego przyjazdu nie będą ogłaszały stanu wyjątkowego. To też kolejny sens tego wyjazdu

 7. Każdy potencjalny wyjazdowicz w tym sezonie musi się liczyć z tym, że meczu nie obejrzy, niestety. Te nasze wyjazdy służą wsparciu psychologicznemu, jakiego powinniśmy udzielić naszym piłkarzom. Osiągane w ten sposób poczucie jedności pomaga, zarówno chłopakom, jak i nam samym.

  Jeśli ktoś ma z tym problem – trudno, niech nie jedzie, ale piszcie o tym w necie. To niczemu nie służy.

  A obejrzeć mecz na pewno będziemy mogli w Płocku, może w jeszcze Wyszkowie. Wytrzymamy najgorsze, to kiedyś pooglądamy Polonię na wyjazdach i w Orange, a potem Canal+ Family i w Polsacie Sport. Teraz, to musimy przetrwać…

Dodaj komentarz