Dziś decyzja w sprawie najdroższych. O problemach Wszołka. Dziś ostatnie zapisy na Białystok

Dziś wyjaśni się przyszłość piłkarzy „Czarnych Koszul”, którzy wnioskują o rozwiązanie kontraktów z winy klubu. Chodzi o Łukasza PiątkaAleksandara Todorovskiego  mogą w środę odejść z Polonii. Mogą, ale nie muszą, bo trwają negocjacje między klubem a reprezentującą piłkarzy mecenas Agatą Wantuch odnośnie porozumienia, dzięki któremu zawodnicy mieliby wycofać wnioski o rozwiązanie kontraktów z winy klubu. 

Według prawniczki, którą cytuje „Przegląd Sportowy” termin spotkania został ustalony na dzisiaj. Nie wiadomo jednak, czy do ugody dojdzie. O godzinie 14:00 Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych ma się zająć sprawą polonistów. Negocjacje będą toczyły się do ostatniej chwili.

Jeśli do posiedzenia dojdzie, Izba powinna tego samego dnia rozwiązać umowy Todorovskiego i Piątka, bo właściciel Ireneusz Król nie uregulował (stan na wtorek) wobec nich zaległości finansowych, które sięgają ponad trzech miesięcy. Już następnego dnia piłkarze mogliby podpisać umowy z nowymi klubami, PZPN zezwala na to poza oknem transferowym, gdy kontrakt został rozwiązywany z winy pracodawcy.

Według „PS” obaj zawodnicy nie mają żadnych konkretnych ofert. Gdyby je mieli odeszliby wcześniej, tak jak Władimir Dwaliszwili, Tomasz Brzyski, Marcin Baszczyński, Đorđe Čotra i Adam Kokoszka. Być może z podjęciem pracy musieliby czekać do lata. Dlatego może się okazać, że wycofają wnioski i dalej będą czekać na pensje. Sprawa na pewno wyjaśni się dziś. – Wóz albo przewóz – mówi „Przeglądowi” mecenas Wantuch.

Paweł Wszołek
Słaba forma Wszołka odbije się na grze w kadrze? (fot. Cyfrasport)

Prowadzący reprezentację Polski do lat 21 Marcin Dorna powołał Pawła Wszołka na konsultację szkoleniową połączoną z dwoma meczami towarzyskimi, która odbędzie się w dniach 17-26 marca w Siedlcach. Polacy zmierzą się z Litwą (23 marca, godzina 15:00, Siedlce) oraz Łotwą (26 marca, godzina 14:00, Legionowo). Wcześniej powołanie na tę samą konsultację otrzymał inny polonista, Adam Pazio.

O słabej formie Wszołka możemy przeczytać w „Przeglądzie Sportowym”. Ze skrzydłowym problem ma trener Piotr Stokowiec. – Paweł nie ma mętlik w głowie, za dużo było wokół niego ostatnio szumu. Spadła na niego konieczność podjęcia życiowej decyzji, dlatego na wielu ostatnich treningach był obecny ciałem, ale nie duchem – twierdzi Stokowiec.

Problemy Wszołka odbiły się także na reprezentacji. Waldemar Fornalik pominął pomocnika Polonii w kadrze Polski na najbliższe mecze z Ukrainą i San Marino.

Eksperci przekonują, że zamieszanie związane z transferem nie jest jedyną przyczyną załamania formy utalentowanego zawodnika. – Wszołek nie ma z kim grać w Polonii. Z drużyny odeszło kilku dobrych piłkarzy, przy których Paweł mógł błyszczeć, chociażby Łukasz Teodorczyk – przekonuje komentator Polsatu i były reprezentant Polski, Wojciech Kowalczyk.

Dziś na Konwiktorskiej między 17:00, a 19:00 odbędą się ostatnie zapisy na mecz z Jagiellonią Białystok. Przy zapisach potrzebny jest numer karty kibica.

Źródło: własne / Przegląd Sportowy / ksppolonia.pl / SK „K6”

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Dziś decyzja w sprawie najdroższych. O problemach Wszołka. Dziś ostatnie zapisy na Białystok

Dodaj komentarz