Remis ze Śląskiem!

Polonia przerwała fatalną passę porażek. Po czterech klęskach podopieczni Piotra Stokowca zremisowali w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. 

W 4 minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili poloniści, Miłosz Przybecki podawał do wbiegającego w pole karne Pawła Wszołka, który nie zdołał wpakować piłki do bramki Śląska. W 9 minucie rzut wolny wykonywał Jack Kiełb, jego podanie wybił przed pole karne defensor „Wojskowych”, głową próbował uderzać jeszcze Konrad Wrzesiński. Chwilę później szybką kontrę przeprowadził Wszołek, ale jego strzał minimalnie minął bramkę Mariána Kelemena. W 14 minucie kolejna szybka kontra „Czarnych Koszul” przyniosła pierwszą bramkę dla gospodarzy, do wypuszczonej piłki dobiegł Przybecki, dośrodkował w pole karne, a tam Kiełb dokończył formalności. W odpowiedzi po rzucie wolnym Sebastiana Mili Rok Elsner głową przegłówkował poprzeczkę bramki Sebastiana Przyrowskiego. W 18 minucie Kiełb dośrodkował w pole karne, a tam źle do główki złożył się Wszołek. W 25 minucie Wrzesiński zagrał szybką akcję z Przybeckim po prawej stronie, dośrodkował w pole karne, gdzie szansę miał Wszołek, jednak młody polonista za długo przyjmował piłkę, przez co sytuacja nie znalazła pozytywnego zakończenia. W 32 minucie z wysokości linii pola karnego strzelał Piotr Ćwielong, ale jego strzał bez problemów sparował Przyrowski. W 37 minucie po rzucie wolnym bramkę dla Śląska zdobył Adam Kokoszka, który wykorzystał błąd obrony Polonii, która nie zaasekurowała piłki odbitej przez Przyrowskiego. Chwilę później Łukasz Gikiewicz otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola, głową zgrał do Mili, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce Polonii. W 42 minucie goście rozegrali szybką klepkę, w finale której Waldemar Sobota strzelił obok słupka bramki „Czarnych Koszul”.  

W 49 minucie po dośrodkowaniu Przybeckiego głową strzelał Kiełb, błąd popełnił Kelemen dzięki czemu stan rywalizacji wyrównał się. W 56 minucie groźną akcję przeprowadził Śląsk, po kilku szybkich podaniach nad bramką przeleciała piłka odbita po strzale Ćwielonga. Chwilę później Sobota i Gikiewicz rozklepali obronę „Czarnych Koszul”, jednak strzał tego ostatniego bez problemu wybronił Przyrowski. W 70 minucie w polu karnym piłka znalazł Mateusza Cetnarskiego, strzał środkowego pomocnika gości minął słupek bramki Polonii. W 77 minucie po podaniu Wszołka w polu karnym strzał oddał Przybecki. W 87 minucie długie podanie otrzymał Éric Mouloungui, strzał Gabończyka minął spojenie bramki „Czarnych Koszul”.

13.04.2013 – Konwiktorska
Polonia Warszawa – Śląsk Wrocław 2:2 (1:1)
bramki: Jacek Kiełb 14, Marián Kelemen 48 (s) – Adam Kokoszka 3, Sebastian Mila 38

Polonia: Sebastian Przyrowski – Jakub Tosik, Aleksandar Todorovski, Igor Morozov, Martin Baran, Konrad Wrzesiński (46. Daniel Gołębiewski) – Jacek Kiełb (76. Mateusz Michalski), Adam Pazio, Łukasz Piątek, Miłosz Przybecki (90. Tomasz Wełna) – Paweł Wszołek

Śląsk: Marián Kelemen – Krzysztof Ostrowski, Adam Kokoszka, Marcin Kowalczyk, Mariusz Pawelec  – Waldemar Sobota, Przemysław Kaźmierczak, Rok Elsner (65. Mateusz Cetnarski), Sebastian Mila – Łukasz Gikiewicz, Piotr Ćwielong (72. Éric Mouloungui)

Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra)
Żółte kartki: Baran, Tosik (Polonia) – Ćwielong (Śląsk)

Źródło: własne

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Remis ze Śląskiem!

Dodaj komentarz