Polonia uczci pamięć powstańców. MKS z logiem MPW?

Dziś o godz 15.30 cała drużyna Polonii Warszawa, razem z trenerem Piotrem Dziewickim i dyrektorem Pawłem Olczakiem, wejdzie na murawę naszego stadionu i złoży wiązanki kwiatów ku czci poległych tu podczas próby przedarcia się na Żoliborz 12 żołnierzy Powstania. 

Wczoraj „Wielka Polonia” przekazała MKS-owi pierwsze pieniądze ze zbiórki „cegiełek”. Dzięki temu klub może zacząć kompletowanie drużyny.

A tymczasem MKS zwrócił się z prośbą do Muzeum Powstania Warszawskiego o udzielenie zgody na umieszczenie na koszulkach zawodników obok herbu klubu, logotypu muzeum podczas wszystkich meczów w sezonie 2013/14.

Kolejny sparing „Czarnych Koszul” zostanie rozegrany w sobotę o 11:00 w Sulejówku, z tamtejszą Victorią.

Słów kilka o naszych byłych zawodnikach. Damian Jaroń podpisał we wtorek dwuletnią umowę z drugoligowym Motorem Lublin. Nowym zawodnikiem lubelskiego klubu został także  Patryk Koziara. Z Krakowa ewakuować się chce Cezary Wilk. – Dwa dni temu wpłynęło do klubu pismo z prośbą o rozwiązanie kontraktu z powodu niezapłaconych w terminie wynagrodzeń dla zawodnika. Sprawa zostanie rozstrzygnięta przez Izbę ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych 7 sierpnia, gdyż ze strony klubu brak podstaw do takiego działania. Do tego czasu zawodnik, Cezary Wilk, będzie uczestniczył w treningach i pozostaje do dyspozycji trenera – stwierdził Jacek Bednarz na dzisiejszej konferencji prasowej.

Selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik powołał zawodników z lig zagranicznych na najbliższy mecz towarzyski „biało-czerwonych” z Danią, który odbędzie się 14 sierpnia o godzinie 20:45 w Gdańsku. Powołania otrzymali nasi dwaj byli gracze, występujący w klubach zagranicznych: Adrian Mierzejewski i Artur Sobiech.

Źródło: własne / Czarna Koszula / 90minut.pl / Dziennik Wschodni / Wisła Kraków / PZPN

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Polonia uczci pamięć powstańców. MKS z logiem MPW?

 1. Niezły pomysł z tą grafiką MPW, oby sie udało.
  Dobrze by było powtórzyć przed ligą wyjście piłkarzy do muzeum tak jak za Stokowca bodajże.

  Ciekawe gdzie Wilka poniesie długo zbierał się do wyjazdu, teraz zachód Belgia, Austria, Niemcy, Anglia, czy raczej kierunek wchód? Mierzej i Sobiech mogli by się do zbiórki obrzucić będąc w mieście paciorków w swoich klubach nie zarabiają mogli by wspomóc 🙂 paroma euro.

 2. Przepraszam, ale się czepię. Doceniam ten gest, ale jest pewien szkopuł. Czemu 15.30, a nie godzina W – czyli 17.00?!? Takich dat się nie wybiera. To pod takie daty ustala się harmonogram, nie odwrotnie.

 3. czy ktoś bez napinki mógłby mi wytłumaczyć idee umieszczenia tego logotypu muzeum na naszych koszulkach ??

  jeśli ma to być odbierane jako Polonia walcząca to nie wiem czy to dobry pomysł, pamiętam jak chyba swojego czasu Pogoń Sz. zaczęła używać tego znaku i jak ją za to zjebano.
  Jak pomysłodawcy uzasadniają swoją prośbę bo nie rozumiem pomysłu.

Dodaj komentarz