Pomeczowa wypowiedź Stokowca. Lemanek i Gołaszewski pomogą nowej Polonii?

W ostatniej kolejce ekstraklasy Polonia przegrała na wyjeździe z Pogonią 1:3. W Szczecinie wystąpiła zupełnie nowa drużyna. Dominowali w niej młodzieżowcy, gracze z rezerw, którzy w tym sezonie po raz pierwszy wyszli na boiska ekstraklasy: Maciej Joczys, Andrzej Krajewski, Michał Olczak, Borys Rusak.

Przeciętna wieku Polonii we wczorajszym spotkaniu wynosiła 21,30 roku. Najstarszym zawodnikiem był Daniel Gołębiewski (w lipcu skończy 26 lat), a najmłodszym wspomniany Michał Olczak (17 lat).

Łukasz Smolarow i Piotr Stokowiec
Łukasz Smolarow i Piotr Stokowiec (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

W trakcie pomeczowej konferencji prasowej, trener drużyny Piotr Stokowiec ocenił grę i postawę swojego zespołu: – Nie będę opowiadał o kulisach i składzie. Samo spotkanie było kapitalną promocją futbolu. Nie traktuję tego meczu w kategoriach porażki, bo styl, który zaprezentowaliśmy, jest fantastyczny dla kibiców. Pogoń miała dobrze broniącego bramkarza. Moi młodzi zawodnicy zagrali ładny, otwarty futbol, taki, który się podoba kibicom, i dzięki temu byliśmy świadkami fajnego meczu – skomentował wczorajsze spotkanie z Pogonią.

Pozostaje tylko jedno pytanie, a na pewno jedno z najważniejszych pytań – czy jeśli zagramy w jakiejkolwiek klasie rozgrywkowej, to kto będzie reprezentował „Czarne Koszule”? Prawdopodobnie odejdą wszyscy z seniorskiego zespołu, ale niewykluczone, że pozostanie ktoś z Młodej Ekstraklasy. Przewodniczący Stowarzyszenia Polonia Warszawa Grzegorz Popielarz, który postanowił ratować klub przed całkowitym upadkiem, będzie się starał zatrzymać w klubie m.in. Mateusza Michalskiego, braci Olczaków – Michała i Sebastiana. Niewykluczone, że zostanie także Konrad Wrzesiński. Parę tygodni temu chęć gry dla trzecio- lub czwartoligowej Polonii zgłosił Emmanuel Olisadebe, który podobno ma wrócić niebawem do Polski. W czasie zawirowań wokół zmiany właściciela klub, na początku sezonu 2012/2013, chęć gry dla „Czarnych Koszul” na tym samym poziomie deklarowali Piotr Dziewicki, a także Piotr Stokowiec. Jednak do wariantu ze Stokowcem należy podchodzić z dystansem, bo obecny jeszcze trener Polonii Warszawa raczej będzie chciał dalej rozwijać karierę trenerską i po zakończeniu sezonu zapewne nie zabraknie mu ofert pracy. W ciągu ostatnich dni realną pomoc zadeklarowali byli zawodnicy Polonii, którzy reprezentowali nasz zespół w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy: Dominik Lemanek i Bartłomiej Gołaszewski.

Pierwszy z nich to wychowanek Mławianki Mława, który występował w barwach Polonii w latach 2008 – 2011. W tym czasie pojawił się na boiskach Ekstraklasy dwukrotnie, a w Młodej Ekstraklasie zasłynął z przepięknego gola, strzelonego z 30 metrów w meczu z Lechem Poznań. Wówczas spotkanie na szczeblu ME zakończyło się remisem 3:3. Ten 24-letni zawodnik występuje na pozycji prawego pomocnika. Jego ostatnim klubem była Mławianka Mława. Wcześniej grał także w zespole Bałtyku Gdynia.

Bartłomiej Gołaszewski jest synem dyrektora sportowego naszej drużyny Igora. 24-letni wychowanek KS Piaseczno w przeszłości występował już w zespole Polonii Warszawa. W sezonie 2007/2008 był zawodnikiem IV – ligowych rezerw klubu, a w latach 2008 – 2010 ogrywał się na szczeblu Młodej Ekstraklasy. Jego ostatnim klubem była Skra Konstancin Obory.

Jacek Kiełb prawdopodobnie zostanie zawodnikiem Pogoni Szczecin. Po wczorajszym meczu przyznał, że to właśnie „Portowcy” mogą być jego następnym klubem. – Wiadomo, jakieś rozmowy na pewno są, ale nie ma jeszcze ostatecznych decyzji. Ja czekam cały czas na wiadomości od menadżera. Teraz wracam do Lecha, który pewnie nie będzie mnie chciał w przyszłym sezonie i dopiero po jakimś czasie okaże się gdzie będę grał w przyszłym sezonie – skomentował doniesienia prasowe pomocnik Polonii.

Źródła: własne/ 2×45 min.com.pl/ 90minut.pl/ Gazeta Wyborcza

Author: Diesel

20 thoughts on “Pomeczowa wypowiedź Stokowca. Lemanek i Gołaszewski pomogą nowej Polonii?

 1. Dlaczego wszyscy mówią, że Stoki odejdzie? Pierwszą najważniejszą sprawą powinno być zatrzymanie Piotra u nas. Wart jest każdej kasy, a awanse rok w rok na pewno byłyby pięknym wyzwaniem dla niego. Przykład Lemanka i Gołaszewskiego powinny dać do myślenia naszym młodym chłopakom że warto rozwijać się do końca w Polonii jeśli jest taka szansa niż tułać się po jakiś klubach Skra Obory czy Mławianka Mława, jest Wełna jest cała reszta chłopaków dla których bycie w takim klubie jak Polonia od początku aż do ekstraklasy może być piękną przygodą a już same występy w ekstraklasie pewną promocją do klubów zagranicznych a dla Polonii przywiązaniem do naszego klubu.

 2. jasne że Stokowiec jest wart każdej kasy …tylko kto da tą kasę 🙁
  On się musi rozwijać i iść do przodu, zostanie w Polonii to dla niego nie krok do tyłu ale całe kilometry 🙁 tak więc nie można tego od niego oczekiwać.
  Co do reszty to należy czekać na jakim poziomie rozgrywek będziemy grali bo pewnie to będzie wyznacznikiem tego kto zostanie i kto będzie chciał przyjść.
  Oli „Czarnecki”…….fajnie by było :jupi:

 3. Kilometry w tył? Wydaje mi się że jeszcze bardziej wyszlifowałby swój warsztat trenerski.
  Wydaje mi się że byłaby to dla niego wielka przygoda ale i trenerska szkoła w różnych warunkach. Większości trenerom brakuje tego.

 4. teraz warto żeby poszedł pracować gdzieś gdzie będzie mógł się rozwinąć, może wróci później gdy będzie szansa na wprowadzenie drużyny bezpośrednio do ekstraklasy. Każdy wybór Stokowca nalezy szanować. Otrzaskiwania się w trudnych okolicznościach miał aż nadto

 5. Trzeba tez pamiętać o tym, że Stoki od pół roku nie powąchał nawet wypłaty, więc robota za dużą kasę (a taka jak wiadomo jest w e-klasie) będzie dodatkowo motywująca.
  Też chciałbym żeby z nami został, ale wydaje mi się to nie realne 🙁
  Jakąkolwiek podejmie decyzję to należy mu się ogromny szacunek za ten sezon, wywalczone miejsce i całokształt jako Polonisty (którym niewątpliwie JEST) :szal:

 6. Jak Stoki pójdzie do jakiegoś klubu ekstraklasy, może będzie do nas podsyłał zawodników młodych do ogrania się w III/IV lidze. Dobra była by też taka współpraca np. z Cracovią.
  Ja go widzę u nas jak się do I ligi doczłapiemy.

 7. Pomyśli człowiek że przyjdzie oglądać byłych graczy w rożnych klubach, ehhhh.. mam nadzieje ze będą powpinać tylko dobre i wspaniałe chwile z K6, a o Polonii będą mówić tylko dobrze i że nie zbłądzą w poszukiwaniu pracodawcy.
  Zatrzymanie Stokowca pewnie będzie trudne bez kasy w IV lidze vs. praca w ekstraklasie czy chociaż I lidze i pewne pieniądze, biją wiele rzeczy na głowę. Wiele zależy od roszad na stołkach w innych klubach (kto by nie chciał przejąc trenera którzy sie pokazał z niezłej strony za którym mogło by pójść paru niekiepskich graczy za których nie trzeba płacić) choć gdyby został i zbudował drużynę na młodzieży + paru ogranych którzy nie spękają przed awansami. Silną Polonijną ekipę. wyszkolić paru do stałych fragmentów wolne rożne i można tak te mecze wygrywać.

  Cieszą deklaracje graczy na prawdę to jest coś mieć po swojej stronie ludzi dla których ten klub znaczy tyle co dla zwykłego kibica.
  Martwi stowarzyszenie i jakieś takie (wydaje mi się) opieszałe działanie i naciskanie na YYYrka każda zwłoka o dzień to kolejny gwóźdź kolejna liga niżej? tak jak w przypadku koszykarskiej sekcji poczekamy wystartujemy już zaraz i tak odwlekanie wyszło wiadomo jak.

  w zeszłym sezonie również było 6 miejsce
  http://www.sportmarketing.pl/newsroom/9706,mistrz-polski-zarobil-ponad-6-mln-zlotych ciekawe ile w tym roku przypada za tą lokatę.
  pytanie czy starczyło by to na spłatę długów jakie yyyrek narobił i czy jakiś pieniądz na start w niższej lidze by został, czy tez nadal transze przejmuje trzymający łapy na klubie grubas.

  1. To ktoś rok po roku do ekstraklapy nie awansuje. Oby to była Łódź, choć źle im nie życzę. Ale bliższa ciału koszula

Dodaj komentarz