Zakaz wyjazdowy dla Polonii? Walkowery? Liga coraz bardziej kolorowa…

Po sobotniej awanturze w Łomiankach rozpoczęła się dyskusja na temat przyszłych wyjazdów Polonii. Pomysłowość osób decyzyjnych poraża – zresztą po przeczytaniu sami skomentujecie… 

Chodzą nam po głowie różne rozwiązania. Na razie czekamy na kolejny mecz z udziałem Polonii, tym razem na stadionie tego klubu (w niedzielę z Wkrą Żuromin). Jeżeli znów dojdzie do wybryków chuliganów, a otrzymujemy różne sygnały, to będzie znak, że trzeba wprowadzić nowe rozwiązania – przyznał w rozmowie z PAP Mirosław Starczewski, wiceprezes MZPN ds. licencji i bezpieczeństwa. Starczewski.

Mirosław Starczewski
Mirosław Starczewski (fot. YT)

O co konkretnie chodzi? – Prawdopodobnie przed każdym kolejnym meczem Polonii na wyjeździe będzie odbywać się specjalna narada z udziałem miejscowej policji, administracji, klubu oraz MZPN. To da nam pewien obraz, czego możemy oczekiwać. Poza tym bierzemy pod uwagę zakaz udziału sympatyków Polonii w meczach wyjazdowych. Chodzi o to, żeby kibice ich rywali nie wykorzystywali obecności fanów „Czarnych Koszul” jako powodu do wszczynania awantur – podkreślił wiceprezes MZPN.

„Gazeta Wyborcza” zaczęła pytać prezesów rywali „Czarnych Koszul” czy wpuszczą kibiców Polonii. – Szczerze mówiąc, po tym, co się stało w Łomiankach, obawiamy się tego meczu. Nasi kibice utożsamiają się z Legią. Nawet jeśli nie przyjadą fani Legii z Warszawy, to i tak nasi kibice mogą narozrabiać – twierdzi prezes MKS-u Ciechanów Andrzej Podsiadlik.

Prezes klubu z Ciechanowa twierdzi, że organizacja meczu przerośnie beniaminka. – Zwykle organizacja meczu kosztuje nas około dwóch tysięcy złotych, a na mecz z Polonią musielibyśmy wynająć profesjonalną ochronę – minimum 50 osób. Szacuję, że musielibyśmy wydać około 10 tys. złotych, a zwykle z biletów mamy około 500 złotych wpływu. Mamy już zaplanowane środki finansowe do końca roku, nie przewidywaliśmy takich dodatkowych kosztów – mówi w „GW”. Prezes twierdzi, że woli oddać ten mecz walkowerem, zapłacić karę i stracić trzy punkty niż narażać się na ryzyko ekscesów jak to było w Łomiankach. Możliwe też, że mecz zostanie rozegrany przy pustych trybunach.

Mamy trzy tygodnie do meczu, spotkamy się z władzami miasta, z policją, do końca tygodnia będziemy wiedzieć więcej. Pojedziemy też na mecz Polonii w Raciążu, który odbędzie się tydzień wcześniej. Może po wydarzeniach w Łomiankach decyzja odnośnie meczów z udziałem Polonii zapadnie wyżej? – mówi „Wyborczej” z nadzieją w głosie prezes.

Z tego co ustaliliśmy rewelacje MZPN-u i pomysły prezesów nie są znane na Konwiktorskiej. – Jest zaplanowane spotkanie w MZPN-ie, ale o pomysłach prezesów klubów IV ligi nie słyszałem. Jeśli władze będą chciały nałożyć na kibiców Polonii zakaz wyjazdów, to na pewno będziemy się odwoływać. Nasi fani nie mieli nic wspólnego z rozróbami w Łomiankach! To jakiś absurd – powiedział nam Paweł Olczak.

Faktycznie taki zakaz może okazać się mało skuteczny, co potwierdził mecz w Łomiankach. Nikt nie kontroluje stadionów IV ligi, a o egzekwowanie będzie ciężko…

Źródło: własne / PAP / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

9 thoughts on “Zakaz wyjazdowy dla Polonii? Walkowery? Liga coraz bardziej kolorowa…

 1. Serio miałem ciężki dzień, a na jego koniec każecie mi czytać takie brednie… nawet załamywanie rąk nie pomoże, nie wiem skąd biorą się tak ograniczeni ludzie z pomysłami, o których żaden zdrowy człowiek nawet by nie pomyślał.

 2. Kibice Polonii nie mogą przyjechać bo mogą zjawić się niezainteresowani meczem legioniści albo może okazać się ze miejscowi to debile i mogą narozrabiać. No proszę QvA tłumaczenia na poziomie przedszkola.
  Kwiatkowski powinien jakąś wideo rozmowę z jakimś medialnym kibicem zrobić,
  raz napiętnować media za wrzucanie nas do jednego wora z cwelami, dwa jak psy nas potraktowały mimo że poza racami (które i tak były odpalane poza stadionem) się nie działo, trzy co zaczyna się wyprawiać w tej lidze względem Polonii i jej kibiców. Zanim wszytko pod dywan zamiotą i przyklepią jakimś głosowaniem które odbędzie się po cichu z dnia na dzień.

 3. Zakaz wyjazdowy dla Polonii?. A pozwolenie na wyjazdy dla legii?
  …………brak słów.
  Dziś prezes Boniek z uśmiechem mówi że kibice Ruchu na plaży to nie PZPN problem?
  Fajnie mówi:)…i będzie coraz fajniej, bardziej kolorowo (czerwono)…
  Gdzie odpowiedzialnosc zbiorowa?…zamykać stadiony, by zrozumieli. Ale dziś KASA jest tylko ważna;)))

  1. w przeddzień walky o awans do lm po telefonach błagalnych Bogusia teraz każdy kto bruździ cska jest wrogiem nr 1 wśród działaczy mediów itd. do puki nie spalą jakiejś chałupy raczej nic im nie zrobią co najwyżej pogrożą paluchem ale gdyby znalazł sie kozak który by dał radę podrzynać zamkniecie żylety (przy równoczesnym awansie Steauy ) były człowiekiem roku w środowisku kibiców 😀

  2. Kibice Ruchu zrobili porządek z menelami którymi dawno powinna zając się policja. Po co w ogóle to tutaj mieszasz?

   Wyjście jest TYLKO jedno, założyć zupełnie nowy związek i zupełnie nowa ligę, która nie będzie atrapa i przykrywką dla wałków zielonych leśnych dziadów.

 4. Raz sierpem raz młotem kmicica głupotę. Człowieku idź się lecz. Niech wyjaśnią gdyńską sprawę I dopiero będziesz mógł sobie poużywać dzieciaku. Kim ty karwa jesteś ? Litwinem to na pewno (więc na kolana) ale kim jeszcze ?

 5. Raz sierpem raz młotem kmicica głupotę. Człowieku idź się lecz. Niech wyjaśnią gdyńską sprawę I dopiero będziesz mógł sobie poużywać dzieciaku. Kim ty karwa jesteś ? Litwinem to na pewno (więc na kolana) ale kim jeszcze ?
  aaa

Dodaj komentarz