Polonia zagra z Piastem i Pogonią. Informacje kibicowskie!!

Kończą się rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy. Dziś „Czarne Koszule” zmierzą się z Piastem Gliwice. „Przegląd Sportowy” poinformował, że zawodnicy Polonii zdecydowali, że zagrają w czwartkowym meczu przeciwko Piastowi Gliwice. Jeszcze w środę zastanawiali się, czy wobec nieprzyznania klubowi licencji na grę w ekstraklasie i zaległości finansowe w ogóle wybiec na boisko. 

Poloniści zastanawiali się, czy przystąpić do meczu, bo doskonale zdają sobie sprawę, że im wyższe miejsce w tabeli zajmą na koniec sezonu, tym Ireneusz Król zgarnie więcej pieniędzy. Każda lokata to dodatkowe 200 tysięcy złotych, które na pewno nie trafią do klubu, bo jeszcze w ubiegłym roku zostały przez śląskiego biznesmena scedowane na konto bydgoskiej firmy EGB.

Poloniści na pewno pojadą też na ostatni mecz do Szczecina, ale nie wiadomo, w jakim składzie zagrają z Pogonią. Kilku zawodników może po czwartkowym spotkaniu dostać już wolne, a szanse na debiut mogą otrzymać piłkarze z Młodej Ekstraklasy.

Dużą ulgę mogą czuć zespoły z dołu tabeli, bo w tym sezonie z ekstraklasy spadnie tylko jedna drużyna. Dzięki Ireneuszowi Królowi spokojniej może spać jego przyjaciel Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu Chorzów, który zajmuje 14. miejsce w tabeli. – Rozmawiałem z trenerem i zawodnikami. Uczulałem ich, że nie możemy brać pod uwagę tego, że klub z Warszawy nie otrzymał licencji. Są procedury odwoławcze i jeszcze wszystko może się zmienić. Nie radzę jeszcze przekreślać Polonii – przekonuje w „PS” Smagorowicz. – W 2007 roku Ruch także nie otrzymał licencji na grę w ekstraklasie. Błyskawicznie pozałatwiano wiele spraw, zebrała się komisja do spraw nagłych i drużyna wystartowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z Polonią też może tak być – dodaje.

Jerzy Engel, Adam Drygalski, Jerzy Piekarzewski
Adam Drygalski (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

Nie mogę uwierzyć w to, co się tutaj dzieje – mówi „Faktowi” trener „Czarnych Koszul” Piotr Stokowiec. – Co to da, że ja to będę komentował w ten czy inny sposób. Myślę, że niektóre rzeczy nie wymagają komentarza. Dla mnie dzieją się tu niewiarygodne rzeczy i dalej nie mogę uwierzyć w to, co się tutaj dzieje. Jest mi zwyczajnie smutno. Te dwa mecze, które jeszcze zostały do rozegrania, będą dla nas najważniejsze. Spróbujemy to jeszcze wszystko poskładać i godnie pożegnać się, ale nie ukrywam, że jest to arcytrudne zadanie – powiedział.

Adam Drygalski i Mateusz Sokołowski nakręcą film dokumentalny ukazujący funkcjonowanie Polonii Warszawa w sezonie 2012/2013. Ma on zawierać m.in. nigdzie niepublikowane nagrania z odpraw meczowych i wypowiedzi samych piłkarzy. Dzieło to nosi wdzięczny tytuł „Kasa będzie jutro” i będzie pełnometrażowym film dokumentalny opowiadającym o tym, jaka atmosfera panowała w klubie w sezonie 2012/2013 oraz tuż po przejęciu ekipy przez Ireneusza Króla. Śledźcie proces na Facebooku.

Paweł ujawnił ile wpływu przyniosła akcja zbiórkowa prowadzona w „Czarnej Koszuli”. Kibice zdali egzamin. Dzięki nim zebrano:

 • 20 000 dla Sławomira Duby, szefa firmy ochroni arskiej DSF
 • 10 200 dla drużyn na wyjazd do Szczecina
 • 220 dla kibiców z „Kamiennej” na dzisiejszą oprawę

Razem zebrano 30 440 zł, a to jeszcze nie koniec. W kolejce czeka jeszcze wiele koszulek do licytacji.

Z informacji kibicowskich:

 • Na meczu zostanie zaprezentowana oprawa na dwóch trybunach. Prosimy o słuchanie poleceń gniazdowych.
 • Wszyscy jedziemy do Szczecina. Zapisy na trybunie „Kamiennej” przed meczem i w przerwie. Na trybunie głównej po zakończeniu spotkania przy stoisku z pamiątkami.
 • Każda osoba która wrzuci jutro do puszki dla ULTRASÓW banknot (nie ważne jaki nominał), otrzyma od nas kalendarz ścienny wydany przez Stowarzyszenie „K6”.

Mimo kończącego się sezonu, mamy wiele planów związanych z naszą działalnością. O naszych działaniach na bieżąco będziemy Was informować.

Źródło: własne / iGol / Czarna Koszula / Fakt / Przegląd Sportowy

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Polonia zagra z Piastem i Pogonią. Informacje kibicowskie!!

 1. Mam nadzieje że w tym trudnym czasie społeczność polonijna znowu będzie razem, bez żadnych podziałów jak to ostatnio bywało. I Panowie – bez względu na to która liga – chodzimy regularnie! Ja od nowego sezonu przyprowadzam kolejnych nowych kibiców na K6!

 2. Jak widać po loginie jestem kibicem Piasta, ale solidaryzuję się z Wami w walce o własny klub, o honor i godność. Życzę Wam aby Wasz klub przetrwał bo jest wart ekstraklasy….to drużyna mająca świetnych piłkarzy i godnych kibiców. Mam nadzieję że jakiś cud się wydarzy i spotkamy się w rozgrywkach ekstraklasy, a jeśli nie to życzę Wam wiary i wytrwałości w dążeniu do powrotu na polski piłkarski Olimp. Co do kRÓLA to powinien złodziej w pierdlu siedzieć z sodomitami i tego mu szczerze życzę. Prawdziwi kibice solidaryzują się z Wami…..POLONIO TRZYMAJ SIĘ !!! DOŚĆ FAWORYZOWANIA LEGII PRZEZ MEDIA !!!
  P.S. Mam nadzieję że 2 połowa starcia naszych piłkarzy będzie bardziej emocjonująca 🙂

 3. Finis Poloniae? Nie!

  Szydercy łajdaki pomioty nieludzkie,
  co się sposobicie na pogrzeb ukochanej mojej.
  Chamy bezecne i mordy kałmuckie,
  wyprane z honoru nienawistne gnoje.

  Za wczesny wasz rechot, nie legła Polonia!
  Szubrawcy, kapusie, wy bękarty żmije!
  Nasz los jeszcze w naszych dłoniach
  Póki my żyjemy, póty ona żyje!

Dodaj komentarz