Ofensywa transferowa na zawodników Polonii trwa. Dokąd pójdzie Wszołek? Smolarek nadal w Jadze.

W związku z długami, w które wpadła Polonia Warszawa, gorącym tematem mediów sportowych stały się zmiany barw klubowych przez dotychczasowych graczy „Czarnych Koszul”. Wczoraj kontrakty Miłosza Przybeckiego i Aleksandara Todorovskiego anulował PZPN.

Miłosz Przybecki
Miłosz Przybecki (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

Miłosz Przybecki jest już wolnym zawodnikiem. Izba ds Rozwiązywania Sporów Sportowych rozwiązała dziś jego umowę z Polonią z winy klubu. – Nie miałem obaw, że stanie się inaczej, bo już wcześniej PZPN anulował kontrakt Pawła Wszołka i Adama Pazio – mówi skrzydłowy, który był w takiej samej sytuacji, jak jego koledzy. Ireneusz Król nie płacił mu od ponad pół roku, a wystarczą trzy miesiące bez wynagrodzenia, by Izba przystała na wniosek piłkarza. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że już dziś Przybecki może podpisywać kontrakt z innym klubem.

Jestem jeszcze na wczasach, wracam wieczorem i od jutra zacznę podejmować konkretne decyzje – mówi najszybszy zawodnik w ekstraklasie. Najbliżej jest mu do Zagłębia Lubin, gdzie miał już nawet przejść testy medyczne, ale w związku z tym, że był jeszcze związany umową z Polonią, nie było sensu by na nie jechał.

W środę Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych rozwiązała kontrakt reprezentanta Macedonii Aleksandara Todorovskiego z Polonią Warszawa. 29-letni Todorovski przez ostatnie dwa sezony występował w Polonii i w 41 meczach w ekstraklasie strzelił dwa gole. W środę Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych z winy klubu rozwiązała kontrakt reprezentanta Macedonii. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Nowe kluby udało się znaleźć Jakubowi Tosikowi, dotychczasowemu trenerowi Polonii Piotrowi Stokowcowi (Jagiellonia Białystok) i Danielowi Gołębiewskiemu (Korona Kielce). Na testach w Śląsku Wrocław przebywa Tomasz Hołota, natomiast Adam Pazio prawdopodobnie zagra w gdańskiej Lechii. Zdaniem serwisu „Sport”, w ślad za „Dyziem” ma udać się wychowanek „Czarnych Koszul”, grający na pozycji obrońcy Tomasz Wełna. Niewykluczone, że do Turcji wróci Mariusz Pawełek. Ciekawostką jest to, że wcześniej Pazio i Tosik otrzymali oferty gry w barwach Cracovii.

Paweł Wszołek
Paweł Wszołek (fot. Sylwester Wojtas)

Wciąż nowego zespołu nie wybrał najbardziej wartościowy piłkarz ubiegłego sezonu na Konwiktorskiej – Paweł Wszołek. Reprezentant Polski wrócił w weekend z wakacji spędzonych w Grecji. Na stadionie przy Konwiktorskiej, jak to miał w zwyczaju, się nie pojawiał, mimo że wynajął pokój w położonym po drugiej stronie ulicy hotelu Ibis. Dopinał sprawy związane z umową ze sponsorem technicznym reprezentacji firmą Nike i negocjował kontrakt z nowym klubem. – Myślę, że w sobotę wszystko już będzie jasne i decyzja zostanie ogłoszona przez Pawła – powiedział bliski znajomy piłkarza proszący o anonimowość.

Na pewno jego nowym klubem nie będzie Legia. Raczej chodzi o klub zagraniczny. „Do wszystkich kibiców Sampdorii Genua. Na chwilę obecną Paweł Wszołek nie jest zawodnikiem tego zespołu” – napisał autor oficjalnego fanpage’a reprezentanta Polski. Możliwe, że 21-letni skrzydłowy trafi do Bundesligi. Uczył się niemieckiego, w Niemczech mieszka jego rodzina, a zimą kusił go Hannover. Miesiąc temu Wszołek nie zaprzeczył, że w nowym sezonie zagra w Bundeslidze.

Jak podaje portal „2×45 min”, Euzebiusz Smolarek nadal pozostaje w Jagiellonii Białystok, niezależnie od zmian na stanowisku trenera: – Jeszcze nic nie jest przesądzone w tej kwestii. Do 30 czerwca mam kontrakt z Jagiellonią Białystok, w czwartek stawiam się na pierwszym treningu – powiedział Smolarek – Przedstawiono mi ofertę, ale na zasadach, które mnie nie satysfakcjonują. Od razu ktoś pomyśli, że zażądałem podwyżki, nic z tych rzeczy. W Polonii wszyscy bali się Józefa Wojciechowskiego i Stokowiec też się bał. Może sobie porozmawiamy na ten temat – skomentował były napastnik Polonii.

Źródła: własne/ 2×45 min.com.pl/ Gazeta Wyborcza/ Paweł Wszołek fp/ Przegląd Sportowy

Author: Diesel

1 thought on “Ofensywa transferowa na zawodników Polonii trwa. Dokąd pójdzie Wszołek? Smolarek nadal w Jadze.

  1. Co do Smolarka?…tak jak i w Polonii, przedstawiono mu ofertę OBNIŻKI nowego kontraktu, za słabą grę, a on że…nie żądałem podwyżki:).
    A co do tego że…bał się JW to z ciema (miał kontrakt w kieszeni ,i olewał wszystko). Dziś się boi:)…bo żadnej propozycji:).
    A te SALUTOWANIE po bramie z legią… (ta chwila nie do zapomnienia).

Dodaj komentarz