W ostatniej kolejce ekstraklasy Polonia przegrała na wyjeździe z Pogonią 1:3. W Szczecinie wystąpiła zupełnie nowa drużyna. Dominowali w niej młodzieżowcy, gracze z rezerw, którzy w tym sezonie po raz pierwszy wyszli na boiska ekstraklasy: Maciej Joczys, Andrzej Krajewski, Michał Olczak, Borys Rusak.

Przeciętna wieku Polonii we wczorajszym spotkaniu wynosiła 21,30 roku. Najstarszym zawodnikiem był Daniel Gołębiewski (w lipcu skończy 26 lat), a najmłodszym wspomniany Michał Olczak (17 lat).

Łukasz Smolarow i Piotr Stokowiec

Łukasz Smolarow i Piotr Stokowiec (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

W trakcie pomeczowej konferencji prasowej, trener drużyny Piotr Stokowiec ocenił grę i postawę swojego zespołu: – Nie będę opowiadał o kulisach i składzie. Samo spotkanie było kapitalną promocją futbolu. Nie traktuję tego meczu w kategoriach porażki, bo styl, który zaprezentowaliśmy, jest fantastyczny dla kibiców. Pogoń miała dobrze broniącego bramkarza. Moi młodzi zawodnicy zagrali ładny, otwarty futbol, taki, który się podoba kibicom, i dzięki temu byliśmy świadkami fajnego meczu – skomentował wczorajsze spotkanie z Pogonią.

Pozostaje tylko jedno pytanie, a na pewno jedno z najważniejszych pytań – czy jeśli zagramy w jakiejkolwiek klasie rozgrywkowej, to kto będzie reprezentował „Czarne Koszule”? Prawdopodobnie odejdą wszyscy z seniorskiego zespołu, ale niewykluczone, że pozostanie ktoś z Młodej Ekstraklasy. Przewodniczący Stowarzyszenia Polonia Warszawa Grzegorz Popielarz, który postanowił ratować klub przed całkowitym upadkiem, będzie się starał zatrzymać w klubie m.in. Mateusza Michalskiego, braci Olczaków – Michała i Sebastiana. Niewykluczone, że zostanie także Konrad Wrzesiński. Parę tygodni temu chęć gry dla trzecio- lub czwartoligowej Polonii zgłosił Emmanuel Olisadebe, który podobno ma wrócić niebawem do Polski. W czasie zawirowań wokół zmiany właściciela klub, na początku sezonu 2012/2013, chęć gry dla „Czarnych Koszul” na tym samym poziomie deklarowali Piotr Dziewicki, a także Piotr Stokowiec. Jednak do wariantu ze Stokowcem należy podchodzić z dystansem, bo obecny jeszcze trener Polonii Warszawa raczej będzie chciał dalej rozwijać karierę trenerską i po zakończeniu sezonu zapewne nie zabraknie mu ofert pracy. W ciągu ostatnich dni realną pomoc zadeklarowali byli zawodnicy Polonii, którzy reprezentowali nasz zespół w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy: Dominik Lemanek i Bartłomiej Gołaszewski.

Pierwszy z nich to wychowanek Mławianki Mława, który występował w barwach Polonii w latach 2008 – 2011. W tym czasie pojawił się na boiskach Ekstraklasy dwukrotnie, a w Młodej Ekstraklasie zasłynął z przepięknego gola, strzelonego z 30 metrów w meczu z Lechem Poznań. Wówczas spotkanie na szczeblu ME zakończyło się remisem 3:3. Ten 24-letni zawodnik występuje na pozycji prawego pomocnika. Jego ostatnim klubem była Mławianka Mława. Wcześniej grał także w zespole Bałtyku Gdynia.

Bartłomiej Gołaszewski jest synem dyrektora sportowego naszej drużyny Igora. 24-letni wychowanek KS Piaseczno w przeszłości występował już w zespole Polonii Warszawa. W sezonie 2007/2008 był zawodnikiem IV – ligowych rezerw klubu, a w latach 2008 – 2010 ogrywał się na szczeblu Młodej Ekstraklasy. Jego ostatnim klubem była Skra Konstancin Obory.

Jacek Kiełb prawdopodobnie zostanie zawodnikiem Pogoni Szczecin. Po wczorajszym meczu przyznał, że to właśnie „Portowcy” mogą być jego następnym klubem. – Wiadomo, jakieś rozmowy na pewno są, ale nie ma jeszcze ostatecznych decyzji. Ja czekam cały czas na wiadomości od menadżera. Teraz wracam do Lecha, który pewnie nie będzie mnie chciał w przyszłym sezonie i dopiero po jakimś czasie okaże się gdzie będę grał w przyszłym sezonie – skomentował doniesienia prasowe pomocnik Polonii.

Źródła: własne/ 2×45 min.com.pl/ 90minut.pl/ Gazeta Wyborcza