O Młodej Ekstraklasie. Ocena formy Grzelczaka. Apel Wielkiej Polonii

W mediach coraz żywiej przed najbliższym spotkaniem Biało – czerwonych ze „Sbirną” Ukrainy w eliminacjach do MŚ 2014. Jednak uwadze naszych mediów nie umknęła informacja dotycząca dalszych losów Młodej Ekstraklasy. Jak wiadomo, wprowadzenie Centralnej Ligi Juniorów od sezonu 2013/2014 skutkować ma anulowaniem prowadzenia rozgrywek ME od przyszłego sezonu. Podjęta na bazie konsultacji z Klubami Ekstraklasy decyzja kończy sześcioletnią historię tych szkoleniowych rozgrywek. 

Dyskusja na temat przyszłości Młodej Ekstraklasy była bezpośrednio związana z projektem Centralnej Ligi Juniorów. – Młoda Ekstraklasa przez kilka lat stanowiła dobre wypełnienie luki w systemie rozgrywek młodzieżowych – mówi Bogusław Biszof, prezes zarządu Ekstraklasy SA. – Rozgrywki te w całej swojej historii nie miały alternatywy. W ostatnich miesiącach ta sytuacja uległa zmianie. Jako przedstawiciele Ekstraklasy w zarządzie PZPN uczestniczyliśmy w pracach nad zmianami w rozgrywkach juniorskich, a w ostatnich dniach wyraziliśmy poparcie dla projektu Centralnej Ligi Juniorów – wyjaśnia Biszof.

Dzisiejsza decyzja dotycząca Młodej Ekstraklasy jest efektem kilkumiesięcznych konsultacji z klubami Ekstraklasy. Od sierpnia 2012 r. odbyło się kilka spotkań z przedstawicielami Klubów poświęconych tylko i wyłącznie temu tematowi. – Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie Kluby podchodzą hurraoptymistycznie do zakończenia funkcjonowania Młodej Ekstraklasy. Ta decyzja zyskała jednak poparcie większości. Wspólnie uznaliśmy, że projekt CLJ powinien dać lepszą możliwość objęcia centralnym szkoleniem większej grupy zawodników i ułatwić start zawodowemu piłkarzowi. Po roku funkcjonowania nowego systemu, czyli na koniec sezonu 2013/2014, będzie okazja do oceny efektów i ewentualnie rozszerzenia rozgrywek o inne roczniki – dodaje Bogusław Biszof.

Wdrożenie nowej reformy w życie ma również pomóc w rozwoju rezerw klubów, które będą aspirować w przyszłości do gry w polskiej Ekstraklasie.

O indolencji strzeleckiej nowego nabytku „Czarnych Koszul” Piotra Grzelczaka, wypowiedział się były szkoleniowiec naszego zespołu Czesław Michniewicz: – Problem Grzelczaka jest taki, że oczekiwania w stosunku do niego są duże. On przyszedł do Polonii teoretycznie zastąpić Dwaliszwiliego czy Teodorczyka, którzy bramki na Konwiktorskiej strzelali, a to jest zupełnie inny typ zawodnika i będzie grał zdecydowanie inaczej od nich. Poza tym przyszedł do drużyny później i widać gołym okiem, że ta gra mu się nie układa. Swoją opinię kwituje:- Myślę jednak, że patrząc na obecne możliwości Polonii trudno wyobrazić sobie, że sprowadzą nagle zdecydowanie lepszego napastnika od Grzelczaka. Jestem przekonany, że kilka bramek do końca sezonu strzeli o ile będzie oczywiście grał. Miałem go w Widzewie w sezonie 2010/2011 i doceniałem u niego przede wszystkim ogromną pracowitość i dążenie do wywalczenia sobie sytuacji bramkowych. Poza tym, gdy już znalazł się w dogodnej okazji, potrafił ją wykorzystać – w Łodzi strzelił wtedy 8 goli, co było przecież nie najgorszym wynikiem. Ciekawi mnie czy teraz będzie sobie w stanie poradzić ze wszystkimi problemami.

Od siebie możemy dodać życzenie powrotu formy i przełamania w najbliższym meczu derbowym.

Były zawodnik i wychowanek warszawskiej Polonii Marcin Kuś, występujący na pozycji prawego obrońcy, podpisał półroczny kontrakt z zespołem Górnika Zabrze. Jest to powrót kolejnego polskiego zawodnika do Ekstraklasy po wielu latach gry w lidze zagranicznej. Kuś wystąpił blisko 85 razy w lidze tureckiej. Reprezentując barwy klubu İstanbul Büyükşehir Belediyespor zdobył dla niego 3 bramki.

Stowarzyszenie Wielka Polonia apeluje o wzięcie udziału w zbiórce krwi na rzecz kibiców Lechii Gdańsk, poszkodowanych w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy w poniedziałku na wtorek:

23 marca (najbliższa sobota) w godzinach 9.00 – 14.00 na stadionie Polonii Warszawa (wejście od Trybuny Kamiennej) będzie można oddać krew dla poszkodowanych w wypadku autokarowym kibiców Lechii Gdańsk. Na pierwszych krwiodawców, którzy pojawią się przed godziną 11.00, czekają wejściówki na otwarty trening Reprezentacji Polski, który odbędzie się tego samego dnia o 11.00 na K6.

Do udziału w akcji zapraszają Czarne Krwinki, Stowarzyszenie Wielka Polonia i Kibice Razem Polonia Warszawa.

Przybywajcie, oddawajcie krew i rozgłaszajcie akcję!

Źródło: własne / 2×45.com.pl/ ekstraklasa.net/ wielkapolonia.pl

Author: Diesel

1 thought on “O Młodej Ekstraklasie. Ocena formy Grzelczaka. Apel Wielkiej Polonii

Dodaj komentarz