Wszołek w Samdorii, Hołota w Śląsku… Pazio o Lechii

Pojawiły się nowe ruchy transferowe. Oficjalnie Polonię opuszcza Paweł Wszołek, który związał się z Sampdorią Genua. Tomasz Hołota podpisał 3-letni kontrakt ze Śląskiem Wrocław. 

Jacek Kiełb przejdzie do Korony Kielce na zasadzie transferu definitywnego. Lech Poznań porozumiał się już z Koroną, a stosowne dokumenty zostaną podpisane w najbliższym czasie.

Wywiadu dla „Dziennika Bałtyckiego” udzielił Adam Pazio. Zdradził jak trafił do Lechii Gdańsk.  – W trakcie negocjacji nie było większych problemów, wszystko poszło dosyć sprawnie. Tak naprawdę to jest mój pierwszy transfer, więc wcześniej nie miałem styczności z takimi poważnymi rozmowami – tłumaczy Pazio. – Dlaczego wybrałem Lechię, a nie Cracovię [z tego klubu tez miał ofertę]? W Cracovii nikogo nie znam. W gdańskim klubie są Rafał Janicki [kolega z młodzieżowej reprezentacji Polski] i Piotrek Grzelczak [w ostatnich miesiącach był wypożyczony do Polonii], a więc miałem kogo podpytać, jak jest w klubie. Nie ukrywam, że ważne były warunki do trenowania, które w Gdańsku są bardzo dobre. Na takich boiskach to nic innego, jak tylko się rozwijać – mówi nowy piłkarz biało-zielonych.

Wiedziałem o tym, że Lechii brakuje lewych obrońców i to też miało wpływ na moją decyzję, w którym klubie będę chciał grać. Jestem bardzo zadowolony z tego, że trener Probierz sprowadził mnie do Lechii właśnie z myślą o lewej obronie. Poprzedni sezon pokazał, że grałem wszędzie. Czasami do nowej pozycji trudniej było się przystosować, a innym razem łatwiej. Jednak jak się gra cały czas na jednej i tej samej pozycji, to jest lepiej. Podoba mi się to, że na boku obrony jest dużo walki i biegania – tłumaczy piłkarz.

Marcin Kuś nie będzie występował w Górniku Zabrze. Piłkarz nie doszedł do porozumienia z klubem w sprawie warunków nowego kontraktu – informuje „SportSlaski.pl”.

Źródło: własne / Sport Śląski / Śląsk Wrocław / Dziennik Bałtycki

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz